Atopický ekzém nebo něco jiného?

334
20.1.14 06:48

Atopický ekzém nebo něco jiného?

Zdravím,
dcera má 9,5 měsíce a minulý týden se jí na zádech (nad lopatkou) objevil červený flíček (není hladký, jakoby v něm byly pupínky nebo puchýřky). Teď během dvou dnů se jí to rozšířilo až ke krku a trošku na rameno.
Nemyslím, že by ji to svědilo - chová se jako vždy (není plačtivá, dobře usíná…), i když nemám tušení, jak by se chovala, kdyby to svědivé bylo.
Lepek už baští asi měsíc, řekla bych tedy, že alergie na něj to nebude.
Před týdnem dostala jahodovou výživu, teoreticky to může být z jahod (objevilo se to zhruba v té době, i když to tam mohla mít trošku už předtím), ale od té doby je neměla, přitom se to zhoršilo.

K doktorce jdeme za 10 dní na preventivní prohlídku - mám s ní jít dřív (mívá to na objednání a mezi nemocné mimo poradnu se mi moc nechce) nebo to těch pár dní vydrží?

Může to být atopický ekzém? Co jiného?
Co to pro sama zatím můžu udělat?
Různé pupínky (např. slintací kolem pusiny) jsem jí potírala řepíkovým odvarem - mám to zkusit (v případě, že by to AE byl, abych tomu spíš neuškodila).

Děkuji za vaše rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12071
20.1.14 07:40

@Fircon jestli mas podezreni na atopak, asi by to chtelo konzultaci u kozniho. na trhu je miliardy masti, kazdemu pomaha neco jineho. dle toho co pipisujes to na atopak vypada, ale… tim ze budes promazavat nic nezkazis, ale chtelo by zjistit zda to bude lepsi vysouset (masti se zinkem) ci promastovat (napr. Exomega)
samozrejme v tom jidlo muze hrat vyraznou roli, jak jsi psala ze mala mela jahody tak ty jsou velky alergen
preji at se to malicke brzy zlepsi a je to jen vyrazka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
20.1.14 09:32

Atopák hodně svědí, malej si rozškrábal čelo do krve, muže to být z těch jahod, je to těžkej alergen, vydržela bych na prohlídku a mazala bych nebo zkoušela olejové lázně, linola, balmandol

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
20.1.14 09:35

Neporadím, co to je, jen že ke kožní můžeš i bez doporučení. Malá má možná něco podobného, tak jsme nakonec šli ke kožní, taky se mi nechtělo mezi nemocné :mrgreen: Akorát nám hned napsala kortikoidovou mastičku, prý slabou, s tím, že v zimě ale nemáme moc počítat se zlepšením :nevim: Říkala, že to je nějaká dermatitida, ze které může-nemusí být nakonec ekzém. Ale ona má spíš jednotlivé pupínky po celých rukách a na jedné noze.

• Citovat
  • Upravit
334
20.1.14 10:35

Taky mě teď napadlo zkusit Fenistil kapky - jestli je to alergie, tak to trochu ustoupí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
20.1.14 11:51

Malýmu fenistl vubec nezabral, ani promazávání, nic, až kortikoidy, takže jsme stejně museli na kožní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.14 10:37

Maminky, prosim o radu, malá ma 7-týdnu a uz asi tri týdny má hrubou kůži po těle - vypadá to jako husí kuze, místy je lehce zacervenala. Začalo to na hrudniku a postupně se presunula na telo i na nožičky. Malou to nesvedi. Ještě dodam, ze nez se vyrazka objevila mela malá seboreu na celicku a v obočí, ted ji ma ve vlaskach. Kojim a prikrmuji bebou h. a. - mala hodně trpi na boleni bříška. Koupu minimálně v baldamovem oleji a 2-krat denně mazu domácím sadlem. Myslite, ze se jedná o atopicky ekzem? Děkuji za odpověď a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.14 10:38

Ještě jedna fotka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
28.1.14 10:49
@kvetka29 píše:
Maminky, prosim o radu, malá ma 7-týdnu a uz asi tri týdny má hrubou kůži po těle - vypadá to jako husí kuze, místy je lehce zacervenala. Začalo to na hrudniku a postupně se presunula na telo i na nožičky. Malou to nesvedi. Ještě dodam, ze nez se vyrazka objevila mela malá seboreu na celicku a v obočí, ted ji ma ve vlaskach. Kojim a prikrmuji bebou h. a. - mala hodně trpi na boleni bříška. Koupu minimálně v baldamovem oleji a 2-krat denně mazu domácím sadlem. Myslite, ze se jedná o atopicky ekzem? Děkuji za odpověď a rady.
to co popisuješ, má přesně muj syn, obrovský koliky, seborea ve vlasech, pak vyrážka, kterou si škrábal do krve, mazala jsem, koupala v linole, balmandolu, stejně se malýmu zvětšily uzliny, museli jsme na kožní, kuže jak struhadlo, doktor řekl že je to atopický ekzém, že proto má zvětšené uzliny, na kožním řekla že to co dávám jsou promaštovadla a nejdřív to musíme zaléčit, dostali jsme kortikoidy, hned mu zabraly, doporučila koupel v ovesných vločkách a sádlo, taky jsem se dozvěděla, že to muže být alergie na kravský mlíko, proto velký bolesti bříška, ekzémy, seborea, doporučuji zajít na kožní
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
8.2.14 14:28

No nevidela osm to ale mozno to je ekzem popisat to ide tazko takze nepoviem na isto. mam syna s ekzemom. myslim si ze to je z tech jahod ale moze to byt aj z lepsku. vecsinou ale sa problem objavy po 3 dnoch od zjedenia napr tej jahody, ja by som jej to natierala mastnymi kremami pokiel nepojdete k doktorke a vynechala tie repkove odvary. pripadne zmenila aj dorgeriu lebo to tiez ju mohlo rozdrazdit, male deti su citlive na vselico mozem doporucit stranku drogerie.cz a maju tam aj hypoalergenne prostriedky na zem a pouzivam ich aj ja a maju super ceny hlavne lebo alergia alebo teda ekzem je niekedy dost draha zalezitost a vyliecenie taktiez dlho trva.mam 15 mesačneho syna s alergiami a ekzemom atopickym takže to poznam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama