Astma nebo zánět průdušek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vikule17
Povídálka 41 příspěvků 13.09.18 06:49
Astma nebo zánet průdušek?

Ahoj všem :mavam:
Před těhotenstvím jsem trpěla ne příliš silným astmatem,2× denne seretide, kazde rano aerius (alergicka ryma) a pri potizich berodual nebo ventolin „dýchavec“. Asi rok a půl před těhu jsem vše vysadila z důvodu psychických potíží( nechtěla jsem do sebe sunout tolik prášků) a také pro to, že astma úplně vymizelo. Teď jsem v 31tt, a jsem pořád zahleněná, suchý kašel, občas potíže s dodechnutím a pískání na průduškách. Už dvakrát jsem byla u mudr a ta mi sdělila, že na plicích nic neslyší(!)tak ať valím na alergo (spirometrie apod.),ze se mi asi vratilo astma.
Můj dotaz zní, jestli uškodí miminku ve 31tt občasné užití ventolinu? Je to snad lepší, než nechat mimi i sebe dusit, ne? (Na alergologii se dostanu az v pondeli).Mudr me vystrasila, pry pisou ze v tehu se nesmi. Od vcera jsem na jitrocelovem sirupu, ventolin pred spanim jeden vdech, horky caj a myslim, ze se to zacina lepsit, odkašlávam. Muzou to byt opravdu projevy astmatu, nebo si ze me dela doktorka srandu..? :nevim: :roll:

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19962 příspěvků 13.09.18 07:05

Můžou. Můj syn má to samé. Vyloženě astmatické příznaky nemá,ale jinak totéž co ty. A léky bere stejné. Ventolin už tak od 3 let minimálně. Napřed sirup,teď několik let inhalátor.

Vikule17
Povídálka 41 příspěvků 13.09.18 07:14

@andelka83 Moc dekuji za odpoved,uvidime co mi teda v pondeli reknou :roll: a mas nejaky typ co malemu pomaha na zlepseni dychani krome ventolinu? Kdyz je nejaka krizovka? Snazim se tem lekum nejak co nejvic vyhybat alespon kdyz je mala jeste v brisku :nevim:

azalia
Kecalka 311 příspěvků 13.09.18 08:32

@Vikule17 Já jsem astmatik od dětství a mám 4 děti. Tohle u Tebe na astma určitě vypadá.
Věř mi, že je stokrát lepší užívat léky (seretide, ventolin - ty jsou v těhotenství naprosto v pořádku) než být dušná!!! To miminku škodí daleko víc, protože když se Tobě špatně dýchá, tak může mimčo mít málo kyslíku.
On ten seretide je sice kortikoid (a proto podle dnešní módy velký strašák), ale to inhalační podání umožňuje naprosto minimalizovat dávku a to malé množství ani do krve nepřechází, takže nemá celkové účinky.
A astma je vleklý zánět výstelky plic, to se jinak pod kontrolu dostat nedá.
Takže prosím tě, na nic nečekej, upaluj na alergologii a nech si opět nasadit léky, ať jsi Ty i mimčo v pořádku!

andelka83
Neúnavná pisatelka 19962 příspěvků 13.09.18 08:44

@Vikule17 nic navíc obvykle nemá. Max když je to hodně blbé tak ATB. Ale jinak je na seretidu a při zhoršení ventolin. Na Astma se ještě dává na noc Montelucast.

Vikule17
Povídálka 41 příspěvků 13.09.18 11:19
@azalia píše:
@Vikule17 Já jsem astmatik od dětství a mám 4 děti. Tohle u Tebe na astma určitě vypadá.
Věř mi, že je stokrát lepší užívat léky (seretide, ventolin - ty jsou v těhotenství naprosto v pořádku) než být dušná!!! To miminku škodí daleko víc, protože když se Tobě špatně dýchá, tak může mimčo mít málo kyslíku.
On ten seretide je sice kortikoid (a proto podle dnešní módy velký strašák), ale to inhalační podání umožňuje naprosto minimalizovat dávku a to malé množství ani do krve nepřechází, takže nemá celkové účinky.
A astma je vleklý zánět výstelky plic, to se jinak pod kontrolu dostat nedá.
Takže prosím tě, na nic nečekej, upaluj na alergologii a nech si opět nasadit léky, ať jsi Ty i mimčo v pořádku!

Super,hned v pondeli tam zajdu. Moc dekuju. Take si myslim ze par vdechu nemuze mimcu ublizit,a presne jak pises-lepsi nez aby melo malo kysliku. Hodne me vydesila doktorka,rikala ze vycetla ze ventolin v zadnem pripade,tak vzdycky kdyz si jdu dat vdech,citim se jako totalni blb. Jeste jednou diky a mej se pekne :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Řepkova čtvrtá kniha: Z honoráře se vám protočí panenky, není to ale málo?

Klesla cena Tomáše Řepky na trhu? Vypadá to tak. Podle informací Expresu... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >