Antikoncepce a zvracení? Hrozí těhotenství?

Anonymní
27.2.25 13:47

Antikoncepce a zvracení? Hrozí těhotenství?

Zdravím všechny, chtěla bych se poradit.
Mám po menstruaci. Včera jsem začala brát po 8-denní pauze první pilulku z plata antikoncepce Ayreen. Prášky beru pravidelně v 7:00 ráno a včera jsme si s přítelem měli večer sex.
Dnes druhý den jsem si opět vzala 2. prášek z plata a stala se mi taková věc že se mi udělalo špatně a zhruba kolem 11:00 jsem byla zvracet a pak ještě asi 2×. Když to tak řeknu nic moc jsem ráno nejedla takže to bylo fakt trochu.
Myslite že byl narušen ten antikoncepční účinek a hrozí případné těhotenství? Má s tím někdo zkušenosti?
Děkuji za názory.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3213
27.2.25 14:11

Teoreticky už jsi měla prášek v sobě 3 hodiny, myslím, že účinná látka se stihla vstřebat. Co zavolat svému gynekologovi a zeptat se, jak máš postupovat? Jestli rychle užít tabletu po.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36186
27.2.25 14:25

8 denní pauza? Bereš ji vůbec správně, pauza je zpravidla 7 dní.
Ale zvracení po 3 hodinách by mohla být už pilulka vstřebana

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1902
27.2.25 14:26

Prášek se zpravidla vstřebá do 30 minut. Mám to od doktorky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 166 recenzí

Digital

  • (4.2) + 99 recenzí

Těhotenský test 2v1

  • (4.9) + 41 recenzí

Dipstrip

  • (3.1) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty