Banán 6 měsíčnímu miminku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aaaki
Povídálka 34 příspěvků 19.08.18 15:31
Banán 6 měsíčnímu miminku?

Ahoj, asi hloupý dotaz, ale dáváte 6 měsíčnímu kojenemu miminku banán? 3 týdny je na zeleninových prikrmech v poledne, dnes jsem ji poprvé dala jablečnou presnidavku dopoledne. Já mela banán, koukala na mne, dala jsem ji zkusit a moc ji chutnal, tak jsem si říkala, že bych ji ho dala rozmixovany. Nebude ji z toho zle, když je to syrove?

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 6 měsíců: Z bříška na záda

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 19.08.18 15:33

Nebude, banánem se běžně začíná, ale staví, tak pozor na něj, nedávej ho moc.

navy blue
Kecalka 312 příspěvků 19.08.18 15:34

v půl roce jsme dávali, dítě sice nemělo žádné zuby, ale s banánem si poradilo

Hoa Mai
Kelišová 5727 příspěvků 19 inzerátů 19.08.18 15:35

@aaaki šmarja,snad bys jí nechtěla ten banán vařit. Jasně, že jí ho můžeš dát. Stejně jako třeba jablko. Kdyby pro ni byla konzistence moc hutná, můžeš naředit mlékem nebo vodou.

Helileli
Závislačka 2978 příspěvků 19.08.18 15:37

Dávala jsem od čtyř měsíců, rozmačkaný vidličkou. Případně jsem ho míchala s dalším ovocem, třeba jablkem nastrouhaném na skleněném struhatku. Ano syrové jablko, nikdy mě nenapadlo vařit ovoce a pobít tak všechny vitamíny. Děti žádné problémy neměly…

aaaki
Povídálka 34 příspěvků 19.08.18 15:43

@Helileli takže klidně mužů zkusit podat i syrove jablko? Promiň, že se ptám tak blbe, každý mi radi něco jiného. Mala trpěla do 3mesicu na koliky, tak mam strach a možná to moc resim :)

lucenka
Vesmírná mluvilka 32576 příspěvků 19.08.18 15:44

dávala jsem ho cca od 5 měsíců, syrový … tak jako ostatní ovoce. Nikdy mě nenapadlo ovoce vařit. A to jsem dávala ovoce jako první příkrm.

Helileli
Závislačka 2978 příspěvků 19.08.18 15:47

@aaaki ano, můžeš. Já co šlo, tak jsem strouhala na tom skleněném struhatku, měla jsem to ještě od mojí mamky, když jsem byla mimino, ale prodává se to doteď a tuším že i plastové. Na jablko, hrušku a tvrdší ovoce super, běžný mixér zanechá pidikousicky a skrabou v krku, to bys to musela vzít nutribuletem. Hlavně by ovoce mělo být opravdu zralé. A zavádět postupně, dva dny dát nové, pozorovat, kdyby to dítěti nesedlo, tak to poznáš a zkusíš to třeba za pár týdnů.

a12
Vesmírná mluvilka 32283 příspěvků 19.08.18 15:54

Davala jsem banan normalne lzickou primo z ty slupky.. Jakoby skrabala lzickou.. A jiny ovoce jsem normalne hazela a hazim do mixeru a ma to jak prednidavku z cerstvyho ovoce a jede mu to vic nez kupovany presnidavky..

Jana206
Nadpozemská drbna 26509 příspěvků 19.08.18 15:54

Já jsem banan u mladsich dětí zavadela později. Je zbytečně kaloricky,staví a hlavně pi zkusenostech se staršími dětmi,po ochutnání banánu uz dítko jiné ovoce nechtelo,je sladký.

Jinak ano,zralé ovoce nastrouhat na sklenenem struhadle.

Ne,ze by banan skodil,ale je zbytecny,zbytečně zkazi chuťové návyky.

a12
Vesmírná mluvilka 32283 příspěvků 19.08.18 16:42
@Jana206 píše:
Já jsem banan u mladsich dětí zavadela později. Je zbytečně kaloricky,staví a hlavně pi zkusenostech se staršími dětmi,po ochutnání banánu uz dítko jiné ovoce nechtelo,je sladký.

Jinak ano,zralé ovoce nastrouhat na sklenenem struhadle.

Ne,ze by banan skodil,ale je zbytecny,zbytečně zkazi chuťové návyky.

Tak to bude kus od kusu..

rena621
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 19.08.18 16:59
@aaaki píše:
Ahoj, asi hloupý dotaz, ale dáváte 6 měsíčnímu kojenemu miminku banán? 3 týdny je na zeleninových prikrmech v poledne, dnes jsem ji poprvé dala jablečnou presnidavku dopoledne. Já mela banán, koukala na mne, dala jsem ji zkusit a moc ji chutnal, tak jsem si říkala, že bych ji ho dala rozmixovany. Nebude ji z toho zle, když je to syrove?

To hnede z bananu ji nedavej a kdyz banany nejsou dostatecne zrale taky nedavej. Urcite uz 6 mes.muze papat.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 19.08.18 19:23

nečetla jsem diskuzi, ale jako první příkrm se doporuuje zelenina, aby s ní pak nemela problém.Brambor, mrkev, bataty jsou velmi dobré , dýně.Pak petržel, celerové listy, v 8 měsících maso, vejce…

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 19.08.18 19:24
@Karlaska píše:
nečetla jsem diskuzi, ale jako první příkrm se doporuuje zelenina, aby s ní pak nemela problém.Brambor, mrkev, bataty jsou velmi dobré , dýně.Pak petržel, celerové listy, v 8 měsících maso, vejce…

příbuzná v v 8 mesících jedla fazolky, hrášek, cervenou cocku,zelenou cibulku, pažitku

Jana206
Nadpozemská drbna 26509 příspěvků 19.08.18 21:34
@Karlaska píše:
příbuzná v v 8 mesících jedla fazolky, hrášek, cervenou cocku,zelenou cibulku, pažitku

Vsechno toto je součástí kupovaných prikrmu,pouzivam je a děti to jí.

Já osobně bych banan ditku,u ktereho s ovocem začínám,nedala. Banan jsem dala az naposledy. A to uz desetimesicni dcera jí syrová rajčata,merun­ky,svestky.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Vémola porazil Rimbona. Jeho silikonová Lela se mezitím mění v živou Barbie

Vyhrál nad velice těžkým soupeřem, přesto byl ale nespokojený. Karlos Vémola... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >