8. měsíční nepije

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 14:11
8. měsíční nepije

Chci se poradit mám skoro 8. měsíční holčičku a nechce nic pít. Hrníčků máme nespočet a sama dobrovolně si nedá ani loka. Jsme na UM a to taky žádná sláva jen v noci, jinak přes den nechce. Zkoušeli jsme vodu, čaje, štávicky nic. Poradíte něco? Díky :zed:

Přečtěte si článek: Pitný režim kojence: Voda, čaj a šťáva

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3244 příspěvků 15.08.18 14:13

Klasický hrnek nebo po lžičkách si zkoušela?

kalie
Kecalka 352 příspěvků 15.08.18 14:15

Mame to stejne…redime prikrmy, pres den zkousime vodu, neco malo vypije…rikam, ze mu asi staci malo, 6 pocuranych plen za den ma, takze to zatim neresim…jednou se to zlomi…

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 15.08.18 14:25

Tak dědi se sami od sebe nic moc nenapijí, musíš jim to připomínat, pořád. Píšeš, že jste na UM a přes den ho nepije? Jako vůbec? Přeci jestli je na mléku, tak musí po určitých hodinách nějakou dávku vypít. Zkus brčko, lžičku, nějakou cucací lahev :nevim:

mgdln
Závislačka 4660 příspěvků 15.08.18 14:56

A nebo taky děti vědí, co potřebují. Pokud nestrádá, nechala bych to na dítěti. Ověřila bych, zda čůrá, jakou to má barvu, zda je veselé a zapojila bych svoji intuici.
My dospělí jsme bohužel ztratily veškeré instinkty co jíst a co pít a tak se řídíme různými doporučeními, která podléhají „módě“. A to samé nutíme i dětem. Nejdříve, že dospělý má vypít min. litr a půl vody za den a raději více, pak zase že je to nezdravé. S jídlem je to to samé.
Nás k té nepřirozenosti a k tápání přivedli předci a my teď tu štafetu předáváme dál.

R2017
Nováček 2 příspěvky 15.08.18 14:59

Příkrmy hodně ředim možná proto nechce vodu samotnou… A mlíko vůbec v bdělém stavu nedá do pusy…jinak lžičkou jsme dávali, ale pak čekala a vše šlo ven z pusy a hrníček si leje za krk…jinak pleny má pocurane dost…takže fakt nevím Dr. řekne nenutit nabízet, ale je to na palici… :think:

R2017
Nováček 2 příspěvky 15.08.18 15:01

Mimo jiné vždy byly problémy s kakánim…což taky nepiti nepřidá…

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 15.08.18 15:04

@mgdln já třeba nevypiji tolik vody ani omylem a nijak mě to netrápí, pětiletý syn by nepil vůbec, takže třeba ke snídani dostane pití, k obědu taky a když je to šílené vedro snažím se mu párkrát nabídnout pití, určitě lepší než aby sebou někde fláknul, když vidím jak lítá a je rudej. Kdybych to nechala na něm, tak se asi ani nenapije. Dceru jsem měla jako mladá a hloupá, sama jsem nikdy moc nepila a skončila jsem s ní když jí byly tři roky na pohotovosti, protože pořád padala a byla to slabá dehydratace, prostě jsem nemyslela na to jí nabídnout pití častěji přes den. Takže možná dítě ví co potřebuje, taky je nenutím jíst všechno a pořád a pít dva litry, ale nabídnout pití mi přijde naprosto normální :nevim:

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 15.08.18 15:09

@R2017 A z čeho pije v noci to mléko? Jestli z lahve, tak proč nepije z lahve i přes den, co teda má normální snídani, svačinu, oběd jako jídlo? Co takové ty lahvičky s brčkem, nebo pítka, nebo jí hrneček držet když to lije :nevim: Jestli má počůrané pleny, tak je to asi ok, asi stačí ty ředěné příkrmy.

Pocahonta
Kecalka 333 příspěvků 15.08.18 15:27

Synátor měl úplně to samé, mohla jsem se na hlavu stavět. Jediné, co vzal trošku na milost, tak byla taková ta stříkačka na sirup z Panadolu či Nurofenu (pomocí ní vypil max. tak 50 ml vody za den). Musíte nabízet a vydržet. U nás se to zlomilo cca před 2 měsíci (kolem 13M syna).
Doktorka mi řekla, že vypadá zdravě a kdyby měl žízeň, tak se prostě napije.

mgdln
Závislačka 4660 příspěvků 15.08.18 22:54

@natyber V tom případě je něco podezřelého v programu, že se lidské děti nejsou schopny udržet při životě a projevují se u nich sebedestruktivní sklony vyžízněním. :think: Nebo i jiní savci připomínají svým mláďatům, že mají dodržovat pitný režim?

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 16.08.18 08:14

@mgdln jak to mají jiní savci, to netuším, asi se mohou napít kdekoliv z kaluže, nebo rybníka, když strádají žízní. Jak jsem psala, u dcery jsem to nějak neřešila a pití nebylo k mání, prostě nebylo na stole nebo tak, aby se mohla případně sama napít a dítě to prostě asi prostě neřeší, že má žízeň. No jak vidím, asi to dělám špatně i teď když je skoro 40°C, že se snažím synovi připomenout, aby se napil, vždy si jen cucne, že to ani není vidět, ale cucne.

Takže zakladatelko, snad ani dítěti nic nenabízej, jak čtu, tak je lepší jí nechat bez vody, je to přeci savec a až bude padat na ústa, tak se snad napije :mavam:

mgdln
Závislačka 4660 příspěvků 16.08.18 12:35

@natyber Zbytečně to přeháníš, o upírání vody dítěti tu nikdo nepsal. Je kapánek rozdíl má-li dítě vodu k dispozici, když potřebuje a nabízením, kdy o ni třeba nejeví zájem neboť má jinou prioritu.
To je celé.

Určitě ti tu nikdo neříká, že cokoliv děláš nějak špatně. Každý dělá co umí. Osobně jsem to zde psala jako námět k zamyšlení zda se umíme řídit zdravím rozumem nebo své chování přizpůsobujeme dočasným doporučením a odchylky přijímáme za normu. A pak se kvůli tomu třeba i zbytečně stresujeme.

natyber
Kelišová 6033 příspěvků 16.08.18 17:00

Takže zdravý rozum ti radí nenabízet vodu? Voda je základ života a určitě to není nějaká novodobá norma. Ano, nemusíme vypít dva litry vody jak se doporučuje, každý pije jak potřebuje, ale párkrát za den připomenout malému dítěti, že se má napít, je naprosto normální. Dítě na to nemyslí, že by se mělo napít. Ale jestli ti tvůj zdravý rozum velí, nenabízet pití protože dítě má jiné priority :nevim: jakože ono si celý den hraje a běhá tak nepotřebuje pít :nevim:
Možná je k zamyšlení to, že lidé, se nechají strhnout doporučením o tom, kolik vody máme vypít, to máš pravdu a pak zbytečně stresují, jestli kojenec má dost mléka, jestli dítě dost pije.

Zakladatelka, psala, že dítě přes den nepije vůbec nic, ani mléko :nevim: moje rada jen zněla, nabízet.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Jakou roli měla Plekancova máma v rozvodu s Vondráčkovou?

Je sice matkou jejích dvou milovaných vnoučat, přesto jí nikdy nepřišla na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >