Antikoncepce je zlo

Carolanis
22.7.15 20:54

Antikoncepce je zlo

S vašimi dobrými i špatnými zkušenostmi sem prosím :kytka:.
Proč brát/ nebrát.
Uvítám jakékoli příspěvky.
:hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22.7.15 20:55

Mela jsem…porodila dceru, mam zas..bez problemu..je to svinstvo ale jinak se chranit nechci.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.7.15 20:58
@Carolanis píše:
S vašimi dobrými i špatnými zkušenostmi sem prosím :kytka:.
Proč brát/ nebrát.
Uvítám jakékoli příspěvky. :hug:

brala jsem ji 9 let a vse bylo ok ale uz mi ji nikdo nenapise pac mi nasli Leydena po porodu a ja i manzel jsme radi., ze ji neberu uz bych ji stejne nebrala :kytka: jak je clovek starsi a po 2 detech tak na ni zmeni názor a to zdravi si vic chrani no ;) nerikam, ze je to svinstvo ale ani nic dobrého a zadny hormony uz do sebe nechci nikdy ladovat :kytka:

• Citovat
  • Upravit
35023
22.7.15 21:01

Brala jsem ji 15 let, pak jsem chtěla otěhotnět, ale nedařilo se, skončilo to IVF, prý z důvodu špatného spermia u partnera. Cca rok od porodu jsme se začali snažit znovu, jeden sexík a bylo, manžel na svém životním stylu nic nezměnil, takže pochybuji, že by se nějak výrazně změnily jeho výsledky, spíš bych si tipla, že bylo něco špatně u mě, jen se to nenašlo, právě třeba kvůli dlouhému braní antiny :nevim: ale nikdo neví. Teď mám tělísko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
22.7.15 21:02

Brala jsem cca 10 let, strašněm i to rozházelo cyklus, přibrala jsem a hozně se mi zhoršila plet, neberu rok, čekáme ted mimčo a po porodu už brát nechci. Znám i případy mrtviček, tromboz a opravdu tak dopadnout nechci :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
22.7.15 21:02

Mas na mysli hprmonalni antikoncepci, ze…? Protoze takovy kondom je tez antikoncepce a za zlo bych ho rozhodne nepovazovala…

Brala jsem HA 4 roky, mela jsem spoustu vedlejsich ucinku, uz bych ji nebrala, nestoji mi to za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
22.7.15 21:07

Dobrý titulek ;)
To mi připomíná jednu knížku, kterou jsem kdysi četla…byla o mladé doktorce, doba někdy 60-70tá léta, Francie.
Antiko nelegální, potrat také. Byla na venkově, kde byla mladá žena, která rodila skoro každý rok dítě. Byla vyčerpaná, uvázaná k dětem a bezohlednému manželovi. Navíc znova těhotná, a prodělala příušnice? a doktorka tušila, že porodí postižené dítě…tak jí nelegálně provedla potrat, protože byla dojatá zoufalstvím té mladé ženy…no, buďme rády za antiko, s nesrovnatelně nízkou hladinou hormonů než v minulosti.
Já sama jsem HA brala hodně dlouho, i drahý YAZ, nicméně mě zavodňuje, takže jí neberu.
Ale za zlo bych jí určitě nepovažovala…nebo, kdo by chtěl rodit každý rok? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
22.7.15 21:08

Brala jsem HA skoro 6 let a letos v dubnu díky ní prodělala masivní plicní embolii při níž mi selhala i pravá strana srdce, můžu bejt ráda, že žiju…mám jí zakázanou na celý život a i kdybych neměla, už bych jí do sebe nikdy necpala i kdyby šlo o jedno platíčko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26494
22.7.15 21:10
@momi33 píše:
Dobrý titulek ;)
To mi připomíná jednu knížku, kterou jsem kdysi četla…byla o mladé doktorce, doba někdy 60-70tá léta, Francie.
Antiko nelegální, potrat také. Byla na venkově, kde byla mladá žena, která rodila skoro každý rok dítě. Byla vyčerpaná, uvázaná k dětem a bezohlednému manželovi. Navíc znova těhotná, a prodělala příušnice? a doktorka tušila, že porodí postižené dítě…tak jí nelegálně provedla potrat, protože byla dojatá zoufalstvím té mladé ženy…no, buďme rády za antiko, s nesrovnatelně nízkou hladinou hormonů než v minulosti.
Já sama jsem HA brala hodně dlouho, i drahý YAZ, nicméně mě zavodňuje, takže jí neberu.
Ale za zlo bych jí určitě nepovažovala…nebo, kdo by chtěl rodit každý rok? ;)

Existují i jiné formy antikoncepce. Je spousta žen, co ji brát nemohou a rozhodně každý rok nerodí.

Brala jsem 12 let a jsem ráda, že jsem skončila a už nikdy nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
22.7.15 21:11

Známá dostala syndrom toxického šoku. Prý z antikoncepce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3520
22.7.15 21:17

Kamarádka v nějakých 26 letech dostala embolii do mozku, musela se znovu učit chodit a podobné chuťovky. Brala plno let HA. Nekouří. Jestli měla mutaci, nevím. Já v tom souvislost vidím a nebrala bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Carolanis
22.7.15 21:18
@momi33 píše:
Dobrý titulek ;)
Ale za zlo bych jí určitě nepovažovala…nebo, kdo by chtěl rodit každý rok? ;)

Nevzpomeneš si aspon na kousek názvu? Nasadila jsi mi brouka do hlavy, ráda bych si ji přečetla :D.

• Nahlásit
  • Citovat
22.7.15 21:18

Antikoncepsi jsem brala 10 let, pak jsem si vyvrkla kotník a nohu jsem měla v sádře, po týdnu kdy jsem měla nesnesitelné křeče v lýtku mi sundali sádru a zjistili trombózu s nádlednou embolií do plic. V nemocnici se mě ptali jestli beru antikoncepci a že ji musím okamžitě vysadit, prý má velký vliv na ucpávání žil. Pak mi zjistili trombofílii, kvůli tomu už antikoncepci nemůžu vůbec. A vlastmě mi ani nechybí. O tom, že antikoncepce může způsobit trombózu se moc nemluví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Carolanis
22.7.15 21:19
@Bibi239 píše:
Mas na mysli hprmonalni antikoncepci, ze…? Protoze takovy kondom je tez antikoncepce a za zlo bych ho rozhodne nepovazovala…Brala jsem HA 4 roky, mela jsem spoustu vedlejsich ucinku, uz bych ji nebrala, nestoji mi to za to.

Ano, anoo, rozhodně myslím hormonální ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
7065
22.7.15 21:19

HA jsem nikdy nebrala, nikdy jsem ji nepotřebovala. Do budoucna to taky nemám v plánu. Díky pravidelným cyklům pro mě není těžké odhadnout plodné dny. V neplodných dnech se s partnerem nijak nechráníme, v plodných dnech a kdysi dávno, když jsem neměla stálého partnera, jsme použili kondom. Moje těhotenství byla plánovaná, nikdy jsme neměli nehodu. Nikdy jsem neměla žádné gynekologické potíže.
Jestli je HA zlo? Nevím, asi jako všechno má své plusy a mínusy. V každém případě jsem ráda, že jsem se bez ní doteď obešla a že mě v tom i partner podporuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama