Čím mazat zadeček, nejspíš opruzeniny

Anonymní
11.1.20 18:14

Asi opruzena

Zdravím holky. Mám 4 týdenní holčičku, a dost začala kadit.. Stolice je často i dost řídká, a stéká ji to až na záda. Dneska jsem si všimla že má zadek trochu červený, čím to mám mazat? Do teď jsem preventivně mazala rybilkou, a bepanthenem, ale asi to moc nepomáhá. Ještě mám doma sypkej pudr aviril. Nebo ji mám třeba omývat repikem? Nechci aby se to zhoršilo. Přebaluju každý ukaknuti furt…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
433
11.1.20 18:20

Já mazala po každém přebalení preventivně krémem Weleda na opruzeniny, ale když už byl zadek trochu dočervena, tak jsem dávala sudocream. Vždycky to do druhého dne bylo zahojeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
11.1.20 18:22

Nám nic z tohohle nepomáhalo. Jediný co pomohlo je krémpasta Imazol, střídala jsem to z rybilkou a žíňkou jsem jí to myla z šalvějového čaje, je dezinfekční

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1481
11.1.20 18:23

Ja mazala jen bambuckym maslem, ale kdyz zacal byt zadek cerveny, taky jsem davala Sudocrem, jak se pise vyse, do druheho dne pryc. Dcera mela taky asi 14 denni obdobi, kdy kakala snad 20× denne.

Edit: chyba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
11.1.20 18:31

Já používám Nivea Bottom Ointment, ale podobně bude fungovat i ten Sudocrem a Imazol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
11.1.20 18:35

Dcera když měla opravdu opruzeniny a že na ně trpěla tak nepomohl ani sudocream, weleda, bepathen a jiný. A že jsme toho vyzkoušeli. Až opravdu ten Imazol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5256
11.1.20 18:37

Sudocrem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.20 18:39

Weleda je super a lalium mast taky.. Za mě nejlepší na opruzeniny. Hlavně ne teď imazol a podobně když to má jen trošku. Ten se dává až na extrémní případy 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.20 18:40

No sudocrem nikde momentálně nekoupím :think: :? :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.20 18:41

@moncicak123456 vyloženě jen zčervenání..

• Citovat
  • Nahlásit
11.1.20 18:41
@Anonymní píše:
No sudocrem nikde momentálně nekoupím :think: :? :,(

Maji ho v každém dm nebo lékárně.. Obvykle mají do 20h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.20 18:45
@Anonymní píše:
@moncicak123456 vyloženě jen zčervenání..

Teď ji hlavně pri každém prebaleni nejdříve zadek osus než ho námaze. Vlhcaky někdy nechávají takový vlhký film a krém se hůř vstřebá. Syn nikdy extra opruzeny nebyl ale taky sem tam červený a byla jsem z toho nervózní stejně jako ty. V dm prodávají ubrousy s olejickem (dm znacka) vždy vezmu nejdřív vlhcenym ubrouskem. Pak tím olejickovym a nakonec lalium mast nebo welede a zadek má úplně ok :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
11.1.20 18:52
@moncicak123456 píše:
Teď ji hlavně pri každém prebaleni nejdříve zadek osus než ho námaze. Vlhcaky někdy nechávají takový vlhký film a krém se hůř vstřebá. Syn nikdy extra opruzeny nebyl ale taky sem tam červený a byla jsem z toho nervózní stejně jako ty. V dm prodávají ubrousy s olejickem (dm znacka) vždy vezmu nejdřív vlhcenym ubrouskem. Pak tím olejickovym a nakonec lalium mast nebo welede a zadek má úplně ok :)

Tak já bych teda teď vůbec nepoužívala vlhčené ubrousky, jen umýt vodou, osušit a pak mazat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
11.1.20 19:01

Jo ještě jsem zapomněla dodat, nikdy jsem nepoužívala vlhčené ubrousky, místo toho jsem měla vatový čtverec a vodu s olejíčkem medvídek od eonu, případně rovnou pod kohoutek, pak vysušit a natřít weledou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.20 19:03

Prosím vás, a jak se pozná průjem a co sním? Malá už tak dva dny má vodnatou stolici, občas normální,, ale když jí rozbalím tak zní teče obarvena voda z hrudakami. Teplotu nemá, pije každý cca 3 hodinky normálně. Doma mám i váhu, a pribira… Vůbec nevím z čeho to může mít :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama