Bavlněné plínky

  • Fotoalbum (1134)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymni
2.4.06 21:40

Faninko, já u rodiny také nemám pochopení. Máma řekla, že je to odporné, mámy přítel, mimino předem lituje kvůli bakteriím z praní na 60 a nežehlení, sestra, že to vydržím jen 3 týdny a ráda se vrátím k látkovkám a teta řekla „chudák dítě“. Už to s nimi neřeším. Těším se na plíny a na hlavně na mimčo.

Jo a perlička, teď jsem dostala od tety pár papírovek po jejím vnoučeti - jsou to ty nejlevnější igelitky co jsem kdy viděla :?

  • Citovat
  • Upravit
186
3.4.06 09:32

Nic si z toho Faninko nedělej, mě taky říkali, že to vydržím 3 týdny :) , teda ne mamka, a hele je nám skoro 8 měs. necítím se s plínek unavená :-) to mi spíš vadí ten koš plný prádla, tu mám a vůbec se mi do něj nechce :)

A když dávám čtvercovky tak se mi teda taky víc líbí vymandlované (ale mandluju, protože máme mandl doma).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
211
3.4.06 12:02

Taky se musim pridat, o vikendu jsem soupla pliny na balkon a parada, jsou mekci a dokonce mi prijdou i cistci, ale to muze byt tim, ze jsem tentokrat vyprala v Persilu (ja vim, fuj, ale musim ho dobrat) a zkusila pridat vodu pri prani.
A z tech kecu si nic nedelejte, ja vzdycky vidim ten nevericnej pohled a rikam si, co je vam po tom.
Jo a ja zehlim, me to proste bavi :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1719
4.4.06 18:20

No na kecy okolí si postupně zvyknete, já mám teda sice podporu rodiny, zato okolí nechápe - když jsem v porodnici vykládala své spolubydlící na pokoji, že budu používat látkové pleny, neb je to mimo jiné i levnější, tak mě přemlouvala ať nakoupím papírovky od Alberta (Euroshopper) že jsou levné a já nebudu muset prát. A vždy když jsem se potkali tak se ptala - ještě stále používáš látkové? - na mé ano nevěřícný výraz..Teď jsem si dovolila vzít látkovku s novými BM kalhotkami i k doktorce (až doteď jsem vždy jezdila s papírovkami) , jen zvedla obočí ale neřekla nic. Vlastně ze svého okolí neznám jedinou maminu, která používá látkovky (kromě vás :-) ), akorát teď je jedna kámoška těhule a chce je používat (neb je vystudovaná ekoložka) a tak jsem ráda, že mohu své poznatky taky někomu předat :-)
No a ohledně látkových vložek pro mě - o tom se radši nikde nezmiňuju (už slyším svou máti - jak je to nehygienické..)..používám je tento cyklus poprvé a musím říct, že jsem zatím spokojená (prdelka jako v bavlnce :-)) , jen mám dotaz - jak je perete? můžu si je dovolit vyprat s plínama na vyšší teplotu?(když plíny pak vyžehlím, jinak to už nedělám..)

Klaris

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3417
4.4.06 19:12

No, Klaris, tak schválně kdo se do nás první pustí :lol: .

Látkový vložky už jsem taky použila i na víc než jen jako slipovky - prostě jsem musela. Jsem v šestinedělí a z jednorázových jsem měla skoro smrt - tak strašně mě tlačily, že jsem se bolestí kroutila. A to jsem původně myslela, že je použiju až ke konci jako pojistku…Jsem strašně překvapená, jak snadno jdou vyprat 8O - prostě je dám pod studenou vodu, promnu, potřu žlučovým mýdlem a přihodím k plenám, vyperu na šedesát. Toť vše. Že to bude tak strašně jednoduchý a rychlý mě ve snu nenapadlo, a hlavně pohodlný - potvrzuju maximální pohodlí v těhle vložkách - žádný zapaření, měkkost, vyhovující rozměr - zkrátka super. Problém u mě trošku nastal s tím, že už jsem tak otlačená, že mi začaly vadit i látkovky, tož jsem vytáhla mooncup…poprvé.....ale o tom až jindy :P .

No a když jsme u toho, v Popolinách jsme od narození - tedy lépe řečeno od cesty z porodnice. Nemáme s nimi žádný problém, ani s objemností, ani s praním. Doktorka je viděla a neřekla ani píp, ani se myslím nijak nezatvářila. Příští týden nás čekají kyčle, tak jsem zvědavá - i na výraz ostatních matek, až malýho rozbalím :lol: . Moje rodina všechny tyhle moje aktivity zná a myslím, že je to nechává zcela v klidu, stupidní reakce očekávám od cizích.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
157
4.4.06 19:34

Klaris, já si myslím, že ty pleny kvůli tomu, že s nima vypereš vložky, žehlit nemusíš a naopak…
Jé, Pimpo, to jsem ráda, že se někdo zmínil o látkovkách (dámských) v šestinedělí. Byla jsem na to docela zvědavá, protože bych je tak chtěla vyzkoušet (i s Mooncupem mi leží ve skříni vcelku nevyužité už nějakou dobu :lol: , o zásobě umělých na záchodě ani nemluvím, asi je někomu věnuju :lol: :lol: :lol: Kolik jich prosím Tě máš? Já jsem si koupila jeden balíček (tzn. 5ks), tak přemýšlím, kolik jich pak ještě mám připořídit.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
324
4.4.06 19:59

Super,

díky za další informace. Vážně jsem přemýšlela, že bych ze čtvercovek najela na BM nebo Popolinky, ale vidím, že to tak výraznej rozdíl neni. Navíc, když jsme to zvládli jednou zvládneme podruhý, že?

O látkovejch vložkách vážně uvažuju, hlavně dokud peru ty plínky, tak není problém s praním. Bude stačit 10ks? Akorát musím domyslet něco dalšího, ať zase neplatím poštovné několikrát.

Kde seženu Mooncup?

díky. Já jsem táááák ráda, že je už tolik zelenejch maminek!!!

cifka

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1719
4.4.06 21:27

Teda dík za rady ohledně vložek, tak já je tedy vyperu na 60 s plínama a nebudu si s tím dělat hlavu…Na používání v šestinedělí se taky těším (tedy nejdřív musím otěhotnět , ale všechno postupně, že :-) )

Cifko: já si jich pořídila 10 a počítám že je vyperu 2× za cyklus (mě to vždy trvá až týden a použiju 2-3denně + 1na noc). Pokud budeš chtít zakoupit ty látkovky tak je mají třeba na www.mamina.cz a mají tam i věcičky od BM a Popolin - kdyby ses rozhodla o nich třeba koupit aspoň kalhotky na pleny (jako já)
mooncup je k mání pouze na cizích stránkách, takže jestli vládneš anglicky tak třeba tady http://www.mooncup.co.uk/…p_price.html

dobrou noc
KLaris

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3417
4.4.06 21:29

Holky, já jich mám jenom pět a to proto, že normálně používat jsem je neměla v úmyslu. Koupila jsem si je spíš jen tak, pro strýčka příhodu a ani moc nepočítala s tím, že by se mi tak osvědčily. Vložky už dááávno nesnáším, léta jsem je nepoužívala. Ovšem tohle je vážně něco jiného než ty zapařprdky igelitový :lol: .
Užila bych jich daleko víc, takhle je střídám s jednoráz. Nepoužila jsem je ale od začátku, možná až tak od desátýho dne - přesně si bohužel nepamatuju. V okamžiku přicházejícího vodopádu jsem se snažila hupsnout do igelitu a pak zas do bavlnky, někdy se podařilo, někdy ne (vlastně ještě stále).
Počet bohužel neporadím, deset kusů se ale užije určitě, možná i patnáct.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3417
4.4.06 21:35

Jo a mooncup prodává Anka - www.vbavlnce.cz .

Jo a praní plen s vložkama - přidávám sůl na skvrny a máchám v octě, tudíž myslím že hygieně učiněno za dost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2583
4.4.06 21:36

Tak ja vam musim napsat reakci nasi pani doktorky - zatvarila se prekvapene a rekla „opravdu ? no to delate dobre!“ a skvele jsme pokecaly :)
Podotykam, ze je to uz starsi pani, tipuju ji tak na 65, vykladala mi, ze kdyz byla mlada, tak pocurane plenky hazela do hrnce se studenou vodou, ktery mela postaveny ve vane, pak je jeste jednou vymachala a povesila. Ze to rika jenom mne, protoze jako doktorka to dneska nikomu vykladat nemuze :wink:
 Hana

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.4.06 21:46

mooncup i látkové vložky

Ahoj, mooncup i látkové vložky dostaneš i na http://www.latkovky.cz a tam to mají bez poštovného a balného :lol: Zakoupila jsem s plinkami pro prcka pro sebe i mooncup a musím říct, že se snad poporvé těším až „to“ přijde :wink:

Jsem na to fakt zvedava…

  • Citovat
  • Upravit
197
4.4.06 22:02

ehm,
o vbavlnce.cz uz tu byla rec (ad mooncup), pokud umite usit rovny sev, tak doporucuju usit vlozky latkovky doma :-D stoji to prd a muzete si vyrobit poradnou zasobu (mam dvacet, jelikoz plinky neperem moc casto - chodime prece na zachod ;-) tak peru (kdyz uz ms) tak po skonceni cyklu

jinak je lze levnej sehnat na http://www.babylucy.sk/andere.html - jo, maji to sice v nemcine, ale slovensky se dorozumite :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16
5.4.06 00:28

Na praní látkových vložek…tedy hooodně špinavých mám výborný recept. Normálně na použitou vložku pustím z kohoutku studenou vodu a propláchnu ji. Pak ji hodím do kyblíku s rozpuštěnou solí na skvrny v troše vody. A přidávám tam vložky až do dalšího praní plínek. Peru normálně na 60°C se plínkama a když dávám vložky do pračky, tak jsou skoro úplně čisté bez fleků.

Mám ještě dotaz holky co máte popolinky a větší děti, taky Vám mňousi rozepínají mrňousi suché zipy a svlíkaj se?? Jak to řešíte?? Nemáte někdo Onesize plenky, byly by v tomhletom lepší než popo??

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.4.06 00:55

OneSize

Jojo - rozepíná :lol: (asi hlavně proto, že „někdo“ v naší domácnosti zapomíná na praní zalepovat sucháče k sobě, takže teď už není moc velká dřina je rozepnout - Šimon to zvládne jedním profesionálním trhem…)
U OneSize ale nemá šanci, ale na druhou stranu oproti UltraFit nejsou tak savé. Srovnala bych to tak s flanelkama… Zase jsou ale krásně štíhloučké a měkunké, což se mě mooooc líbí. Je to fakt, jak kdysi psala v tom svém revolučním článku Ed - oblečený prcek s OneSize vypadá jako s jednorázovkou. Nevěřila jsem tomu, ale teď to máme doma.
Některé maminky to taky řeší, že dávají nahoru Vento kalhotky s patentkama. Já dávám natahovací vlňáky, to taky docela zabírá (když ho zvládnu zpacifikovat a udržet zapnutého, než ho nasoukám do vlňáků - pak už je to v suchu :roll: )
A OneSize nedávám na noc - mám pocit, že bych to nenacpala, dávám teďka koalu se snappi nebo ještě biofroťáčky.

nepřihlášená Bumbi

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pro látkování a látkové pleny

Ikona - Miloslava Ščerbová

Miloslava Ščerbová