Matka vegetariánka, co děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucinasek6
Povídálka 38 příspěvků 11.08.18 16:24
Matka vegetarianka, co děti?

Ahoj :mavam:
Mam takovy maly dotaz. Uz delsi dobu se bavím s kamarádkou o jejím přístupu k životu a hlavně stravování. Je vetegetariaka a nuti to i dětem. Ma slečn roční a čtyřletého chlapce. Odpírá jim už i mléko, vejce.. V podstatě vše živočišné. Chlapec samozřejmě dělá scény, ze chce maso, vejce atd.. Vidí to u otce, který maso občas natajno jí. Odpírá jim i cokoliv sladkého :D Kamarádka začala přesvědčovat i jiné děti a matky na hřišti, že maso je špatné ať ho v žádném případě nejí. Ve výsledku se s ní už nikdo nechce bavit. Jaký máte na toto názor? Ja bych tedy dítěti nikdy nezakazovala jíst maso, vejce apod. Neberu ji její životní styl, každého. volba že.. Ale jaký to může mít vliv na ty děti? Jí skoro jen ovoce a zeleninu a přijdou mi velmi drobné a vyhuble. I ona je jak paratko od te doby co neji maso. Za rok cca 15kg dole. Je vůbec nějaká možnost jak nahradit živočišné produkty pro tak malé děti? Neukamenujte mě tu, jen mě to zajímá. Kort když našim dětem a nám to cpe jako jedinou životní volbu.. Také jí s dovolením před ksichtem nekrajim a nenutím maso 8o :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
SussieS
Závislačka 3821 příspěvků 11.08.18 16:32

Víš jak poznáš vegetariána? Řekne ti to.

Ať si každý jí co chce, ale ať o své pravdě nepřesvědčuje ostatní, kteří o jeho názor nestojí. Děti lituju, podle mě tento přístup není pro tělo ve vývoji správný, ale ty s tím nic nezmůžeš, takže bych neřešila.

Uju
Kelišová 6532 příspěvků 11.08.18 16:32

Tak já jsem vegetariánka jen tak na půl nejím maso,ale vejce,mléko jogurty sýry ano. Děti „nutím“ jíst maso. Osobně tělo i dospělého potřebuje živočišnou bílkovinu , já ji doplním mlékem sýrem atd…ale holky rostou,tak to maso je duležité.
Děti by se do těchto praštěných omezení a „diet“ zatahovat neměly.

Lex1
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 1 inzerát 11.08.18 16:38

Děti by se do toho zatahovat neměly, kamarádka je hloupá a děti lituju. Svagrova je taky vegetarianka, ale své dceři maso nabízí, děti ho potřebují. S takovou kamarádkou bych se moc nekamaradila :oops:

iila
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 11 inzerátů 11.08.18 16:39

@Uju Jak, vegetariánka napůl? Podle tvého popisu jsi normální vegetariánka, nejsi veganka.

leja.t
Kecalka 109 příspěvků 11.08.18 16:42

To je tvoje kamarádka jako moje švagrová. :Dkterou už taky nikdo nemá rád:D

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 11.08.18 16:48
@Uju píše:
Tak já jsem vegetariánka jen tak na půl nejím maso,ale vejce,mléko jogurty sýry ano. Děti „nutím“ jíst maso. Osobně tělo i dospělého potřebuje živočišnou bílkovinu , já ji doplním mlékem sýrem atd…ale holky rostou,tak to maso je duležité.
Děti by se do těchto praštěných omezení a „diet“ zatahovat neměly.

pleteš si vegetariány a vegany :-)

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 11.08.18 16:51

Vyvazena vegetarianska strava neni nevhodna, ona uz je veganka. Nevhodne je deti krmit pouze ovocem a zeleninou. V tomto pripade by jim mela davat k zelenině a ovoci jeste aspon lusteniny a nejake orechy.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 11.08.18 16:53
@leja.t píše:
To je tvoje kamarádka jako moje švagrová. :Dkterou už taky nikdo nemá rád:D

Muj svagr taky furt neustale vyklada jak je maso, mleko, vejce, lepek, sacharidy neco strasne nezdraveho, a pak se nacpe na nasteve svickovou a knedliky. :roll:

Lucinasek6
Povídálka 38 příspěvků 11.08.18 16:59
@Wani píše:
Muj svagr taky furt neustale vyklada jak je maso, mleko, vejce, lepek, sacharidy neco strasne nezdraveho, a pak se nacpe na nasteve svickovou a knedliky. :roll:

No my kdyz si povidame o jídle tak mi nutí to své. Když se ptá mě co jsme měli a řeknu svickovou, rizek apod.. Tak div nebouchne vzteky a radi mi jak a co nahradit. :mrgreen:

leja.t
Kecalka 109 příspěvků 11.08.18 17:00

@Wani klasika........já už si švagrové ani moc nevšímám…pro zachování duševního zdraví:-):-D

Lalelale
Závislačka 2708 příspěvků 11.08.18 17:01

@Lucinasek6 Kamarádka to neumí. Shodou okolností mám mezi známými plno vegetariánů a pár veganů, a ani jeden nepředvádí toto. Do posledního si se mnou sednou a ani neplknou, když já si v té restauraci dám maso. Myslím si, že kamarádka se pasovala na samozvaného experta, a jen způsobuje podvýživu sebe i dětí. Asi by mě tím hodně iritovala a nejspíš bych jí řekla, ať si to nechá pro sebe a jí si co chce, že já ji taky nepřesvědčuju o opaku.

Lucinasek6
Povídálka 38 příspěvků 11.08.18 17:02
@Wani píše:
Vyvazena vegetarianska strava neni nevhodna, ona uz je veganka. Nevhodne je deti krmit pouze ovocem a zeleninou. V tomto pripade by jim mela davat k zelenině a ovoci jeste aspon lusteniny a nejake orechy.

No právě. Přijde mi, že to nenahrazuje ničím. I ovoce a zelenina musi byt bio od farmářů. Ode mě si dítě nemůže vzít ani jablko ze zahrady..
Dospělý to ma více možnosti náhrady a hlavně je to jeho volba ale dětem by se to odpírat nemělo podle mě kort kdyz po tom všem touží. Vždyť nemůžou pomalu na žádné oslavy, ve školce s tím jsou taky problémy :nevim:

Lucinasek6
Povídálka 38 příspěvků 11.08.18 17:06
@Lalelale píše:
@Lucinasek6 Kamarádka to neumí. Shodou okolností mám mezi známými plno vegetariánů a pár veganů, a ani jeden nepředvádí toto. Do posledního si se mnou sednou a ani neplknou, když já si v té restauraci dám maso. Myslím si, že kamarádka se pasovala na samozvaného experta, a jen způsobuje podvýživu sebe i dětí. Asi by mě tím hodně iritovala a nejspíš bych jí řekla, ať si to nechá pro sebe a jí si co chce, že já ji taky nepřesvědčuju o opaku.

Ona je schopna odejít z restaurace kvůli tomu, že máme maso.. Uz jsemji říkala, ze nejsem kralik abych furt jedla saláty. Když jdeme na kávu stokrát se ptá co v tom je atd.. :mrgreen: Ja znám taky více lidi tohohle stylu ale jsou normální, dětem dávají vše. Vždyť každý něco nejí a oni zrovna maso no a co.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 11.08.18 17:06
@Lucinasek6 píše:
No my kdyz si povidame o jídle tak mi nutí to své. Když se ptá mě co jsme měli a řeknu svickovou, rizek apod.. Tak div nebouchne vzteky a radi mi jak a co nahradit. :mrgreen:

Tak ji posli nekam, ty ji taky neradis, co ma cim nahradit. Svagrovi vzdycky odseknu, ze az budu chtit se neco dozvedet, zeptam se lidi, co tomu rozumi. :mrgreen: Jednou jsem mu s muzem pripravila k obedu jenom zeleninovy salat a my si dali steak, moc nadsene nevypadal, bylo to naposled, co byl u nas na obede. :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >