Bakterie v moči v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kopretina91
Povídálka 42 příspěvků 26.07.19 18:01
Bakterie v moči

Ahoj, byla jsem na odběrech krve a moči a v moči mi zjistili tisíce bakterií (normální množství je prý do 100). Sice teda odběr nebyl proveden správně, ne po sprše, ale před, ale prý by tam nějaký nález stejně byl. Doktorka mi chtěla dát nejdříve penicilin, ale na ten jsem alergická, tak mi dala,, jen" přírodní Blokurimu, což jsem ráda, ale zas mám strach, aby se něco nezanedbalo… Ani neříkala, že mám přijít pak na kontrolní odběr, to ale stejně přijdu, ať mi to vyšetří znovu. Žádné potíže vůbec nemám, jen se to zjistilo z toho rozboru. Máte někdo zkušenost? A zda pomohlo jen něco takto přírodního? Strašila v případě neléčeni i potratem. Díky za poznatky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
misa.859
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 26.07.19 18:06

Rozhodně bych si nechala dát antibiotika, jsou i jiná než penicilin. Pokud tam máš bakterie a chtěla ti dát penicilin, tak to budou patogeny v moči, třeba zanesení střevních bakterií.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 26.07.19 18:14

@Kopretina91 Chtěla bych nové vyšetření správně odebrané moči. (Po omytí mýdlem, střední proud, ideálně co nejdříve doručit do laboratoře). Jak vypadaly leukocyty? Byly v moči přítomny? Jakým způsobem byla moč vyšetřena? Jen biochemie + sediment, byla provedena kultivace? Většina patogenů, vyskytujících se v moči, je k penicilinu rezistentní.

Kopretina91
Povídálka 42 příspěvků 26.07.19 18:22

@Havlova mám to v plánu, stavím se tam asi v pondělí nebo v úterý, je tam trošku problém, že neberou telefony, tak jsem se vůbec nemohla s nimi domluvit. Jee tak to nevím, tyhle podrobnosti, ani ve zprávě to není. Jsou to odběry ve 12. týdnu. O leukocytech nic ale neříkala. Jen ty bakterie…myslím ale, že z časti to bylo určitě zapříčineno nesprávným odběrem - pospíchala jsem.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 26.07.19 18:28

@Kopretina91 Pokud nemáte problémy, nebolí vás v podbřišku, odeberte v pondělí moč správně a dejte ji znovu vyšetřit - fekální bakterie se mohly spláchnout močí do zkumavky, při delším skladování v teple se tam i pomnoží. Ta Blokurima asi nic nezkazí.

Kopretina91
Povídálka 42 příspěvků 26.07.19 18:41

@Havlova nemám, ani bych to nepoznala… Děkuji :blush:

jackq19
Kecalka 259 příspěvků 26.07.19 18:57

@Kopretina91 Nechat si udelat odběr u urologa cevkovanim, ten nasadi i správnou léčbu, toto bych nezanedbavala normálně, natož v těhotenství.

Doctus
Závislačka 4544 příspěvků 26.07.19 19:51

I bezpříznaková přítomnost bakterií v dostatečném množství (stanoví laboratoř po kultivaci, tedy vypěstování bakterií na živné půdě) v těhotenství je indikací k nasazení adekvátní ATB terapie, která je však v těhotenství do jisté míry omezená, ale mikrobiologická laboratoř stanoví i citlivost bakterií na daná ATB.

Kopretina91
Povídálka 42 příspěvků 26.07.19 20:16

@jackq19 je to nejpřesnější, ale cevkovani úplně nesnáším

Kopretina91
Povídálka 42 příspěvků 26.07.19 20:22

@Doctus dobře, uvidím tedy po dalším odběru

Lentilkaaa83
Závislačka 3241 příspěvků 27.07.19 05:06

Ja zrovna vyfasovala atb na zánět (jsem 15tt). Mela jsem problém s močením. Nic mě nebolelo, jen jsem vstala z wc, musela jsem sednout znovu, ale už jsem že sebe nic nedostala. Bakterie si nepamatuji taky nějaké byly, ale mám hodně vysoké leukocyty a erytrocyty. Zkusila bych radši nový odběr.

Doctus
Závislačka 4544 příspěvků 27.07.19 06:35

@Lentilkaaa83
Leukocyturie (přítomnost leukocytů v moči) není sama o sobě indikací k nasazení ATB, samozřejmě u vás to bylo i s příznaky (nucení na močení). Co jste dostala za ATB?

Havlova
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 27.07.19 11:34
@Doctus píše:
@Lentilkaaa83
Leukocyturie (přítomnost leukocytů v moči) není sama o sobě indikací k nasazení ATB, samozřejmě u vás to bylo i s příznaky (nucení na močení). Co jste dostala za ATB?

To bakteriourie také ne, ale to asi víte. Snad si zakladatelka dojde na nové vyšetření správně odebrané moči.

Doctus
Závislačka 4544 příspěvků 27.07.19 12:25

@Havlova
Bakteriurie není vždy indikací k ATB léčbě, záleží na „síle“ a doprovodných okolnostech (příznaky ano/ne, způsob odběru moči, pohlaví a věk, plánovaná operace? atd.).

Určitě by byl postup non-lege artis, kdyby lékařka nechala běhat po světě těhotnou s infekcí močových cest, neboť tato už se považuje v terminologii za komplikovanou.

Havlova
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 27.07.19 13:20

@Doctus To já vím, vždyť jsem taky radila správný odběr a nové vyšetření. Nechápu, že jsou vůbec odesílány k vyšetření nevhodné vzorky a z toho je vyvozován závěr. Snad to u zakladatelky bude OK a vyšetření bude provedeno lege artis. Moč kontaminovaná fekální mikroflorou, bez kultivace to za mě není. Při skladování v teple je to velmi slušné kultivační medium.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama