Babičky a vnouče

Anonymní
4.1.20 17:46

Babicky a vnouce

Ahoj. Mam mensi problem. Mam prvni dite a jsou mu teprve 4 tydny. Mame k nemu dve babicky. Jedna se o to, ze k pritelovo matce nemam zadnou duveru v tom nechat ji maleho a to ani do kocaru a zajet si na nakup napr. ale nevim proc. Me mame ho v klidu sverim a jedu si zaridit veci. Maleho nakrmim a klidne ji ho pujcim, ale u te druhe mam proste nejaky blok a vyhybam se tomu jak muzu. Priteli to zacina vadit a ma hloupe reci, ze sve mame ho nechám a jeho ne, ale ja proste nevim proc a mam pocit, ze by jsem vubec nebyla v klidu :nevim: obcas by se to hodilo, ale nevim proc nemam duveru. Vztahy jsou v pohode. Jeho matka ma tri deti. Ani jedno teda nevedla nikdy k nicemu. Pritel se trhnul, nastesti, ale jeji dve deti na stredni skolu odchazeli ze 7. tridy a do skoly si chodi jak chteji a ona to neresi. Holka ji v 16ti coura do noci venku, taha si domu kluky proste se mi nelibi jeji vychova i kdyz je mi do toho prd asi i kvuli tomu laxnimu pristupu ji ho nechci pujcit, ale priteli tohle rict nemuzu aby se neurazil i kdyz se spoustou veci take nesouhlasi i tak je mi to blby.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3277
4.1.20 17:51

Já bych predne 4 týdenní dítě nedávala vůbec nikomu. To jaksi nepochopím. Jinak já taky nesouhlasím s výchovou, kterou praktikovala moje tchýně, ale není to důvod, proč bych ji odmítala vnoučata. Pokud jim dělá něco, co se mi nelíbí, řeknu ji to a nějak se domluvíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
4.1.20 17:51

A co myslíš, že by se stalo? Nechala by ho pokakané? Hladové? Málo oblečené? Zkus se nad těmi situacemi zamyslet. Zvládla se postarat o svoje děti, zvládne i tohle. 4 měsíční toho stejně moc nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
4.1.20 17:53

Jeee, pardon, blbě jsem přečetla věk. Tak takhle malé toho potřebuje ještě míň a třeba celou dobu v kočárku prospí. Záleží pak na tobě, jaký máš názor na dávání někomu takové malé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 17:53

Myslím si 4 týdny stare dítě se nepujcuje nikomu, krom tedy toho povozeni v kocarku.. Což předpokládám zvládne i přítelovo matka, takže pokud o to stojí umožnila bych ji to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 17:55

@chaela to ja zase najedene a uspane klidne na hodku, dve mame nebo jeho tatkovi doma necham. Beztak spinká bud v kocaru nebo v postylce a do krmeni jsem zpet. Pro me rozhodne lepsi nez ho tahat vsude s sebou mezi hromadu lidi nebo porad vyndavat autosedacku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1369
4.1.20 17:58

Ja mam děti tři a bohuzel nemáme žádné hlídání. Manželova maminka už zemřela a moje matka o ne zajem nemá. Takze ja bych pomoc v podobě toho ze mi někdo vyveze kocarek aspoň na hodinu velmi uvítala. Byla bych za ni sakra vděčná. Neodsuzovala bych ji za to jak vychovala děti. vozenim v kocarku dítěti jaksi neublíži. Takze to proste zkus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 17:59

Tak i ve čtyřech týdnech věku dítěte rodina něco musí jist a zakladatelka třeba řídí narozdil od babiček, tak musí třeba na dvě hodiny pryč na nákup, když manžel nestíhá. Tak jsme to měli i my. Babička hlídala, já letěla na nákup do vedlejšího města, kam by se babička nedostala, když neřídí… A manžel se vracel pozdě, kdy už obchody byly zavřený…
Zakladatelko, jestli nemáš v tchyni důvěru, tak jí dítě nedávej, a at hlídá jen tvoje maminka, na tom není nic spátneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3277
4.1.20 18:01
@Anonymní píše:
@chaela to ja zase najedene a uspane klidne na hodku, dve mame nebo jeho tatkovi doma necham. Beztak spinká bud v kocaru nebo v postylce a do krmeni jsem zpet. Pro me rozhodne lepsi nez ho tahat vsude s sebou mezi hromadu lidi nebo porad vyndavat autosedacku :think:

Však já nepíšu, že je to špatně, jen že já bych to nedělala. Ale pokud máš klidné dítě, které se naji, usne a určitou dobu spí, tak asi neni problem. Zkus přijít na to, co po konkrétně ti na tchýni či jejím chování vadí a pak se s ní nějak domluv. Je škoda, aby neviděla vmkuce jen kvůli nějakým tvým pocitům. Takto malý mimino bude fakt jen vozit v kočáře. Zkus to napřed třeba na půl. hkdiny, hodinu, postupně si zvykne a budes videt, ze se diteti nic jestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 18:03

Tak nazor… lepsi nez ho v sestinedeli tahat s sebou do obchodu… a nechat, no je fakt jedno jestli ma 4 tydny nebo pul roku. Stejne spinká a nasledne moje mama vychovala 4 deti a umi to s nim, je u ni v klidu. U jeho matky si tim nejsem jista. Verim jen sve mámě a jeho mame ho nechat nechci a odjet na nakup. Pritel to nemuze pochopit a kreni se na me.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 18:06

@chaela kdyz ja mam pocit, ze ho bude porad tahat. Nevim proc to mam tak v hlave. To vidim na navsteve, kdyz maly spinka. Jen se vrtne v postylce a ona uz uz je tam a mluvi a mluvi misto aby mlcela a nechala ho, pritom maly by jeste klidne usnul.

• Nahlásit
  • Citovat
12286
4.1.20 18:07

No tak já se příteli nedivím, že se mu to nelíbí. Tvoje máme vychovala 4 děti a jeho máma 3, to také není málo. Že jim popustila otěže teď v pubertě, není dobré, ale jako mimina je asi nezanedbávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3277
4.1.20 18:10
@Anonymní píše:
@chaela kdyz ja mam pocit, ze ho bude porad tahat. Nevim proc to mam tak v hlave. To vidim na navsteve, kdyz maly spinka. Jen se vrtne v postylce a ona uz uz je tam a mluvi a mluvi misto aby mlcela a nechala ho, pritom maly by jeste klidne usnul.

Tak ji to rekni. „Nemluvte na něj, on bude ještě spát.“ Nebo pokud nechce s tak přímo, tak jen tak mezi řečí zmínit, že on se při spaní často různé kroutí a že to určitě neznamená, že se budí. A k procházce s kočárem dát instrukce, že ho nemá vytahovat dokud nebude řvát. Různých pohybu ať si nevšímá. Uvidíš, jak bude reagovat a jak to bude dodržovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 18:12

Já se tvému příteli taky nedivím, že ho to štve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
4.1.20 18:16

Ja bych teda 4 tydenni taky asi moc nepujcovala. Do kocarku treba na hodku jo, ale to bych se nebala ji ho nechat. Vysvetli priteli, ze je jeste male a ze vlastni mamku znas cely zivot a je to rozdil. Ono az povyroste, bude to jine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama