Reklama

Beba sensitive - máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitul
Stálice 99 příspěvků 11.03.09 14:16
Beba sensitive - máte zkušenosti?

Zdravím všechny diskutující maminky a prosím o radu ohledně mlíčka Beba sensitive. Od narození přikrmujeme, neb kojím málo, a protože malej je dost blinkací, papá Nutrilon AR. Po něm téměř neblinká (nebo rozhodně méně než po MM), ale protože kojím čím dál míň a manžel je alergik, doporučila nám MuDr nějaké protialergenní mlíčko. Někde jsem se dočetla, že Beba 1 má v sobě oboje - AR i HA složku, ale když jsem dnes dopol. obvolala čtyři lékárny v okolí, nikde to neměli. Až v poslední mi řekli, že se místo toho dělá Beba sensitive. Akčně jsem to pořídila, ale na krabici nic o antirefluxovým účinku není, ačkoli se tam toho píše spousta. Tak to hodlám dnes odpoledne vyzkoušet a tiše se modlím, aby to Adámkovi chutnalo a „nevrátil“ mi to. Máte některá s tímhle mlíčkem zkušenost? Díky moc. jitul

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 11.03.09 18:47

ahoj jitul, já ti nevím, my jsme teda vůbec nedokrmovali, ale neteři se po mlíku Beba rozjel atopický exzém. prý je nejlepší Nutrilon… já jsem používala až pak do kaše, když jsme začali s příkrmy, mlíčko, a to nutrilon HA (manžel je alergik…).
a proč vlastně nepokračujete v tom nutrilonu a nekoupíte verzi HA (hypoalergenní)?

jitul
Stálice 99 příspěvků 11.03.09 19:27

Protože mi v lékárně tvrdili, že jediná Beba kombinuje antirefluxní účinek s hypoalergenním. A že se to teď prodává pod názvem Sensitive. Tak nevím. Vařila jsem to odpoledne, je to dost tekutý, Adámek to odblinkal, teď večer jsem to zahustila Nutritonem, takže to vypil bez blinkání, neprostestoval. Šlo mi o to, že by mu to dle výrobce mělo zklidnit bříško (koliku), neměl by tak blinkat a ještě je to hypoalergenní.

jezinecka
Kecalka 126 příspěvků 11.03.09 19:44

ahoj JItul. Je to trochu jinak. Beba má tyto mlíka. Beba 1HA - hypoalergenní mléko. Baba 1A.R. - proti blinkající a zároveň hypoalergenní. Beba Sensitive je na zažívací problémy. Je také HA ale proti blinkání moc není, alespoň nám nepomohla. Ale je lepší na bříško, tak ji používáme nyní a přidávám do ní nutriton. Bebu mi poradili už v porodnici, protože jsem neměla dost mlíka a i MuDr mi ji chválila. Jinak dle infolinky Nutricie je ekvivalentem Beby sensitive Nutrilon Comfort - ten má být i přihuštěný myslím škrobem neno něčím takovým. Ale pokud si dáš do beby sensitive Nutroton (jak píšeš, už to tak děláš) , tak je to v pohodě. Pokud nemáte problémy s bříškem můžeš mít Bebu A.R. - jak jsem psala je to také H.A mléko.

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 11.03.09 19:44

promiň, teď zpětně mám pocit, že jsem to napsala až moc ostře a to jsem nechtěla. vím, že je problém najít to nejlepší. určitě jsem nechtěla kritizovat.
a vidíš, jestli to večer kombinované prošlo bez problémů, tak to je fajn.
počítám že se ti ještě ozve někdo, kdo má víc zkušeností…

jitul
Stálice 99 příspěvků 11.03.09 20:24

Jo díky, holky, kombinace Beby sensitive s Nutritonem je dobrá, jen je to na přípravu náročnější (hlavně v noci:-( počítám, to bude zdlouhavé, ale jak píšeš, Ježinečko, ta AR Beba je zároveň hypoalergenní? To jsem nevěděla… Díky, to by šlo použít, ne? To je v těch plechovkách?

jezinecka
Kecalka 126 příspěvků 11.03.09 20:48
jitul píše:
Jo díky, holky, kombinace Beby sensitive s Nutritonem je dobrá, jen je to na přípravu náročnější (hlavně v noci:-( počítám, to bude zdlouhavé, ale jak píšeš, Ježinečko, ta AR Beba je zároveň hypoalergenní? To jsem nevěděla… Díky, to by šlo použít, ne? To je v těch plechovkách?

JJ, to je v těch plechovkách a je HA taky. Ověřovala jsem přímo na infolince nestlé. JInak doporučuji dávkovač UM od Aventu, je to na tři dávky. Nachystáš si tam naráz UM i případný nutriton do jednotlivých chlívečků a v noci jen přesypeš do flašky s vodou. Ikdyž si rozespalá, tak se nespleteš v počítání odměrek :-) Stojí to okolo dvou set, ale vyplatí se.

jitul
Stálice 99 příspěvků 11.03.09 21:11

Díky, ježinečko, ani mi nedošlo, že to jde dělat takhle, jsem nějaká netvůrčí v tom mateřství, přitom dávkovač už mám objednaný z internet. obchodu. Tak snad to zvládneme, dík.j

jana32
Kelišová 5590 příspěvků 12.03.09 13:17

Jitul místo dávkovače je levná varianta sklenička od přesnídávky nebo lahvička os šťáviček.Já to tak používám dodnes :wink:

jitul
Stálice 99 příspěvků 12.03.09 15:23

Maminy, zdravím všechny, tak dnes jsem k Bebě sensitive pořídila ještě tu AR, co je i hypoalergenní, ale je to jen díky jedné z Vás, co mi to poradila - Ježinečka a jedné osvícené lékarnici. JInak mi znova chtěli nacpat sensitive, moc odbornice to tedy nejsou, většinou nevědí, co prodávají. Pak máte doma sto krabic za sumy peněz a mimi má problémy dál. Teď se mi to ale zdá dobré, nechci to zakřiknout, Adámek spinká po Bebě jako zlatíčko (i přes den, což je něj nezvyklé:-), doufám, že to není náhodou, ale jeho spokojeným bříškem. JInak dávkovač jsem už objednala, byť je za 200, protože se mi prostě líbí a je dobrý i na cesty a návštěvy, to by se mi asi s přesnídávkovými skleničkami vozit nechtělo, byť je to dobrý nápad:-)

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 12.03.09 19:17

Ahoj, líp než Jezinečka bych to nenapsala. Malý taky ještě donedávna baštil Bebu Sensitiv (měl zácpu - po Nutrilonu to bylo nejhorší). Nemusí mít AR Bebu, ale HA ano. Beba Sensitive je na problémy s bříškěm - zácpu, průjmy a nadýmání. Nám pomohla a teď jsme se vrátili k Bebě HA. Na blinkání opravdu není. Na to je opravdu nejlepší Beba AR a nebo zahušťovat tu Sensitive. V lékárnách o této Bebě ví houby, setkala jsem se i v několika lékárnách, že ji vůbec neznali a koukali na mě vyjeveně,co že to chci :lol: A já jsem také zastáncem dávkovače od Aventu. Používala jsem ho pro dceru a teď ho mám i pro malého - nemůžu si ho vynachválit. V noci je to perfektní a příprava rychlá a i na cesty je super. :wink:

belith
Nováček 1 příspěvek 27.01.10 08:38
Beba Sensitive

Ahojky, tak u nas Sensitive doopravdy zabral. Mala mela od narozeni silne problem s mym mlekem. Ja jsme atopicka od narozeni, manzel mel pouze v rannem detstvi problem s ekzemem - pak to vymizelo. Jinak v pozdejsi dobe (asi kolem 5 mesice plus minus) male diagnostikovali take ekzem. Doktorka mi rekla, ze to ale nemusi byt nutne to same, co mam ja. Muze se pry klidne jednat take o ten detsky, ktery muze pozdeji vymizet - tak uvidime. Nicmene zpet k Bebe Sensitive. Mala mela silne problemy s vyprazdnovanim a take si ublinkavala. Nijak vyrazne bo z davky to pokazde mohlo byt tak 10, max. 20 ml mlicka. Ale bylo to kazdy den - ne u kazdeho krmeni, ale i tak to stacilo. Po delsim zkouseni jsme dostali doporuceni na Bebu Sensitive. Vyzkouseli jsme ji, chutnala (ale nase mala nikdy nebyla vybirava a sbastila nebo vypila temer vse, co dostala) a po urcitem case to zabralo. Zacala krasne sama kakat a vymizelo i to ublinkavani. Takze za nas mohu jen doporucit :lol:

hanca22
Nováček 1 příspěvek 16.11.10 12:35
Beba Sensitive

Ahoj maminky, dnes prvně zkouším Bebu Sensitive- malý má neustále problémy se zácpou. Chci se zeptat, za jak dlouho lze očekávat s tímto mlíčkem změnu k lepšímu? Také ublinkává, myslíte, že je nutné i toto mléko zahušťovat, nebo se třeba i to časem upraví? Děkuji

kecačka
Závislačka 3200 příspěvků 16.11.10 13:15

Také jsme dost trpěli na zácpu a tak jsem taky vyzkoušela Beba Sensitiv,ale žádné zlepšení se nekonalo,od doktorky jsem dávala sirup Lactulose,až ten nám pomohl.

Hasina1
Kecalka 101 příspěvků 16.11.10 16:51

Ahoj Hani, ja davala malemu nutrilon comfort, ktery teda vubec nepomahal. Maly mel silene problemy s briskem prdiky navic nekakal mel furt zacpu, kakal jen pomoci rourky a to taky tvrde bobky, takze hruza. Az beba sensitive nam pomohla a zabrala nam hned druhy den, maly zacal sam kakat. Jen teda na to ublinkavani neni moc dobra je totiz dost ridka, tak je dobre ji zahustit nutritonem. Ale pak jsem zas cetla ze po nutritonu byva taky zacpa, tak nevim no. Ale pro klidne brisko muzu jen doporucit:-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >