Tchyně - pozvala si neteř na obranu

414
27.12.19 06:32

Tchyně - pozvala si neteř na obranu

Ahoj. Nějak se zase hrotí situace s tchyní. Stále žijeme v jednom domě, teď už máme oddělené vchody, tudíž se s ní prakticky nemusím potkávat. V minulosti mi hodně ublížila, neustále se nám montovala do rodiny a domácnosti, neustále manipulovala moje děti, vyvrcholilo to tím, že mojí starší řekla, že by bylo nejlepší, kdybych umřela, protože od doby, kdy je můj muž se mnou, je na tchyni ošklivý.
Teď cca rok se s ní snažím nepotkávat, když ji potkám, tak ji pozdravím, ona mě ne. Vyhýbám se jí. Ze začátku se snažila to vždycky narafičit tak, abych ji musela potkat, to jsem se jí vyhnula, i kdybych měla hodinu kroužit kolem domu.
Nicméně manžel i děti se s ní normálně stýkají. Manželovi jsem řekla, že se s ní vídat nebudu, je mi fyzicky špatně, jen když musím projít kolem jejích dveří nebo okna.
Teď na Vánoce můj muž cosi vyhrotil s dárky, vůbec jsem se toho neúčastnila, max. jsem vyslechla, z čeho je naštvaný (tchyně hodila dárky na mrazák v garáži a napsala SMS, že je tam máme, ač my jsme jí je předali osobně a popřáli hezké svátky. Navíc jsme jí umožnili oběd s dětmi na Štědrý den, akorát tedy můj muž prohlásil, že nechce s ní mít večeři u nás, protože vztahy jsou na bodu mrazu a ona vždycky dokonale ten večer zkazila tím, že kyselo nebylo dost kyselý a bramborák dost bramborovej.) Kdyby řekl, že ji tam chce, tak bych si asi od večeře odskakovala se vyzvracet, ale přežila bych to.
Po celou dobu, co jsem s mužem, mě tchyně pomlouvá u všech, kteří mě znají (pomlouvá teda i všechny ostatní, nikdo není dost dobrej, kromě ní, která je nejlepší).
Včera mi volala její neteř. Začala na mě ječet, že jsem kráva a jak se to chovám ke tchyni a že mi tchyně nechala celej barák (darovali ho manželovi, potom ho zastavili kvůli podnikání, zkrachovali, muž musel zaplatit nehorázné peníze, aby dům nesebrala banka, 90 % této částky jsem splácela s ním po dobu našeho vztahu + neustálá údržba taky ze společných peněz). Ano. Před rokem a něco jsme usoudili, že není spravedlivé, aby se čtyřčlenná rodina tísnila v malé 2+1 v patře domu a prakticky stejný prostor měla sedmdesátiletá žena s malým psem a požádali jsme ji (slušně) o možnost, že bychom udělali rekonstrukci. Ona začala ječet, že to nejde, neustále hledala nějaké důvody proč. Nakonec k tomu tedy došlo. Od doby, kdy se to dozvěděla, začala neuvěřitelným způsobem hustit do starší dcery (už je mě nebudete moct, řekni rodičům, aby mezi námi nechali dveře, teď budu úplně sama, bez vás umřu, vidíš, jak je na mě máma zlá), nutila ji i lhát. Sousedi mě nezdraví, protože jim nakecala, že ji týrám (jen si držím po tom všem odstup). Nejlepší na tom je, že tchyně zrovna na téhle neteři nikdy nenechala nit suchou. Když je v kontaktu, tak se usmívá a přetvařuje a za zády všechny pomlouvá. Já jen tuhle její hru už hrát nechci. Ona si myslí, že dostanu vynadáno a „srovnám se“.
Její neteř jsem velmi neslušným způsobem poslala tam, kde slunce nesvítí. Tchyni bych nejradši vystřelila na měsíc.
Omlouvám se za román.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5065
27.12.19 06:46

No jo, vase chyba.Ted tu brecis, ale meli jste se osamostatnit, vykaslat se na tchyni s barakem a poridit si vlastni bydleni. Tchyne by jezdila jednou za rok na navstevu a vse by bylo v poradku. Takhle se budete neustale dohadovat-porad nejake zabomysi valky a bude to na nic.Ale kazdy sveho stesti strujcem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9820
27.12.19 06:49

@akavi Neter bych pozvala na kafe s tim, ze ji rada popovidam, co jsem se o ni vsechno od tchyne dozvedela :mrgreen:

Jinak s tchyni jsme to az tak spatne sice nemeli, ale take si hrala pred okolim na chudinku. Kde koho pomlouvala. A kdyz umrela, tak ji nikdo ze znamych a sousedu neprisel ani na pohreb. Tak asi si uz za jejiho zivota o ni mysleli sve :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14733
27.12.19 06:53

Bydlet s tchyni málokdy dělá dobrotu..
Měli jste bydlet jinde a nejlépe daleko.
Teď buď to budeš muset ignorovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5905
27.12.19 06:55

Vaše chyba, měli ste se postavit na vlastní nohy co nejdál od tchyně. Nechápu, jak si někdo může takhle pos… život kvůli bydneni zdarma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5065
27.12.19 07:05

A postup, ze ho darovali manzelovi a potom ho zastavili je zvlastni.Jak ho mohli zastavit, kdyz uz nebyl jejich? :think:

Příspěvek upraven 27.12.19 v 07:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13621
27.12.19 07:06

Asi bych zkusila zachovat chladnou hlavu a pozvat tu neteř na kafe. Popř ji odkázat na manžela, ať záležitost tvé tchýně řeší s ním - je to jeho matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
27.12.19 07:10

Tyhle diskuze miluju :D Tchyně je hnusná saň a kdesi cosi, ale bydlet v jejím baráku je úplně super, že :D Nikdy bych s tchýní nebydlela, ani s našima. Měli jste se odstěhovat, ale to ne, barák vám byl dobrej. A tohle je bohužel ta daň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
27.12.19 07:18

Bydlení zdarma? Dům je manžela, zaplatili jsme za něj cca 2 miliony a rozhodně není zdarma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5065
27.12.19 07:21
@akavi píše:
Bydlení zdarma? Dům je manžela, zaplatili jsme za něj cca 2 miliony a rozhodně není zdarma.

A stoji to za to? Neni lepsi vlastni bydleni?
Jeste mi rekni, jak ho mohli zastavit, kdyz uz ho predtim darovali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
27.12.19 07:22
@lafelay píše:
Tyhle diskuze miluju :D Tchyně je hnusná saň a kdesi cosi, ale bydlet v jejím baráku je úplně super, že :D Nikdy bych s tchýní nebydlela, ani s našima. Měli jste se odstěhovat, ale to ne, barák vám byl dobrej. A tohle je bohužel ta daň.

Dům není tchýnin, darovali ho manželovi, pak ho zastavil na jejich žádost kvůli jejich podnikání, zkrachovali a několik krušných let jsme platili celkem velkou am. hypotéku, aby dům byl zachován.
Už před rokem a půl jsem se chtěla odstěhovat (i od manžela, ale to je jiný příběh), zůstala jsem kvůli dětem, souhlasila jsem s rekonstrukcí.
Sorry, že jsem se potřebovala vykecat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5065
27.12.19 07:25

Takze ho vlastne zastavil manzel? Jestli ano, tak druha chyba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6105
27.12.19 07:27

Komu neni rady, tomu neni pomoci. Staci si precist tve dalsi diskuze, aby clovek pochopil, ze tvuj manzel te zas tak nebere. Nechapu, ze uz jsi davno neodesla. Jednou pochopis kolik let krasneho zivota jsi ztratila kvuli pitomci…Ale tak, kdyz te to bavi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 07:28

Spousta lidi bydli s rodici… chapu ze je v teto situaci tezke odejit…ja bych prestala brat ohledy…neteri bych na rovinu rekla jak to je a co tchyne rika o ni…a co manzel na tohle rika? Vztah k matce asi taky nebude ok ne? Preju hlavne pevny nervy… :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
27.12.19 07:30
@jannina1 píše:
A stoji to za to? Neni lepsi vlastni bydleni?
Jeste mi rekni, jak ho mohli zastavit, kdyz uz ho predtim darovali?

On jim tím barákem ručil za půjčku na podnikání (tím zastavili myslím to, že jeho matka to vyjednala všechno v banve a on mezi dvěma cestami do zahraničí to podepsal). V osmnácti mu ho darovali a asi za rok si brali tu půjčku. No a jak krachli, tak první, po čem šla ta úvěrová společnost, byl dům. Jako jeho blbost, ale asi těžko někdo v osmnácti tohle řeší a rodičům odmítne, zvlašť, když jde o dům, který byl vlastně předtím jejich.

Jako už několik let vím, že to byla velká chyba. Bohužel dům s tchyní jako věcným břemenem neprodáme a pořád se nám nechtělo do podnájmu. Asi teda budeme muset, na pár let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama