Atopický ekzém a celiaklie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

koala123
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 18.02.18 12:31
Atopický ekzém a celiaklie

Syn 15 měsíců má atopák po celém těle, nereaguje to na žádné mastičky. I po mazání kortikoidy je to do pár dní zpět. Půjdeme na testy z krve, plus zkusím vysadit alergeny ze stravy jako je mléko, lepek, vejce a uvidí se, co ještě vyjde v testech. Narazila jsem ale na články o celiaklii. Řeší to třeba alergologové? To by se vyšetření na celiaklii muselo dělat všem dětem s ekzémem, ne? Bojím se, že když synovi vysadím ze stravy lepek, nemohl by později na testy na celiaklii, protože ty se nemohou dělat, když je lepek ze stravy vysazený. Nerada bych něco zanedbala, ale zase hnát syna na biopsii střev v narkoze, to se mi taky nechce.

Reklama

Reakce:

odlaska
Kecalka 281 příspěvků 18.02.18 12:40

Pro začátek můžete zkusit tento test: https://www.benu.cz/…-domaci-test?…

A jinak myslím, že zrovna celiakii a její kožní formu by měl alergolog řešit.

katyna1984
Kecalka 450 příspěvků 18.02.18 12:52

Já bych misto testu ozkousela prave vysazenim. Pokud nastane zlepseni, je to asi jasne. Navic znam dost lidi, kteri nemaji potvrzenou nesnasenlivost lepku a presto jim nedela dobre.

koala123
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 18.02.18 12:56

@katyna1984 Kor u malych deti to prukazne moc neni, no.

katyna1984
Kecalka 450 příspěvků 18.02.18 13:01

Prave. Mame za sebou kozni testy a nic. Nastesti mame dobrou alergolozku, ktera sama uznava, ze u malych deti jsou testy neprukazne a do niceho dalsiho nas nehnala. Proste mame vysazene alergeny, evidentne to pomohlo, tak proc ho trapit i jinak.

blumen
Hvězda diskuse 43037 příspěvků 18.02.18 13:06

@koala123 ja vam napisu SZ pozdeji, je to nadlouho

vokishka
Extra třída :D 11902 příspěvků 18.02.18 17:22

Lepek se opravdu nevysazuje jen tak, před testy. Nejprve je třeba vyoučit např. celiakii a pak teprve něco vysazovat.

LucsynkaR
Kelišová 7316 příspěvků 8 inzerátů 18.02.18 18:49

U dcery mám podezření na alergií/intolerancí lepku.ma ABKM, ta se projevovala hlenem ve stolici. A měla ekzém, delala se jí pořád nová ložiska zacervenale suché šupinaté kůže. Tak jsem celá zoufalá u obou vysadila lepek (ještě kojim) a cca po měsíci se zlepšilo a dá se říct, že teď skoro po 2m je Ok. Přitom krev vyšla negativní jak na BKM, tak na lepek.
Tak jsme s Dr.na gastru domluvené, že budeme dál držet dietu a testy by se pak udělaly až bude větší, říkala něco o krvi na genetiku a kožních testech.. aby byl případně papír do školky..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec dostává naloženo: Tenhle zápas jsi prohrál! Je to ale spravedlivé?

Rozchod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance je stále jedním z nejvíce... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Reklama