Autismus - pozorovali jste nějaké příznaky už v kojeneckém věku?

22.9.20 20:40

Autismus - Pozorovali jste nějaké příznaky už v kojeneckém věku?

Zdravím všechny,

chtěla bych se zeptat těch, které mají autisticke děti, zda jste nějaké příznaky pozorovaly už v raném věku. Dceři bude 6 měsíců a neprojevuje moc zájem o lidi. Vyhýbá se ocnimu kontaktu a všechny zvuky ji rozptyluji. Díky moc za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4668
22.9.20 21:06

To jako vážně? :roll: Chudáci miminka, už se hledají diagnózy i na nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
22.9.20 21:20

@VeronikaKakaka můj syn byl v tomto věku třeba ještě na plinkach…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
22.9.20 21:20

Na zvuky jsou miminka citlivá. V šesti měsících chce miminko ještě hodně spinkat, tak je prostě citlivá na zvuky. A že se v bdělém stavu lekne nějakého zvuku, tak to prostě tak může být, teď hlavně chce maminku a klid. Ten oční kontakt se určitě spraví, netrap se a užívej si své holčičky. Soustred se na správný psychomotorický vývoj a autismus pust z hlavy. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28672
22.9.20 21:25
@VeronikaKakaka píše:
Zdravím všechny,chtěla bych se zeptat těch, které mají autisticke děti, zda jste nějaké příznaky pozorovaly už v raném věku. Dceři bude 6 měsíců a neprojevuje moc zájem o lidi. Vyhýbá se ocnimu kontaktu a všechny zvuky ji rozptyluji. Díky moc za odpovědi :)

Ne, to je moc brzo,
První auti rysy se dají pozorovat okolo 12 měsíců, ale tehdy se auti (stále) chovají i některé neurotypické děti. Takže v tom věku školené oko dokáže spíš odhalit, že dítě auti není, než je je.

Reálně to poznáš okolo 16 měsíců, když to vidět nechceš, tak se můžeš proignorovat tak do tří let (on všemu rozumí, jen nechce), pak už to vyloženě bije do očí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
22.9.20 21:39
@Bábrdl píše:
Ne, to je moc brzo,
První auti rysy se dají pozorovat okolo 12 měsíců, ale tehdy se auti (stále) chovají i některé neurotypické děti. Takže v tom věku školené oko dokáže spíš odhalit, že dítě auti není, než je je.Reálně to poznáš okolo 16 měsíců, když to vidět nechceš, tak se můžeš proignorovat tak do tří let (on všemu rozumí, jen nechce), pak už to vyloženě bije do očí.

Máme v rodině prcka, v květnu mi byly dva. Ja ho loc nevidam, ale všimla jsem si, kdyz jsem byla s nimi den pohromadě, ze je trošičku zvláštní. Nepodival se ani jednou nikomu do oci, byl strašně hodnouckej, sedel, neco si brblal, kdyz chtěl jit na hrášek, prostě capnul ruku, která se mu nabizela, nezvedl hlavu, prostě šel, žádné zvukové projevy, smich, emoce… Ja tyhlety diagnózy neznam, nesleduju, ale pocitově mi prostě přišel jiny než všechny ostatní deti, včetně nasich. Každý ho chválí, jak nezlobí, jak si vystačí… Je v takové spíš teda nekomunikaci nez komunikaci naznak něčeho ne úplně ok? Opakuji, ze nehonim diagnózu, jen mě to zarazilo, tak se ptám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28672
22.9.20 21:47
@Oli.Lyon píše:
Máme v rodině prcka, v květnu mi byly dva. Ja ho loc nevidam, ale všimla jsem si, kdyz jsem byla s nimi den pohromadě, ze je trošičku zvláštní. Nepodival se ani jednou nikomu do oci, byl strašně hodnouckej, sedel, neco si brblal, kdyz chtěl jit na hrášek, prostě capnul ruku, která se mu nabizela, nezvedl hlavu, prostě šel, žádné zvukové projevy, smich, emoce… Ja tyhlety diagnózy neznam, nesleduju, ale pocitově mi prostě přišel jiny než všechny ostatní deti, včetně nasich. Každý ho chválí, jak nezlobí, jak si vystačí… Je v takové spíš teda nekomunikaci nez komunikaci naznak něčeho ne úplně ok? Opakuji, ze nehonim diagnózu, jen mě to zarazilo, tak se ptám ;)

Může to být autík, stejně klidně jako to může být stydlivé dítě. To fakt z takového popisu poznat nejde. :nevim:

Ano, u některých autíků je typické, že to coby batolata byly ty „nejhodnější děti“, nikoho nepotřebovaly, vystačily si… Ale chovají se tak i některé neurotipické děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
23.9.20 10:55

@Oli.Lyon Taky znám podobného chlapečka. Když jsem ho viděla poprvé, tak jsem si říkala, jak je hrozně hodný. Ale když jsme se začali víc vídat, tak mi taky přijde trošku jiný, než jeho vrstevníci. Má 2,5 roku a vůbec nijak nekomunikuje, nemluví, neukazuje, nevezme nikoho za ruku, aby třeba něco ukázal. Neprojevuje skoro žádné emoce, moc se nesměje, nevzteká se. Přesně, jak píšeš, dokáže hodinu sedět a šťourat se v písku. Jako netvrdím, že musí mít nutně nějakou diagnózu a vlastně mně do toho ani nic není, jen mě ta jeho odlišnost zaujala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28672
23.9.20 11:41
@Froseth píše:
@Oli.Lyon Taky znám podobného chlapečka. Když jsem ho viděla poprvé, tak jsem si říkala, jak je hrozně hodný. Ale když jsme se začali víc vídat, tak mi taky přijde trošku jiný, než jeho vrstevníci. Má 2,5 roku a vůbec nijak nekomunikuje, nemluví, neukazuje, nevezme nikoho za ruku, aby třeba něco ukázal. Neprojevuje skoro žádné emoce, moc se nesměje, nevzteká se. Přesně, jak píšeš, dokáže hodinu sedět a šťourat se v písku. Jako netvrdím, že musí mít nutně nějakou diagnózu a vlastně mně do toho ani nic není, jen mě ta jeho odlišnost zaujala.

Tak tenhle popis už je jiné kafe. Takový chlapeček trpí PAS. Ale ještě to nijak nevypovídá o rozsahu problémů - může zůstat nfa a nikdy nemluvit, nebo může být vfa, chodit do školy, jen být trochu podivinek, bez kamarádů a se zvláštními zálibami, rodiče budou říkat "vidíš, tys plašila a je úplně normální'.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
23.9.20 11:47
@Bábrdl píše:
Tak tenhle popis už je jiné kafe. Takový chlapeček trpí PAS. Ale ještě to nijak nevypovídá o rozsahu problémů - může zůstat nfa a nikdy nemluvit, nebo může být vfa, chodit do školy, jen být trochu podivinek, bez kamarádů a se zvláštními zálibami, rodiče budou říkat "vidíš, tys plašila a je úplně normální'.

Covece, ale ono to sedí i na toho „naseho“… Ja bych teda rodičům přála, aby se z toho vyloup… Sice je ted nejoblíbenější vnouce, protože neni třeba ho hlidat, starat se, prostě kam ho dají, tam ho najdou, ale určitě by bylo fajn, kdyby z toho vyrostl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28672
23.9.20 12:07
@Oli.Lyon píše:
Covece, ale ono to sedí i na toho „naseho“… Ja bych teda rodičům přála, aby se z toho vyloup… Sice je ted nejoblíbenější vnouce, protože neni třeba ho hlidat, starat se, prostě kam ho dají, tam ho najdou, ale určitě by bylo fajn, kdyby z toho vyrostl.

Psala jsi, že ho ‚moc nevidas‘ a ted jsi s ním strávila den… :nevim: Z toho těžko něco vydedukujes.

To, že si „něco brblal“ může být forma komunikace, stejně jako nefunkční echolálie. n :nevim:

To, že se během jedné návštěvy nedival nikomu do očí, může být příznak pas stejně jako stydlivost.

Navíc některé formy PAS jsou tak jemné, že to ani dřív nikdo za diagnózu nebral, byl to typ povahy - je takový tichý, rád si čte sám, je to samotář, je to takový hrom do police, je to nešika…

Musela bys kluka sledovat dýl. Kdybys ho měla nakoukanyho, tak bych umela poradit. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
23.9.20 12:22
@Bábrdl píše:
Psala jsi, že ho ‚moc nevidas‘ a ted jsi s ním strávila den… :nevim: Z toho těžko něco vydedukujes.

To, že si „něco brblal“ může být forma komunikace, stejně jako nefunkční echolálie. n :nevim:

To, že se během jedné návštěvy nedival nikomu do očí, může být příznak pas stejně jako stydlivost.

Navíc některé formy PAS jsou tak jemné, že to ani dřív nikdo za diagnózu nebral, byl to typ povahy - je takový tichý, rád si čte sám, je to samotář, je to takový hrom do police, je to nešika…

Musela bys kluka sledovat dýl. Kdybys ho měla nakoukanyho, tak bych umela poradit. :think:

Jo takhle :zed: tak doufám, ze se pletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama