Vztahy s partnerovou rodinou

Anonymní
31.12.19 16:19

Vztahy s partnerovou rodinou

Dobrý den,
jdu se asi jenom vypovídat, rada myslím neexistuje.Moc prosím o ponechání anonymu.
Jsme spolu s partnerem pár let, oba dost přes 40,oba máme děti z předchozích vztahů-od 1.stupně ZŚ až po dospělé. Všude je něco, ale myslím, že mohu říct, že nám to klape.
Co mne trápí je jeho rodina /rodiče a sourozenci s rodinami/a jejich vztahy se mnou a partnerovou ex. Rozvedli se asi před 8 lety, protože ona nejenže byla strašně líná a partner ji x let živil, navíc ještě „chlastala první ligu“,omlouvám se za ten výraz. Jenže…ona je ten typ alkoholika, který se sice každý večer zlije ale ráno normálně vstane a funguje a rozhodně jako alkoholik nevypadá, kdo ji nezná blíže nikdy by to do ní neřekl. Umí lehce navazovat vztahy, být milá přátelská, umí konverzovat o ničem, je vtipná atd.atp.když mne partner rodině představil opravdu jsem se snažila zapadnout, ale postupem času jsem si uvědomila, že až na patrnerova otce s manželkou se mi všichni snaží vyhýbat a když už k nějakému setkání dojde /rodinné oslavy např./a máme se bavit je to prostě křeč. Vím, že s ex se poměrně čile stýkají a myslím si, že jsem zdrojem jejich obveselení-její společenskou zdatnost nikdy mít nebudu.
Další věc je ta, že partnerovy děti se se mnou nevídají, on s nimi tráví čas beze mne mimo náš domov. Nebylo to tak vždycky, chodily k nám. Ovšem dovolila jsem si požadovat alespoň malou pomoc v domácnosti a odmítala jim dělat komplet servis a služku, což samozzřejmně řekli doma a ex to tak dlouho rozmazávala a dělala kolem toho zle až se jí povedlo děti přimět k tomu, že prosadily, že já se k nim prostě nesmím přiblížit. Takže tráví čas s tatínkem sami a občas/ne často/ se ex podaří se k nim nacpat a trávit den s nimi. Většinou se zúčastní i moje dítě z předchozího vztahu, takže mám dění blbě řečeno pod kontrolou. Touto cestou jsem se mimo jiné dozvěděla i to, že patrner a ex se spolu baví, tak, že by nikdo neřekl, že jsou od sebe…
Partner je jinak opravdu fajn. nemám si nač stěžovat, ale je prostě mekkej no…děti s ním cvičí, skáče jak pískají, exce neumí říct ne…
Vím, že asi jediná cesta je vykašlat se na to ale nějak se mi nedaří no :roll:
Ještě k dokreslení stavu věci. Když partner ještě s exkou žil, tak prý žádný velký zájem o styky s jeho rodinou neměla. Za to teď jsou to velcí kámoši. Myslím si, že to dělá naschvál.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1238
31.12.19 16:22

Ideální partner, když se neumí postavit za svou partnerku a s ex má vztah takový, že by nikdo neřekl, že jsou od sebe. Máš pravdu, jen tak dál :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7339
31.12.19 16:28

A tys ji u te rpvni ligy svitila, ze to vis tak presne a nebo sis to jen nechala nakecat od toho sveho?
Jin ak souhlas s @alimdar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
31.12.19 16:31
@alimdar píše:
Ideální partner, když se neumí postavit za svou partnerku a s ex má vztah takový, že by nikdo neřekl, že jsou od sebe. Máš pravdu, jen tak dál :potlesk:

jn asi tak.

• Citovat
  • Nahlásit
21109
31.12.19 16:34

Taky si myslím, že ne všechno, co ti přítel nakecal o exce, byla pravda - když někdo „chlastá první ligu“, nedokáže běžně chodit do práce, udržovat domácnost a starat se o děti, a ještě být příjemná, společenská a okouzlující
nechala ses trochu nabulíkovat
a jinak - s tím vším, co jsi napsala, nic nenaděláš, já bych se partnerově rodině nevtírala, když nemají zájem, tak ať nemají - není nutné se kamarádit s každým

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
31.12.19 16:36

Jsi akorat zamindrakovana a zaprskla, nechala sis navykladat nesmysly o te ex, a aniz bys fakt vedela, zda to je pravda, jen v sobe ten negativismus drzis a jeste ji pomlouvas. Ono to asi tak horke s tim alkoholismem nebude, vid…jen jsi proste uverila bachorkam, kterymi se tvuj partner ospravedlnoval, proc utekl od zeny a deti… Je to matka jeho deti, neocernuj ji, snaz se s ni treba vychazet, to je lepsi nez na ni zarlit a pomlouvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lynx.lynx
31.12.19 18:42

@stinga já bych tomu věřila. Tchýni manžel (ne tchán) chlastá taky první ligu, je to suverénní alkoholik a chlastá jen doma o víkendy a volna, denně po práci pár piv. Do práce chodí a když není na šrot, chová se “normálně” - tam jsou ještě jiný vady na charakteru.

• Citovat
  • Nahlásit
8143
31.12.19 22:17

My máme místostarostu, co chlastá první ligu. Chytili ho několikrát policajti v autě nalitého, párkát se nám prostě postavil uprostřed schůze rady… a pak přepadl přes stůl :nevim: Nikdo to na něm nepozná. Je to advokát, rentiér, bohatý člověk.

Zakladatelko, mně by byli takoví příbuzní u zadku. Musela jsem si tím také projít, sice při jiné příležitosti než ty, ale tohle můžeš vyhrát jenom tak, když ti na nich přestane záležet. Přestane ti záležet, když budeš mít sama bohatý život - práci, co tě baví, koníčky apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
1.1.20 12:56

Zasahování do výchovy

Ahoj :mavam:, tolerujete rodičům zásahy do výchovy dítěte? A jak reagujete pokud se v něčem neshodnete? Máme kvůli tomu v rodině často poměrně dusno, navíc se na tomto často neshodnu ani s partnerem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat