BEBA H.A.1

884
21.12.05 09:32

BEBA H.A.1

Zdravím všechny maminky,které používají pro svá miminka výživu od Nestlé BEBA H.A. 1.Nestalo se vám,že by vaším drobečkům bylo po této výživě špatně??? Velké bolení bříška,neklid,větší ublinkávání,průjem…atd.
Já svého chlapečka (7 týdnů) krmím touto výživou cca 4 týdny a máme neustále jen problémy.První týden s výživou byl celkem v pohodě,ale pak to začalo.Malý dostal salmonelozu,nikdo neví z čeho(my s manžou máme testy negativní), dostával jiné mléko-Nutrilon low lactose.Zhruba po týdnu jsme opět začali přecházet na BEBU a od té doby je velice neklidný, má velké bolení bříška,hodně pláče a začal hodně ublinkávat.Tak začínám mít velké podezření,že s BEBOU není něco v pořádku.Mimochodem mi říkala známá,která žije v Německu,že tam byl veliký skandál co se týče firmy Nestlé,že „hodili“ na trh vadnou dětskou výživu.Což mé podezření značně posílilo.Je tu někdo,kdo by měl podobnou zkušenost?????
Jinak tedy ode dneška přecházíme na NUTRILON 1 H.A.-tak jsem moc zvědavá,jestli naše problémy vymizí.

Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.12.05 09:49

Beba HA1

Ahoj,

ja Bebou dokrmujem, aj ked na 80-90% kojim. Boli vsak casy, kedy bolo Beby viac, ale nejak sme sa z toho vyhrabali.

Malej z toho rozhodne zle nebolo, vlastne ju brusko este vobec nebolelo - grga, prdi, kaka, … Predpisuje mi ju skusena pediatricka, takze asi vie o com je rec. „Bebuje“ aj susedka s 2-mesacnym synkom a tiez je to OK.

Nebude to z niecoho ineho?

Dada

• Nahlásit
  • Citovat
884
21.12.05 10:12

DADUSKA-Samozřejmě,že to může být z něčeho jiného.Na radu dětské dr.přejdeme na ten Nutrilon H.A.,pokud bude stále blinkat,zahustíme Nutritonem,pokud obtíže neustoupí,čekají nás testy na alergii na kravské mléko a také vyšetření refluxu.Takže příčin může být opravdu hodně.Jen jsem chtěla pro začátek zjistit,jestli nemá také někdo další s Bebou problémy.
Ale moc ti děkuju za tvojí zkušenost,i když je dobrá.

pa,pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
21.12.05 10:15

BEBA H.A.1

Ahoj Yasmin, já měla kluka na Bebě H.A. 1 a to úplně bez problémů, žádné bolení, průjem atd., dokonce měl sklony k zácpě. Teď pije Bebu H.A. 2 a taky bez problémů. Moje doktorka nejvíc věří právě Bebě. Všude čtu, že Nestlé měla problémy s dětskou výživou, ale nikde jsem se nedočetla, o co konkrétně šlo, jestli o mléka, nebo příkrmy. Akorát jsem se někde na netu dočetla, že měli do nějakých příkrmů, nevím, pro který trh, použít geneticky upravené plodiny, ale to je taky „jedna paní povídala“. Takže je tady někdo, kdo ví, o co přesně šlo?

Ono každé dítě reaguje na UM odlišně. Tomu mému zas neseděl Nutrilon H.A. 1, po dvou dávkách měl vyloženě bolení, křičel a pořád ublinkával natrávené mlíko. Zkusila jsem to ještě pár dní, ale nelepšilo se to, tak jsme zůstali věrní Bebě.
Píšeš, že týden to bylo celkem v pohodě, podle mě, by se nesnášenlivost té Beby projevila už mnohem dřív. Možná má ještě narušené zažívání po té salmonelóze, já ji měla před pár lety a můžu říct, že mně bylo pěkně dlouho šoufl. Však nejlíp ti poradí tvoje doktorka. Ono se taky někdy stane, že třeba dva výtěry jsou negativní a ejhle ve třetím ta salmonela zase je, takže bych to fakt radši konzultovala. A co na ty zažívací potíže říká doktorka?
Přeji. ať je prcínek brzy v pohodě, posílám pohlazení na bříško.
Alte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
21.12.05 10:39

Ahoj Yasmin

jenom dotazek, a nebude to ublinkavani zpusobeno refluxem??? U nas to taky tak zacalo.......Blinkal, boleni briska, rval, a porad dokola......pak nas Dr. poslala na sono a zjistili mu reflux...... ted sme na Nutrilonu A:R: a je to mnohem lepsi, ublinkne max 1-2× za den par ml… predtim blil i pulku davky

Muzu se jeste zeptat proc davas HA mliko? Mate alergie?
Ted jsem cetla v diskuzi ze tohle mliko je docela horke…

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
21.12.05 11:10

Alte-taky by mě zajímalo,jak to s Nestlé je…já to taky slyšela „jedna paní povídala“,takže žádná 100% informace to není.

Katko-Žádnou alergii nikdo v rodině nemá.H.A.mléko jsme dostali preventivně v nemocnici,kde jsme byli se žloutenkou a moje dětská dr.to jen schválila.
REFLUX-já o tom moc nevím.Je možné,že ho Kubíček má a proto to trápení.Jenže tam nás dr.pošle až když vyzkoušíme různé metody krmení.A hlavně,já jsem si myslela,že reflux se projeví hned po narození a ne až teď v 7-mi týdnech věku.Kdy u vás ten reflux zjistili???????????nebo respektive kdy začal malý blinkat,hned od narození nebo až později???

Naší dr.se taky ta Beba přestala líbit,když jsem řekla,že od té doby co jsme se k ní vrátili,tak máme jen samá trápení.Tak doporučila přejít na jinou výživu a pokud to bude pokračovat,začne se hledat jiná příčina…právě ta alergie nebo reflux.

Ale jinak samozřejmě BEBU nijak nehaním.Je mi jasné,že každému mimi prostě vyhovuje něco jiného.

Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
21.12.05 11:18

Reflux nam zjistili na 3,5 mesicich..... dovtedy jsem kojila, pak zacala davam UM+ kojeni a zacal hodne blinkat....... teda ublinkl si i pri kojeni, ale ne tak moc, vsichni to pripisovali ze se prejida

Taky ted ve 4a pul mesicich vazi 8kg.......

Ja jenom, ze ten Nutriton se dava do MM, je docela drahy.....
A tohle A.R. mliko je zahustene, a tedy deti neblinkaji.......vyzkousej ho, jedna plechovka stoji 130Kc

Katka

Vis, my taky zkouseli ruzna mlika........ jenze pri nutrilonu sme nakonec zustali, uz jen kvuli tomu ze se nejvic podoba MM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
21.12.05 12:37

Katko,dík za tip na mlíčko..jenže…my potřebujeme H.A.a zároveň A.R.,což Nutrilon nedělá.Myslím,že ho dělá právě jen BEBA,ale po tý zkušenosti s ní,se mi do toho moc nechce.Taky mě překvapilo,že Nutriton je do MM,ale naše dr.nám doporučila přidat ho normálně do Nutrilonu H.A.Jsem z toho teda pěkně zmatená.No vyzkoušíme to a uvidíme.Jen mě mrzí,že z Kubíčka děláme „pokusného králíka“,ale jinak to asi nejde.Už aby to trápení bylo za námi :-)

Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7061
21.12.05 13:37

Ahojky Yasmin,
my jsme od tří měsíců Bebaři a nikdy žádný problém. Pil Bebu 1HA a teď 2HA bifidus a vše v poho:-)
Pokud by to byl reflux, tak si myslím, že by to měla Beba 1HA AR spravit a neměl by mít podobné potíže…
Každopádně je fakt, že každému prcíčkovi vyhovuje něco jiného a ještě, že je na trhu takovej výběr:-) Můžeš zkoušet a zkoušet, vždyť taky nic jinýho nezbývá, že…
Jo a jak sladké je nevědět:-))) O žádných problémech s výživou od Nestlé nevím a je mi docela fajn:-))))
Petra s Matějem 8,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7061
21.12.05 13:39

A zapomněla jsem na to nejdůležitější - moc přeju Tvému chlapečkovi, ať se to brzo vyřeší a bříško nebolí:-) P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
29.12.05 12:27

Ahojky :D Chtěla jsem přispět se svou zkušeností. Naše malá je na Bebě v podstatě od narození, teď jí jsou dva měsíce. Používáme Bebu 1 H.A./A.R., protože já jsem alergik, tak nám byla doporučena hned v porodnici. Zatím proti ní nemohu napsat nic špatného. Občas problémy s prdíky, ale asi jako každé jiné dítě. Jen asi jednou nebo dvakrát mi ublinkla. Pokud dítě zvrací víc, tak dřív než udělají nějaké vyšetření, bych určitě zkusila nějakou výživu A.R. A ještě k tomu Nutritonu, slyšela jsem, že po něm zase dost často bývá zácpa. No uvidíš, moc Vám přeju, ať něco zabere :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
29.12.05 13:49

ahojky,já jsem taky dokrmovala - čekalo se než a zda vůbec se rozkojím. Koupila jsem BEBU,ale malýmu nechutnala - prostě ji odmítal vypít, radši hladověl. Tak jsem zkusila Hamilon a ten mu chutná. Nutrilon jsem zrovna neměla doma ten den a pak už jsem se bála experimentovat - že by to třeba zase nechtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
29.12.05 14:29

Ahoj.

Takové problémy bych nepřikládala Bebě ( byla nám naopak velmi doporučovaná dr.). O problémech s některými výrobky Nestlé jsem četla, ale spíše byly druhu jedna paní povídala. Ty konkrétnější se týkaly výrobků uvedených na východní? (ruský, ukrajinský?) trh a obsahu geneticky upravených látek.
Máme vyzkoušené Nutrilon Nenatal, Premium, Forte, Pepti 1 i 2, Omneo, Bebu 1, Bebu 1 H.A., Bebu 2 Bifidus … Radimek je nedonošený, kvůli nedostatečné laktaci na UM od narození, později - 6 měsíců prokázaná částečná alergie na bílkovinu kravského mléka… Jediné doporučení, které jsme dostali, bylo zkoušet, zkoušet…
Popisované problémy vypadají spíš jako problém s refluxem, možná alergie? nebo jen špatná adaptace při přechodu z Nutrilonu new lactose? (přece jen patří mezi speciální výživu). Jsou děti, které prostě nějaký druh mléka nesnášejí a vyvolává u nich problémy. V našem případě to byla zácpa po Nutrilonu a odmítání Omnea a Beby 1 H.A. - asi se mu zdála hořká?

Můžu tě ujistit, že většina mléčných problémů časem vymizí. My už papáme normálně.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1459
1.3.10 23:22

BEBA

ahoj, my jsme na BEBE 1 HA, cca od čtvrtého dne po narození našeho mimi. Nekojím, takže na BEBE vyrůstá. Jsou jí tři měsíce a máme přes 6,5 kg. Někdy v prvním měsíci jsme měli problémy s bříškem, dost se nabrečela. Koupili jsme probiotické kapičky, nejsem si jista, zda nám úplně pomohly. Poté jsme přešly na BABYCALM a vše bylo v pořádku. CCA od druhého měsíce fungujeme již i bez Babycalmu. Kakáme jednou denně, prdíky máme bez bolení bříška .. a rosteme. Nám BEBA problémy nedělá. Asi je to hodně individuální. Také jsem hledala na netu nějaké informaci o umělé výživě. Někdo píše, že jeho mimi nemůže BEBU, jiný zas že nemůže Nutrilon či Sunar .. je to asi hodně individuální a chce to vyzkoušet. Zároveń tam psali, že se má u „nové“ výživy vydržet vždy minimálně týden, aby se poznalo, jak ji mimi opravdu snáší. .. Tak držím palečky, at Vás toto trápení s bříškem brzy přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
5925
3.4.14 19:40

Ahoj,
Co mate prcky na teto UM basti vam podle tabulek na doze? Podle toho by muj 3tydenni prcek mel bastit 125ml kazdych cca 5h ale me malej vydrzi tak 3h a vic ne. Kdyz byl na nutrilonu ha 1 tak vydrzel 4h pres noc dele a to pil 100ml.
Tak me to zajima, jestli treba min zasyti? Mate nekdo zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama