Argument pro plastickou operaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 10:32
Argument pro plastickou operaci

Omlouvám se za anonym, vzhledem k rodinným poměrům. Minulý týden jsme měli s manželem menší rozepři, která mi neustále leží v hlavě. Už od mala mám komplex ze svého nosu a teď, na prahu 40 mi došla trpělivost a začínám si šetřit na plastickou operaci (cca 45.000,–). Vzhledem k našim finančním možnostem si odkládám cca 500 - 900 měsíčně, jak to vyjde. Problém je, že v současné době máme rozestavěný dům a šetříme jak to jde a každá koruna jde tam. Manžel mi vyčetl, že žádná plastika, že na co si ty peníze takhle budu odkládat a „okrádat“ rodinu" navíc na věc, kterou vůbec nepotřebuju (jeho pohled chápu, on ovšem nechápe moje nízký sebevědomí, které z té věci „co nepotřebuji“ celý život plyne).

Můj argument, že já si můžu odkládat pětistovku měsíčně v lidu, když o prokouří za měsíc třikrát tolik (a taky to nepotřebuje vesměs) vůbec nebral v potaz s tím, že to je naprosto jiná záležitost. Cítím křivdu a neumím se na to asi objektivně podívat.

Jaký názor na to máte vy?

Příspěvek upraven 29.03.19 v 11:14

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lexter
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 3 inzeráty 29.03.19 10:35

Když ti na tom záleží, našetři si a proveď to. On by ti, myslím si, taky nějakou kačkou mohl přispět z toho svého kouření. On to tak asi nevnímá (má tě rád takovou jaká jsi), ale když je to důležité pro tebe, měl by to minimálně chápat.

Příspěvek upraven 29.03.19 v 10:38

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9500 příspěvků 29.03.19 10:36

Tak odkládat 500 měsíčně není nic hrozného, žádné okrádáni rodiny (pokud teda nežijete z ruky do huby, nejite suché rohlíky apod.). Si to odkladej a neříkej mu to. My třeba nemáme nějak velké příjmy, ale dát si stranou 500 mesicne tak se to rodinného rozpočtu nedotkne a chlap si toho ani nevšimne, kolikrát utratim víc za blbosti…

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 29.03.19 10:38

Manžel totiž neumí vidět, že kdyby přestal kouřit, tak by ušetřil výrazně víc, než ty. On prostě vidí, že ty máš 45 tácu, které jsi vyčarovala ze vzduchu, a chceš je dát za z jeho pohledu blbost místo na stavbu. Zároveň pokud máš takové komplexy z nosu, měl by to vědět a snažit se pomoci. Otázkou je, jak moc zlý tvůj nos opravdu je. Opravdu se za tebou na ulici otáčí lidi, nebo máš úplně normální obličej a jen ses na to upnula jako na zdroj nízkého sebevědomí? Pokud máš nějakou fakt blbou vadu, operaci bych zaplatila a manželovi u každé cigarety připomněla, že okrádá rodinu.
Edit: jo mmt ty je ani nemáš, jemu vadí 500 šetření… :mrgreen: tak to bych ho hnala, nehledě na to, že pokud jsi teď začala, tak budeš šetřit xx let tímhle tempem. To je snad troll toto

Příspěvek upraven 29.03.19 v 10:42

unuděná
Kelišová 6968 příspěvků 29.03.19 10:40

Argument s kouřením bych vytáhla pokaždé, kdyby s tím měl problém. Jsem úplně alergická na lidi, co žijí od vejplaty k vejplatě, ale na cigára jim vždy pár stovek/tisíc zbyde :zed:
@Kriss Tina ono asi nejde tak o tu 500,–/měsíčně, jako o fakt, že pak těch 50tis dá do něčeho, co on nepovažuje za důležité, přičemž by se to mohlo použít na něco okolo baráku :think:

hopsalka
Kecalka 391 příspěvků 29.03.19 10:42

@Lalelale tak samozřejmě se za mnou nikdo neotáčí, ale nemá hezký tvar a velikost je trošku nadprůměrná (ale nic šíleného), nicméně mě to opravdu trápí a jde mi spíše o princip a takový ten pocit ukřivděnosti. Vždyť on prohulí téměř čtyřikrát tolik, co já bych si měsíčně odkládala. A jak jsi uvedla, dle mě to vnímá tak, že se za tři, čtyři roky někde zjeví 45 tisíc, které by mohly jít třeba do koupelny a ne do plastiky (kdyby ale přestal hulit, tak za stejné časové období máme cca 75.000,– :nevim: ). Jinak finančně na tom zle nejsme, oba máme průměrné platy, ale taky samozřejmě chvilku trvá, než něco ušetříme…

Tichošlápek
Extra třída :D 13661 příspěvků 29.03.19 10:46

@hopsalka rekla bych mu, ze si přestanu susnit bokem až on přestane kouřit. Jinak smůla

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1889 příspěvků 29.03.19 10:47

Já bych se tím teď netrápila. Za těch kolik? sedm? let, než na to našetříš, bude třeba úplně jiná situace :D Takže si v klídku odkládej a neřeš to s ním.

Elephantka
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 1 inzerát 29.03.19 10:47

To by me vytpcilo. At prestane hulit a pak ti muze vycitat neco, co bude videt. Z jeho huleni nebude videt nic. Votravuje sebe i okoli a jeste pinda rozumy. Twl, ten by jel, chytrolin… :cert:

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 29.03.19 10:48

@hopsalka pokud nejste finančně úplně na dně, tak se manžel chová fakt blbě. A kdybyste byli na dně, tak taky nemá kouřit… Budu se držet svého předchozího příspěvku: u každé zapálené cigarety bych jo upozornila na promrhane peníze :roll: chtělo by to si promluvit, říct mu, jak moc po operaci toužíš a že pokud má pocit, že vás 500 měsíčně zabije, tak ti vadí, že na jeho cigarety peníze jsou, ale pro tebe ne.

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9500 příspěvků 29.03.19 10:51

@unuděná tak on ale taky kouří, což zas nepovažuje za důležité ona a taky s tím nehodlá seknout, přitom prachy za cigára dají dohromady víc než pár stovek měsíčně na nos a taky by se krásně dali využít na barák. Prostě si vzájemně nemají co vyčítat no. Nicméně tady je prostě chyba v komunikaci a v tom, že ten partner nechápe že je pro toho druhého něco důležité.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 29.03.19 10:52

Ty jo, mít někde bokem 45 tis, dokáži si představit naprosto přesně, co bych s nimi udělala. Plastika nosu by to nebyla. To by mi přišlo jako hrozná škoda za ní takové peníze dát. Raději bych si jela své komplexy léčit někam na pláž pod palmy (samozřejmě bez manžela, ten už své prachy prohulil). :lol: To máš vážně ten nos tak strašný, že do něj chceš nechat dobrovolně řezat? Vždyť to bude bolet… 8o 8o 8o

Deninina
Závislačka 3969 příspěvků 29.03.19 10:54

Resili jsme podobný problém, setrila jsem si na operaci oci, v době, kdy mi konečně vysly dobře testy jsme se prave přestěhovali do domu, kde doteď probíhá rekonstrukce ( ještě to bude trvat nejakou dobu) a manžel taky nadával, ze za ty peníze bychom meli zateplenou pudu. No mel smůlu, 10 let jsem cekala na operaci a nechtela jsem slyset, ze se budu trapit dalších par let kvuli pude. No na operaci jsem sla a jsem šťastná kazdy den, kdy vstanu a nehledam bryle, kazdy vecer, kdy nemusim vytahovat čočky. Nelituji tech penez a manžel nakonec taky uznal, ze to byly dobre investované peníze

Leenvecka
Kecalka 416 příspěvků 29.03.19 10:55

hele ja si se zacatkem snazeni zacnu odkladat penize za avdomino a pripadne casem i plastiku prsou … takze za me, kdyz jses s tin nespokojena tak bez a udelej to. Pokud to partner nepochipi tak proste jeho smula…koureni je daleko horsi na rozpocet nez plastka nosu … mu spocitej kolik on okradl rodinu jen tim ze kouri od ty doby co jste spolu…

Lujza031
Kecalka 315 příspěvků 29.03.19 10:56

Taky mám větší nos, mám ho po mamce. Ale vadí mi spíš na fotkách, kvůli tomu nejsem moc fotogenická :( i když fotografka byla nadšená, že jsem zajímavá. Mamka navíc fotogenická je, jsme si podobné, ale za mlada byla moc krásná, vypadala jako krásná Řekyně (i dnes vypadá dobře).
Někdy jsem měla debku, vím, že bych byla krásná. Mám velké oči, hezký obličej a hezké rty a ten nos mi přijde jako jediné co se mi na tváři nelíbí. Kdyby to tak šlo vrátit, jen bych se koukla, chvilku s ním žila a pak bych se vrátila je svému frňáku :D
Přítel mě miluje i sním, tak proto ho ještě mám :) :srdce: a asi si přijdu už stará na nějaké změny. Navíc se strašně bojím operací :( :? hlavně těch zbytečných.
Ale pisatelka jestli chce určitě by jít měla, jestli si už odkládá na operaci, navíc 500,– Kč za měsíc je v pohodě. Kdyby měl manžel jiný důvod, třeba můj přítel řekl, že když jsem se mu líbila na začátku,tak nevidí proč by mu měl vadit teď, navíc řekl, že jiné holky jsou na tom hůře a že jsem moc hezká. On sám je velký fešák. Já jsem se smála, že se bojí, že bych byla moc hezká a on by žárlil. :D
Možná to je taky důvod, někteří chlapi nestojí o to aby byla jejich žena hezčí. Tady tomu jde o to a taky, že může šetřit, ale pak by to měla nacpat do baráku. :roll:
30 a 40 je zlom, kdy ženy prostě tohle řeší. Kámoška si dala k 30 umělá prsa :D Je to věc každé z nás.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama