Alergie, dermatitida, parfemované směsi 1

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terinka2016
Povídálka 25 příspěvků 12.02.18 14:24
Alergie (dermatitida) parfemované směsy 1

Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenost s Patch testy, ze kterých Vám vyšel výsledek - Parfémované směsy 1? Řeším několik let problém se zarudnutím kolem nosu, občas i mini pochýřky.
Mě to vyšlo jako alergie na tyto směsy č.1. Dostala jsem do ruky papír, kde je napsáno, ať vyřadím veškeré výrobky (mýdla, prací prostředky, šampony, parfémy…) které obsahují označení E3001, E3002… (teď si nejsem jistá těmi čísli, ale E tam je určitě). Jenže jsem za celé dva měsíce po testech nenarazila na výrobek, který by měl takové označení, tudíž mi,,asi nic nevadí a žádný pro mě závadný výrobek neexistuje" ale nos mám červený stále, ne-li ještě víc než dříve. Takže jsem dnes volala znovu na kožní, jestli tam to označení neznamená jen zkratku nějaké látky, která mi vadí a výrobci ji třeba vypisují celým názvem. Paní doktorka mi připadala zaskočená otázkou, nevěděla. Pak říkám že na těch šamponech atd. je ve složení napsané,,parfum,, jestli to není ono. A ona že jo, že nemám používat výrobky, kde je to napasné. Jenže to je pro jistotu zase ÚPLNĚ NA VŠECH co mám doma i co jsem četla v obchodech. I nevoňavé mýdlo má přídavek,,parfum,,…
Prosím, nesetkal jste se někdo s tímto druhem alergie a nedokážete mi říct, co vlastně teda mám v tom složení hledat a v čem se teda mohu koupat, čím si mohu odličovat a natírat obličej, v čem si mohu prát prádlo atd? :D Děkuji moc moc

Reklama

Reakce:

meduzza
Echt Kelišová 8641 příspěvků 12.02.18 15:15
@Terinka2016 píše:
Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenost s Patch testy, ze kterých Vám vyšel výsledek - Parfémované směsy 1? Řeším několik let problém se zarudnutím kolem nosu, občas i mini pochýřky.
Mě to vyšlo jako alergie na tyto směsy č.1. Dostala jsem do ruky papír, kde je napsáno, ať vyřadím veškeré výrobky (mýdla, prací prostředky, šampony, parfémy…) které obsahují označení E3001, E3002… (teď si nejsem jistá těmi čísli, ale E tam je určitě). Jenže jsem za celé dva měsíce po testech nenarazila na výrobek, který by měl takové označení, tudíž mi,,asi nic nevadí a žádný pro mě závadný výrobek neexistuje" ale nos mám červený stále, ne-li ještě víc než dříve. Takže jsem dnes volala znovu na kožní, jestli tam to označení neznamená jen zkratku nějaké látky, která mi vadí a výrobci ji třeba vypisují celým názvem. Paní doktorka mi připadala zaskočená otázkou, nevěděla. Pak říkám že na těch šamponech atd. je ve složení napsané,,parfum,, jestli to není ono. A ona že jo, že nemám používat výrobky, kde je to napasné. Jenže to je pro jistotu zase ÚPLNĚ NA VŠECH co mám doma i co jsem četla v obchodech. I nevoňavé mýdlo má přídavek,,parfum,,…
Prosím, nesetkal jste se někdo s tímto druhem alergie a nedokážete mi říct, co vlastně teda mám v tom složení hledat a v čem se teda mohu koupat, čím si mohu odličovat a natírat obličej, v čem si mohu prát prádlo atd? :D Děkuji moc moc

Mýdlo třeba originální Marseillské či Knossos. To je jen zmýdelněný např. olivový olej. Mazat se čistým bambuckým máslem. Prášek na praní v ČR nevím který, mají v Německu úplně bez parfému. Dej aspoň na pračku dvojité máchání a místo aviváže trochu octa. Povlečení a věci na 60C můžeš pát v kokosovém mýdle (nejlépe pere) + krystalická soda a na bílé ještě přidat perkarborát sodný. Až se zbavíš toho červeného kolem nosu, můžeš zkoušet co všechno sneseš.

meduzza
Echt Kelišová 8641 příspěvků 12.02.18 15:20

@Terinka2016 najdi si na FB skupinu Svět non toxic. Tam jsou ochotní a znalí, tam ti určitě poradí :mavam:

Terinka2016
Povídálka 25 příspěvků 13.02.18 14:01

Děkuji, určitě se na to podívám. Kolem vany mám zaskladané šampony, kondicionéry, sprchové gely, pěny do koupele, krémy, prostě hromada druhů a kravin a vůbec netuším, kde a jak nahradit. Divný je, že nikde po těle nic, jen ten nos. Jako kdybych měla celoročně rýmu :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama