Máma mi ničí život

Anonymní
31.12.19 11:31

Máma mi ničí život

Holky možná mi pomůžete s mým problémem. Jsem vdaná za báječného muže a čekáme miminko. O Vánocích jsme byli u našich a oznámili jsme jim tu radostnou novinku. Vypálilo to zcela jinak než jsem čekala. S matkou jsem byla snad už od narození ve při, nikdy jsme si nerozuměli. Ale to co předvedla před mým manželem. Jak jsme oznámili, že čekáme dítě tak matka do mě začala nemístně rýpat, že dítě jsem si udělala určitě proto, abych nemusela pracovat. Manžel jenom koukal s otevřenou pusou jak mě začala očerňovat a vytahovat věci, co jsem udělala když mi bylo 16, třeba. Prostě věci, které jsou dávno zapomenuty a ona to všechno vybalila na něj a dělala ze sebe chudinku, jak to se mnou měli těžké. Otec jenom přitakával, držel matce stranu. Já jsem jim vykřičela všechno to, co mě trápilo, že nikdy nebyli dobří rodiče, všechna ta traumata a bolesti čím mi kdy ublížili jsem jim vykřičela. Oni argumentovali tím, že jsem taky nebyla dobrá dcera a museli se za mě stydět. Ano, udělala jsem v mládí spoustu chyb, ale víte jak to chodí, nikdo není dokonalý. Od vánoc nejsme vůbec v kontaktu, měla jsem narozeniny a také nenapsali, ale já to ani nečekala. Popravdě se mi žije teď mnohem líp než když jsem byla s matkou v kontaktu. Konečně opadl stres a strach z ní. Pořád mě kontrolovala a chtěla mi řídit život.

Nevím ale, jestli jsem udělala dobře, manžel říká, že jsou to rodiče. Já se ale bez nich cítím mnohem lépe. Co myslíte, bylo to správné?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7168
31.12.19 11:36

Taky jsem nadělala spoustu blbostí, ale moji mámu by ani nenapadlo to před někým vytahovat. Vypráví to úsměvné, to jo, ale takové ty hodně špatné si nechává pro sebe. Pokud se cítíš dobře, bylo to správné. Rodiče to sice jsou, ale když ani jedna strana nedokáže po letech ustoupit a minulost hodit za hlavu, je to těžké. Na druhou stranu, omluvila jsi se jim někdy za to, jak jsi se chovala? Ty jsi dokonalá nebyla, ale jim jejich nedokonalost vyčítáš, pozor na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7497
31.12.19 11:37

Čas, chce to jen čas…a něj na paměti, že lidé by si měli odpouštět, ať už jsme jací jsme. Nech to vyzrát, pokud budeš cítit potřebu s rodiči mluvit, zavolej jim, ale nevytahuj nic z poslední schůzky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8202
31.12.19 11:37

Tak ty sis nezačala, kdyby se tvoje matka zdržela nevhodných řečí, tak by k tomu vůbec nedošlo. Nech to uležet, je to moc čerstvé. Uvidíš, jak to bude časem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 11:38

Co držet se tvého citátu…„ale víte jak to chodí, nikdo není dokonalý“.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.12.19 11:38

@Aduš8 Máš pravdu, dokonalá jsem nebyla, ale oni neměli být rodiči nikdy. Studená výchova, žádný projev lásky, jenom kritika, křik, výčitky, urážky. To jsem měla doma. A ano, omluvila jsem se za to. Ale rodiče nejsou ochotní vůbec připustit, že se nechovali dobře, naopak matka řekla, že těma argumenty chci omluvit to, že jsem na hlavu, cituji.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.12.19 11:39

Matka nemá očividně vyřešené svoje osobní problémy a hodila to na tebe.
Stalo se mi něco podobného, ale se sestrou. Hodila na mě všechno možné, vyčetla mi půlku mého života a do teď se nebavíme. Je to dva roky a nikdy nepřizná, že ona udělala chybu. Napsala naší mamce, že se mi nikdy neomluví za pravdu, i kdyby se se mnou neměla bavit do konce života. A to je starší :lol: A dost se mi ulevilo, když s ní nejsem v kontaktu.
Psycholog mi na to řekl, že nedokáže nést svoji vinu, tak to hodila na druhého člověka, aby se jí ulevilo svědomí.

Ono se říká, že je to rodina, ale pokud se ostatní nechovají v rodině jako rodina, tak to rodina není. To že máme nějaké společné geny ještě neznamená, že se spolu musíme bavit.

Pokud je ti bez nich lépe, je to důležité. Chceš se v těhotenství takhle nervovat?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.12.19 11:41
@Anonymní píše:
Matka nemá očividně vyřešené svoje osobní problémy a hodila to na tebe.
Stalo se mi něco podobného, ale se sestrou. Hodila na mě všechno možné, vyčetla mi půlku mého života a do teď se nebavíme. Je to dva roky a nikdy nepřizná, že ona udělala chybu. Napsala naší mamce, že se mi nikdy neomluví za pravdu, i kdyby se se mnou neměla bavit do konce života. A to je starší :lol: A dost se mi ulevilo, když s ní nejsem v kontaktu.
Psycholog mi na to řekl, že nedokáže nést svoji vinu, tak to hodila na druhého člověka, aby se jí ulevilo svědomí.

Ono se říká, že je to rodina, ale pokud se ostatní nechovají v rodině jako rodina, tak to rodina není. To že máme nějaké společné geny ještě neznamená, že se spolu musíme bavit.

Pokud je ti bez nich lépe, je to důležité. Chceš se v těhotenství takhle nervovat?

Přesně tak to mám i já. Je mi mnohem líp, neustále jen buzerovala, kontrolovala. Už nejsem malá holka abych jí musela říkat co dělám, jak dělám a proč, kde pracuji, proč tam pracuji a proč nejdu raději tam kde víc vydělám… Dítě neměj, je to děsné mít děti, já nechci být babička… hnusná ženská.

• Nahlásit
  • Citovat
48719
31.12.19 11:42

Neřeš je, žij si svůj život. To muselo být super místo aby pogratulovali k těhotenství. Sama musíš vědět jací jsou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
523
31.12.19 11:42

Podivej, zatim spolu nekomunikujete tyden. To neni az tak mnoho. Dej si nacas a odpocin si. Treba ti za par tydnu bude lepe a rodice se uklidni.
Jak vyresit vztah s matkou bohuzel poradit nedokazu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11794
31.12.19 11:46
@Anonymní píše:
Přesně tak to mám i já. Je mi mnohem líp, neustále jen buzerovala, kontrolovala. Už nejsem malá holka abych jí musela říkat co dělám, jak dělám a proč, kde pracuji, proč tam pracuji a proč nejdu raději tam kde víc vydělám… Dítě neměj, je to děsné mít děti, já nechci být babička… hnusná ženská.

Pokud je ti bez nich líp, tak to tak nech…já taky nejsem zastáncem toho, že to jsou rodiče, tak se musí překousnout každé jejich chování…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.12.19 11:47
@Anonymní píše:

Neposlouchej její kecy a nenech si tím zkazit tvůj život. S partnerem si o tom klidně promluv, že prostě už přetekl hrnec a měl by vědět, že ti matka řekla, aby jsi nikdy neměla děti. A že uznáváš, že rodina je rodina, ale né v takovém případě.
Hlavně aby jsi se ty takhle nechovala ke svému dítěti a přistupovala k němu s čistým štítem.
Je to asi lepší, když ten vztah ukončíte teď, aby ti pak neříkala třeba horší věci jako že tvoje dítě je nevychovaný parchant jako jsi byla ty a tak podobně. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
31.12.19 11:52

@Monchichik souhlas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22165
31.12.19 12:17
@Anonymní píše:

Má v sobě něco nezpracovaného. Ty jí můžeš ukázat, že mateřství je moc hezká etapa života. Nemusí být babička. Holt se na to necítí… Ale u vnoučat je to jiné, možná si uvědomí svoje chyby a nebude tak zlá. Kdyby v útocích pokračovala a bezdůvodně tě osočovala, nemusíš ji vídat jen proto, že je to rodič. Dítě si člověk fakt nepořizuje, aby nemusel pracovat. Spíš mu práce a starosti přibudou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12014
31.12.19 12:25

Já si myslím, že naprosto zásadní je, jestli za tebou stojí tvůj manžel. Protože s mámou a tátou žít nebudeš. Takže pokud on má pro tebe pochopení, pak bych rodiče hodila za hlavu. Hezký to od nich nebylo, ale už se stalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama