Běh a možné těhotenství

492
5.3.16 19:38

Běh a možné těhotenství

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda s tím nemá někdo třeba zkušenost, či názor. S manželem se nyní „pokoušíme“ o miminko, nebo teda spíše buď to příjde a nebo ne:) Do teď jsem nijak nesportovala, ale rozhodla jsem se se sebou něco dělat a dnes jsem začala běhat. Ale trochu se bojím kdybych náhodou otěhotněla a ještě o tom nevěděla, zda se nemůže stát že bych o to tím přišla? Vím, že bych byla uplně na začátku- max. 2-3 týden a že to jsou zatím jen buňky:) ale i tak se trochu bojím abych příliš neriskovala. Na druhou stranu se mi nechce nic nedělat a pořád čekat kdyby náhodou. Rychlá chůze mě nebaví, běh ano a proto bych ráda děla ten..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9475
5.3.16 19:50

No já běžně běhám už roky… běhala jsem i když jsme se snažili. Pokud je to mimčo zdravé, tak to ustojí, i když zas jsem někde četla teorii, že při těhotenství by se s během začínat nemělo, tak nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
5.3.16 19:54

@Lathi
Klidně běhej, poslouchej své tělo.
Není dobré se přepínat a snažit trhat rekordy. Ke správnému vývoji potřebuje miminko dostatek kyslíku, tak jej nešiďte a hlídejte si, ať se příliš nezadýcháváte. Pohyb rozhodně pomáhá, ale snažit se běhat maraton je zbytečné :)

Pokud se začnete hodně zadýchávat, uberte. Pokud cítíte bolest či po běhu krvácíte, hned za lékařem a pokud možno ho poslechněte, pokud vám běh zakáže :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
5.3.16 19:59

Já ve fázi snažení o miminko běhala i závodně, nejen běhala, dělám triatlon. Asi bych doporučila to samé jako 90-60-90. Mimochodem, kamarádka běžela v ranném stádiu těhotenství 1/2 maraton a má krásnou a zdravou holčičku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
5.3.16 20:04

Moc děkuju všem:) měla jsem podobný názor. jelikož opravdu začínám, tak víc jak 20 minut stejně nevydržím:) a kdyby mi něco bylo hned toho nechám:) a až zjistím jestli nám to vyšlo tak rozhodně uberu jen na procházky, to už riskovat nebudu. Jen se mi právě ted nechce nějak zvlášť čekat jeslti začít ted a nebo pokud to nevýjde:)
Ještě jednou díky:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
749
5.3.16 20:09

@Lathi
v pohodě, jsi rozumná, zaměstnáváš mozek sportem, který Ti dá radost a odpoutá Tě od neustálých myšlenek: vyšlo-nevyšlo? jednou se povede, čím víc budeš uvolněnější, tím lépe to půjde. Fandím Ti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
5.3.16 20:11

Taky jsem behala i v prvnim trimestru-dokud mi nezacalo rust brisko (kolem 16tt)-jen jsem ubrala na intenzite (hlidala jsem si hlavne ten dech).A delala spis dlouhe kroky a ne takove to nadskakovani :lol: Ale to bylo spis o mem pocitu.

• Nahlásit
  • Citovat
749

@kuchle
každé tělo je originál, někdo by se poskládal, jen by viděl běžecké boty, jiná běží a je jí dobře a tak to má být :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759

@Lathi neplaš, pokud se má udržet, udrží se. Já jela běh, do toho denně 30ti denní výzvu plus Jill 30 day.. jen mi přišlo divný, že nehubnu, no :lol: a ono už dávno bylo zaseto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
492
5.3.16 20:14

@martina.se :D já vím, asi to trochu přeháním, ale tak trochu se bojím abych si to pak nevyčítala, ale jsem ráda že se do toho můžu pustit:)
O Jill jsem taky přemýšlela, ale ta už mi příjde až moc:D tu zatím odkládám:) ale už jsem jí jednou dala:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
5.3.16 20:14

@90-60-90 přesně tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
5.3.16 20:16

@Lathi pokud je to v pohodě, vydrží to i sport.. nemáš si co vyčítat. ;) a sport je fajn, jen směle do toho, kdyžtak to přizpůsobíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
5.3.16 20:46

@Lathi sestřenka je těhotná a běhala závody než to zjistila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1555
6.3.16 08:40

Taky jsem behala, nekolik let uz pred snazenim teda denne, pak pri snazeni a pri tehu az do 7 mesice vlastne, i kdyz jsem rozhodne snizovala rychlost a celkove intenzitu… Ale poslouchej svoje telo, ono ti napovi. Pokud se u toho a po tom citis dobre a prijemne, je to ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama