Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Teoreticky už jsi měla prášek v sobě 3 hodiny, myslím, že účinná látka se stihla vstřebat. Co zavolat svému gynekologovi a zeptat se, jak máš postupovat? Jestli rychle užít tabletu po.
8 denní pauza? Bereš ji vůbec správně, pauza je zpravidla 7 dní.
Ale zvracení po 3 hodinách by mohla být už pilulka vstřebana
Zdravím všechny, chtěla bych se poradit.
Mám po menstruaci. Včera jsem začala brát po 8-denní pauze první pilulku z plata antikoncepce Ayreen. Prášky beru pravidelně v 7:00 ráno a včera jsme si s přítelem měli večer sex.
Dnes druhý den jsem si opět vzala 2. prášek z plata a stala se mi taková věc že se mi udělalo špatně a zhruba kolem 11:00 jsem byla zvracet a pak ještě asi 2×. Když to tak řeknu nic moc jsem ráno nejedla takže to bylo fakt trochu.
Myslite že byl narušen ten antikoncepční účinek a hrozí případné těhotenství? Má s tím někdo zkušenosti?
Děkuji za názory.