Autoimunitní onemocneni

Anonymní
3.1.21 15:33

Autoimunitní onemocneni

Dobrý den chci se prosím zeptat co znamená autoimunitni onemocneni? Zatím padlo podezření jen na endokrinologii jelikož jsem za 2 měsíce přibrala 25 kg a to jim porad stejně, Boli mě klouby. Častá únava a průjmy. Když se koukam na Internet všude píšou že to může končit i smti a já se fakt bojím :,( hledám někoho kdo se v tom význa aspoň trošku. Byl mi nasazen euthyrox 50. 1 X děne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26235
3.1.21 15:36

To ti těžko někdo řekne, autoimunních onemocnění je celá řada, s většinou se dá normálně žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 15:39

@vokishka no a co jako bude tet dále? Nebo jak se to řeší? Budu chodit jen na odběry? Němela bych zajít někam kde se tím zabývají? :,( :,( Nikdo mi nic totiž neřekl jen že za měsíc se udělají kontrolní testy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 15:39

Autoimunitní onemocnění je, když tvé tělo napadá samo sebe. Mám ho já, sestra, kamarádka. Z toho 2 štítnou žlázu a 1 střeva. Člověk s tím s práškama žije úplně normální život. Umřít se dá na cokoliv, i na chřipku. Když je autoimunitní onemocnění kompenzováno léky, bývají rizika malá.

• Citovat
  • Nahlásit
22656
3.1.21 15:40

Jestli ma Euthyrox, tak snad vi na co a ptoc, pokud si u lekare celou dobu nesedela na usich. Ale nekdy je to zjevne narocna a vcelku zbytecna prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30608
3.1.21 15:41

Autoimunitní je nejspíš ta porucha štítné žlázy. Taky mám a ještě další. Euthyrox 50 je prd, to přežiješ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 15:42

A stačí na to jen euthyrox? Nic jinyho se stím nedělá? A jak a kdo zjistí kde to autoimunitní onemocnění je? Jako mám to ve štítné zlaze když na to přišla endokrinologie? :,(
Vubec nějak nevím co tet totiž.

• Citovat
  • Nahlásit
22656
3.1.21 15:47
@Anonymní píše:
A stačí na to jen euthyrox? Nic jinyho se stím nedělá? A jak a kdo zjistí kde to autoimunitní onemocnění je? Jako mám to ve štítné zlaze když na to přišla endokrinologie? :,(
Vubec nějak nevím co tet totiž.

Proboha, netvrd mi, ze ti nerekli, CEHO se tve onemocneni tyka a kdy mas prijit na kontrolu a co mas mit predtim za vysetreni. To totiz neni mozne. Jestli jsi tomu nerozumela, mela ses zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26235
3.1.21 15:50
@Anonymní píše:
Vubec nějak nevím co tet totiž.

Určitě máš zprávu od lékaře. Pokud se to léčí Euthyroxem na endokrinologii, tak je to onemocnění týkající se štítné žlázy. A některé se léčí, jiné ne. To tvoje se léčí léky, které jsi dostala. Nevím, co jiného chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52436
3.1.21 15:51

Zjistí to doktor a léčí to doktor.
Jinak ne, na onemocnění štítný žlázy, který je léčitelní padesátkou euthyroxu, se neumírá. Pokud bereš léky pravidelně a pravidelně chodíš na kontroly. A doporučuju se zeptat toho doktora, co tě léčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 15:53

Neee paní doktorka se mě jen zeptala jestli mi je jasný že sem přibrala 25 kg za 2 měsíce, že se nejspíš bude jednat o autoimunitní onemocnění. Odebrali mi krev. Za dva dny sem volala o výsledky a nasadila mi euthyrox 50 který mi posílala na mobil a že v lednu udělá kontrolní odběry. Když sem se zeptala co to znamená že to slyším poprvé rekla mi že to nebudeme řešit po mobilu ale až na kontrolnich odberech. Znamená to že autoimunitní onemocnění je jako tě štítné žlázy? Jinde to být nemůže? Já se omlouvám ale opravdu tu hledám jen radu na něco co neznám. :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 15:55

Na endokrinologii jsem se dostala z akutním zánětem štítné žlázy. Na ultrazvuku je chronický.

• Citovat
  • Nahlásit
22656
3.1.21 15:59
@Anonymní píše:
Neee paní doktorka se mě jen zeptala jestli mi je jasný že sem přibrala 25 kg za 2 měsíce, že se nejspíš bude jednat o autoimunitní onemocnění. Odebrali mi krev. Za dva dny sem volala o výsledky a nasadila mi euthyrox 50 který mi posílala na mobil a že v lednu udělá kontrolní odběry. Když sem se zeptala co to znamená že to slyším poprvé rekla mi že to nebudeme řešit po mobilu ale až na kontrolnich odberech. Znamená to že autoimunitní onemocnění je jako tě štítné žlázy? Jinde to být nemůže? Já se omlouvám ale opravdu tu hledám jen radu na něco co neznám. :,( :,(

Aha, tak to je vyborny. Takze videl te ten lekar, nebo ne? Koukam, ze tvoje lekarka je jedna z toho zbytku, co si jeste nevsimla, ze uz mame pomucky a mysli si, ze medicina se da delat dal po telefonu. Zavolala bych tam, rekla, ze nechapu, co mi je a chci to vysvetlit a trvala na svem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22656
3.1.21 16:02
@Anonymní píše:
Na endokrinologii jsem se dostala z akutním zánětem štítné žlázy. Na ultrazvuku je chronický.

Tak ted uz ti zase nerozumim. Davkujes informace jako tatar. Takze vis, co ti je… Tak cemu nerozumis? Tak oprava, dr. za to zrejme nemuze, bude to nejaka nedostatecnost na prijmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 16:02

@mroe ano mě tam poslali z pohotovosti pro akutní zánět štítné žlázy. Tak mě vzala udělala ultrazvuk řekla že je to zánět. Napsala selen a doporučila ryby. A 3× děne ibalgin na zánět a bolest toho krku. Pak jsem tam šla ještě na kontrolu to neříkala nic. Až tet na potřetí odebrala krev a řekla mi o tom jestli náhodou netrpím autoimunitním onemocněním že jsem tolik přibrala atd a pak mi jen volala že kvůli výsledkům mi nasadí Euthyrox. A tet tam půjdu po čtvrté.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat