Jsou tyto děti přehnaně vybíravé?

Anonymní
28.12.19 15:53

Jsou tyto děti přehnaně vybirave?

Asi jsem zvláštní, ale nepřijde mi zcela v normě co jí, respektive nejí děti od svagru. Je jim 9,11 a 13 let. Třeba na vánoce nikdo neji bramb. salát, svagrova jim dělá kaši. Polévku jí jen vyvar. Neteř dokonce bez mrkve, synovec zase bez masa. Není téměř oběd, který jedí všichni, tchyně, když je hlídá, vyvaruje jim zvlášť. Kdyz máme nějakou rodinnou oslavu v restauraci, měli jsme všichni kuřecí špízy s hranoklama a děti jak již tradicne kuřecí řízek s bram. kaši. Vím, že je mi do toho prd, ale štve mne, jak z nich tchyně a švagrová pořád dělají skleníkové kytičky, že ten nejí to a ten zase tamto. Přijdou mi dost velcí na to, aby prostě na oslavě normálně jedli s ostatními. To naše 2 léta dcera má pestřejší jídelníček než oni.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

786
28.12.19 15:57

No mas pravdu, tobe to muze byt jedno. :)
A ze ti dvouletá dcera ted hezky jí, na to se taky nemuzes spolehat i do budoucna :lol:.
Kluk mi hezky jedl tak do 2,5let a ted uz ho musim pravidelne premlouvat aby snedl i neco u jineho nez kolinka nebo brambory :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54774

No já nejim třeba koprovku a nikdo mě nedonuti si to občas dát..
Nejim tlačenku, jejím houby, nejim sladkou rýži a dost jiných věcí…
A ano…je ti do toho prd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23361

To mi ještě přijde docela v pohodě :mrgreen: Tak ses pochválila jaký máš skvělý dítě a to je tak všechno co ty s tím můžeš dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LKL
1117
28.12.19 16:00

Predpokladam, ze to ma asi presah, ale zrovna tebou uvadene priklady mi pripadaji uplne v norme - salat nemam rada a pozru ho pouze ze zdvorilostne-politickych duvodu. hranolky naopak rada mam, ale snazim se volit jinak a vedu k tomu i deti. znam hodne deti, u kterych v polevkach vede vyvar o parnik…

takze ano, vybiravost a vysluhovani v jidle nemusim, ale to cos konkretne uvedla mne nijak neurazi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.19 16:01

Oba synové ve 2 letech jedli všechno. Postupně se jim jídelníček silně zredukoval. Teď jim je 6 a 8 a já zjišťuji, že nejí vlastně nic. Starší syn nesnídá, nesvačí, neobedva a k večeři si dá půl okurky. Mladší jí, ale jen to, co chce on. Takže je na chlebomaslove dietě. Já mu jen ukrojim a on si maže. Případně může zeleninu v jakémkoliv množství. Nejí maso, brambory… Že děti nejí hranolky, bych nepovažovala za problém. Stejně jako to, že nejedí salát. Takových dětí je víc.
Extra jim nevyvaruju, ale jíst je nenutím. Pokud nechtějí, nemusí. A v restauraci bych to tuplem neviděla jako problém.
A ty to neřeš, je to jejich věc. Stejně to nevyřešíš.

• Nahlásit
  • Citovat
1428
28.12.19 16:03

Nase 10 leta taky neji bramborovy salat. Ma kasi, manzel ma rad zase rizky trouby, ja je musim mit cerstvy krupavy. Ale jsou Vanoce, tak proc si neudelat to, co ma kazdy rad. Ja zase nejim maslo, z vajicek se mi zveda zaludek, tak nekdy i br. Salat delam dvakrat. Ja si pamatuju, ze jsem plneny papriky nejedla do mych 19 let a ted je miluju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13208
28.12.19 16:03

Jé to jsi mě fakt pobavila. Nejlépe se vychovávají cizí děti. Můj syn je to samé v bledě modrém. No a co? Hleď si svéhoa buď ráda, že ti dítě hezky jí. Syn začal stávkovat s jídlem cca kolem toho druhého roku a drží se ho to stále, a to je mu devět. Holt se z toho nehroutím a vařím tak, abych nemusela dělat několik různých jídel a přitom jsme byli všichni spokojení. A je přece normální, že v restauraci si každý objedná, na co má chuť. Já bych si třeba radši dala řízek s kaší než špíz s hranolkama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21979
28.12.19 16:04
@Anonymní píše:
Asi jsem zvláštní, ale nepřijde mi zcela v normě co jí, respektive nejí děti od svagru. Je jim 9,11 a 13 let. Třeba na vánoce nikdo neji bramb. salát, svagrova jim dělá kaši. Polévku jí jen vyvar. Neteř dokonce bez mrkve, synovec zase bez masa. Není téměř oběd, který jedí všichni, tchyně, když je hlídá, vyvaruje jim zvlášť. Kdyz máme nějakou rodinnou oslavu v restauraci, měli jsme všichni kuřecí špízy s hranoklama a děti jak již tradicne kuřecí řízek s bram. kaši. Vím, že je mi do toho prd, ale štve mne, jak z nich tchyně a švagrová pořád dělají skleníkové kytičky, že ten nejí to a ten zase tamto. Přijdou mi dost velcí na to, aby prostě na oslavě normálně jedli s ostatními. To naše 2 léta dcera má pestřejší jídelníček než oni.

Neřešila bych to, nejsou moje. Sama mám vybíravé dítě. Jsou dny, kdy jí normálně a někdy si vybírá. Extra nevyvařuju, ale snažím se přizpůsobit chuť dítěti. Takže žádná vysoká gastronomie, spíš obyčejné věci. O pestrost se snažím.
Vybíraví jsou, ale ne nějak přehnaně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21369
@Anonymní píše:
Asi jsem zvláštní, ale nepřijde mi zcela v normě co jí, respektive nejí děti od svagru. Je jim 9,11 a 13 let. Třeba na vánoce nikdo neji bramb. salát, svagrova jim dělá kaši. Polévku jí jen vyvar. Neteř dokonce bez mrkve, synovec zase bez masa. Není téměř oběd, který jedí všichni, tchyně, když je hlídá, vyvaruje jim zvlášť. Kdyz máme nějakou rodinnou oslavu v restauraci, měli jsme všichni kuřecí špízy s hranoklama a děti jak již tradicne kuřecí řízek s bram. kaši. Vím, že je mi do toho prd, ale štve mne, jak z nich tchyně a švagrová pořád dělají skleníkové kytičky, že ten nejí to a ten zase tamto. Přijdou mi dost velcí na to, aby prostě na oslavě normálně jedli s ostatními. To naše 2 léta dcera má pestřejší jídelníček než oni.

Ty jsi tak úžasná. Jak jsi to dokázala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5157

S tím nic nenaděláte, doporučuji si jen v duchu zakoulet očima a nechat to být. Taky mám dost rozmazleného synovce, 12 let, beru to tak že je pro mě dobrým příkladem jak tedy rozhodně nevychovávat. Naštěstí na něj máme s manželem stejný názor (je to syn jeho sestry) a když se vyskytne na hlídání u nás tak mu nepodstrojujeme jako máma s babičkou a kluk u nás normálně funguje ve stejném režimu jako naše děti, jen je smutné že náš čtyřletý ho musí upozorňovat na takové věci že špinavý talíř se nenechává na stole a že se záchod splachuje. Říkám u nás je tak jednou za čtvrt roku (my jsme nouzové hlídání protože je alergický na naše psy) tak to neřeším, jenom si říkám že to bude mít v životě hodně těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3107
28.12.19 16:07

Jejich vec ne, kdyz to někoho bavi, vyvaret pro kazde dite extra, tak at to dela :nevim: Doma si to taky delej jak chces..

Me nejake vymysly kolem jidla jsem taky pes. Vyvarim domaci a chutná jidla a kdo nechce, at neji.. Nemam problém dat spat dite po obede hladovy, ono si to priste rozmysli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.19 16:07

Ja jsem myslela, ze se nekdo pta, zda je normalni jeho dite. To, ze se nekdo pta, zda jsou normalni synovci a netere, normalni neni :-D Pro deti je kase lepsi, nez hranolky a salat s majonezou, takze za me :palec: Taky zalezi, zda jim lze podavat stejnou polévku, kdy se jednomu vynda mrkev a druhemu maso, nebo zda se jim musi varit oddelene. To je ale starost tech, kdo jim vari, ne nahodnych kolemjdoucich…

• Nahlásit
  • Citovat
10206
28.12.19 16:08

Bramborový salát do mě nikdo nedostane ani párem volů, stejně jako řízek a x dalších věcí. Už jsou dost staří aby věděli co jim chutná. Nechápu proč je do něčeho nutit. A tím spíš když ty NEJSI matka. Je ti po tom kulový. A to že ti teď dítě něco ji, neznamená že to tak bude pořád, to ho pak budeš nutit to jíst?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.19 16:10

Kdyby si měla nejedlíky, tak pochopíš. Starší syn od doby příkrmů nedá do pusy jen tak něco. poslední dejme tomu rok se to zlepšilo, asi jde do vývinu a začal jíst. Naopak mladší syn, který snědl kde co, začal stagnovat. Takže br. salát nejedl, z polívky vyjí jenom něco…už dávno nenutím. Chci pouze, aby ochutnali a snědli alespoň trochu…tak to prostě je a já se můžu na hlavu stavět. Však tobě taky určitě nechutná všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama