Balkon, terasa - inspirace :-)

2406
29.7.15 15:26

Balkon, terasa, inspirace :)

Máte balkon nebo terasu?

Kolik má metrů čtverečních a zdá se vám to málo, akorát nebo dost?

Jak často a k čemu je využíváte? A vyhovuje vám?

Hoďte i fotky, pro inpiraci:) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20518
29.7.15 15:28

Vyjdu ze dveří obejváku prakticky na louku. Neměřila jsem, ale vcelku dostačující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2755
29.7.15 15:37

Zajímá tě terasa u zahrady v přízemí, nebo terasa ve smyslu velkého balkonu?
My meme terasu v přízemí (v obýváku) asi 20 m2 a využíváme ji poměrně hodně. Už 2 měsíce tam prakticky bydlíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
29.7.15 15:41

Trošku jsem si hrála s inspirací, protože bohužel žádný balkon nemám:) ale v budoucnu bych chtěla. ovšem spíš větší, ty panelákové nic jsem zažila a neměla chuť na ten balkon ani chodit..rozměry chodbičky, kde se sotva vyhnou dva štíhlí lidé, užitečné akorát k sušení prádla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
29.7.15 15:45

Jinak terasu myslím v bytě, ne v rodinném domě:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 15:53

Terasa 45 m2 u půdního bytu, Praha 7.
Pardon za anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.15 15:55

Ty fotky jsou tam tři, nejde editovat původní příspěvek. Anonym 15:53

• Nahlásit
  • Citovat
2406
29.7.15 15:57

To je obrovské..a ten domeček pro děti, to je bomba!! :srdce:

já bych ráda, aby se mi na terasu nebo balkon věšlo: stolek se židlí, polohovací lehátko, malé pískoviště pro dítě, malý bazének a nějaké ty truhlíky tak, abych to nemusela obkráčet a zakopávat se o věci..no tohle je sen!:) :potlesk: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2406
29.7.15 15:59

Už to vidím! Děkuji za menší bytový orgasmus :mrgreen:.
Krása.

v těch půdních bytech..nebývá tam v létě vedro? (ale asi nic co by nevyřešila klimatizace, že..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.7.15 16:18
@Niemeyer píše:
Máte balkon nebo terasu?

Kolik má metrů čtverečních a zdá se vám to málo, akorát nebo dost?

Jak často a k čemu je využíváte? A vyhovuje vám?

Hoďte i fotky, pro inpiraci:) :kytka:

balkon, 6m2, brala bych větší.. Ale jinak good, krom posezení a věšení prádla pěstujem vše možné, uvažujem o grilu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.7.15 16:20
@Anonymní píše:
Terasa 45 m2 u půdního bytu, Praha 7.
Pardon za anonym.

luxus… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 16:20
@Niemeyer píše:
Už to vidím! Děkuji za menší bytový orgasmus :mrgreen:.
Krása.v těch půdních bytech..nebývá tam v létě vedro? (ale asi nic co by nevyřešila klimatizace, že..)

máme 5,5 m výšku stropů (ve štítu) a dobrou izolaci střechy. Klima je také rozvedená, v parnech chladím ložnice.

Z těch fotek to asi není vidět, ale daří se tady borůvkám (letos cca 5 litrů obřích plodů), plodí mi jablůňka (letos bude tak 15 jablek), jsou tu lesní i normální jahůdky, bylinky, rukola… a to jsem se bála, že kdxž je na sever, že se tady ničemu nebude dařit. Být na jih, tak se na ni nedá v létě ani vkročit. Tady je alespoň i stín.

• Nahlásit
  • Citovat
2406
29.7.15 16:33

Tak to je dobré! ono u střešních bytů zs tak nezáleží na jakou jsou stranu, protože jim nemá co stínit..:)

to zahrádkářské vyžití je super, boruvky obdivuju!!! mě se jim nedaří ani na zahradě u našich:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
29.7.15 16:55
@Anonymní píše:
máme 5,5 m výšku stropů (ve štítu) a dobrou izolaci střechy. Klima je také rozvedená, v parnech chladím ložnice.Z těch fotek to asi není vidět, ale daří se tady borůvkám (letos cca 5 litrů obřích plodů), plodí mi jablůňka (letos bude tak 15 jablek), jsou tu lesní i normální jahůdky, bylinky, rukola… a to jsem se bála, že kdxž je na sever, že se tady ničemu nebude dařit. Být na jih, tak se na ni nedá v létě ani vkročit. Tady je alespoň i stín.

Prosím prosím radu na pěstování. Ač jiné věci se mi celkem daří (jahody, rajčata, loni se dařilo i pepinům, letos jsem je na začátku sezony přehnojila a kromě pralesu listů nemáme nic), tak borůvky na několikátý pokus ne a ne. Nevím, co dělám špatně. Jakou konkrétní odrůdu? Jak velký květináč? Substrát předpokládám speciální na borůvky, azalky apod. Fakt nevím, co dělám špatně… Nebo to může být tím, že terasu máme na jih a je tu moc horko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
29.7.15 17:06

@AliTad to bude tím jihem. Já mám letos vše spálené - bylinky, rajčata, hrášek, fazole. Dokonce i avokádo a mango, co milujou slunce :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama