Oslovování vnoučete prarodiči

Anonymní
27.12.19 21:28

Oslovování vnoučete prarodiči

Ahojte, prosím o zachování anonymity.
Narodila se nám holčička Kamilka. Mí rodiče se moc netajili s tím, že se jim jméno extra nelíbí, ale to je jejich boj. Ale co mi vadí, že jí říkají Kamil. Prostě volá máma a prý - tak co Kamil? Teď přivezli dárky a na nich jména - moje, přítelovo a pro dceru zas Kamil. Už několikrát jsem je upozornila, že mi to vadí, spíš teda jakoby v žertu - jeee vy jste si nevšimli, ona je to holka a ne kluk :lol: Ale furt to dělají. Teď ji poprvé viděl brácha a rovnou Čau Kamile. Tak jsem mu hned řekla, že mi to vadí a pak už říkal normálně, ale rodiče to furt dělají. Vadilo by vám to? Přijde vám to tak hrozné jméno? Nám se líbí moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.12.19 21:30

Mám dceru Kamilku. A jo, vadilo by mi to. Neříkala bych jim to v žertu, ale důrazně.

• Nahlásit
  • Citovat
3218
27.12.19 21:31

Me to prijde vtipny :oops: no kdyby to bylo moje dite, tak by mi to vadilo, proc ji nemuzou rikat treba Kamca? Nebo Kaja? Normalne jim to rekni na tvrdo, ze ti to vadi a ze je to holka, tak proc ji nerikaj nejak normalne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8854
27.12.19 21:31

Jméno je ok. A to oslovení… To jí jako říkají schvalne klučičím jménem nebo je to jen zkrácenina? Něco jako třeba Ivane řekneš Iv?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 21:32

Jsem Kamila a par lidi mi tak zkouselo rikat, vzdy jsem to razne utla. Je to priserne zkraceni a az hanlive. Pritom obmen je tolika. Budes to muset rodicum rict rovnou a ne v zertu, ze ti to vadi

• Nahlásit
  • Citovat
3548

Ano vadilo. Bylo v rodině něco podobného (netýkalo se to našeho dítěte). Až jsem dotyčného upozornila, že to teda není úplně vtipný ani milý, tak přestal.
Upozornila jsi, bratr se zkrotil, rodičům bych začala říkat jejich jménem v opačném rodě. Když je to teda taková sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12285

Jméno Kamila je hezké, rodiče to možná dělají ze srandy, ale asi jim to řekni vážně, že ti to vadí, ať s tím přestanou
moje mamka říká mé dceři také různými zkratkami, ale na dárek od Ježíška by to nikdy nenapsala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
27.12.19 21:34

Je to hezké jméno a vadilo by mi to. Moje mamka zase dokáže vymyslet úplně příšerny zdrobněliny a taky ji říkám, že mi to vadí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.12.19 21:35

Vadilo by mi to moc. Hodně bych se ohradila, ale moc s tím nenaděláš.
My měli to, že prarodiče oslovovali syna jménem manžela „malý Tomášek“. Jmenuje se jinak. Dokonce i okolí se mě pak ptalo, jak se má Tomášek a hrozně se divili, že se syn jmenuje jinak. Nakonec si to musel vyřešit syn sám. Do té doby prarodiče naše připomínky ignorovali.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.12.19 21:36

Já jsem Ivona a všichni mi říkají Ivon…bez ohledu na to, jestli se navzájem znají… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
27.12.19 21:38

Kamila je hezké jméno o to oslovovani tvých rodicu by mi vadilo.. Je to hloupé a k miminku obzvlášť neuctivé.. Asi bych to babičce oplatila, pokud se jmenuje třeba Jana říkala bych ji Honzo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 21:39

Ano, jmeno se mi hodne nelibi, ovsem asi jako dalsich 100 a pokud se nekdo jmenuje Kamila, tak to respektuju oslovovala bych Kamilo, male dite Kajo treba, rozhodne ne v muzskem rode, co to jako je 8o Prijde mi to buransky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 21:41

Kamilka je moc krásné jméno. Rodičům bych to řekla důrazněji, nikoliv v žertu. A pokud by to pokračovalo a nereagovala bych na otázky typu „Tak co Kamil? " Odpovídala bych "kdo? Žádného neznám.“ Dost možná to je jejich styl humoru :nevim: a myslí si, že se přikloníš na jejich stranu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
27.12.19 21:41

Jméno se mi líbí moc :srdce: a rodičům bych řekla narovinu a vážně, že mi to vadí. I kdyby se měli urazit. Každopádně, má babička kvůli nespokojenosti s výběrem všem taky dělá naschvály. Mým o 20let mladším bráškům místo Alexi a Tobiášku říka Sašo a Tadeášku (i když to mamka úplně nesnáší a říkala ji to milionkrát :D ) a můj syn Matyáš je od narození Matouš :roll: ani s jednim jménem nebyla spokojená, tak dělá naschvály a u nejstaršího to dělá už třetím rokem :D tak přeju hodně štěstí. :) každopádně si myslím, že je to taková prkotina spíš, ale chápu, že vás to musí mrzet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
27.12.19 21:42

Mám dcerku Kamilu, pro nás to bylo top jméno. Ale, upřímně, vadilo by mi to hodně a utnula bych to opravdu rázně už v začátku. Dokonce bych natruc ty dárky s jmenovkou Kamil pod stromem ignorovala s tím, že pro dceru nejsou. Jako nepopírám, že by nebylo peklo, ale já jsem strašná držka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama