Během rodičovské dovolené, zaměstnaná - nemocenská

Napsat příspěvek
Velikost písma:
7876
6.10.20 10:43
@j.a.n.i1 píše:
@Helene7 Ne, není to tak, pokud si na rodičovské dovolené, tak ti pracovní neschopností neuniká žádný plat a tedy nemáš nárok na nemocenskou.

je to tak určitě? Já si to právě celá léta myslela o nemocenské i OČR, ještě jsem o tom přesvědčovala i personální v práci :oops: A pak jsem byla dost překvapená, že mi sociálka normálně proplatila OČR, ikdyž jsem stále ještě čerpala rodičovskou. :nevim:
Tak teď už vůbec nevím…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9793
6.10.20 10:54
@vulpes píše:
je to tak určitě? Já si to právě celá léta myslela o nemocenské i OČR, ještě jsem o tom přesvědčovala i personální v práci :oops: A pak jsem byla dost překvapená, že mi sociálka normálně proplatila OČR, ikdyž jsem stále ještě čerpala rodičovskou. :nevim:
Tak teď už vůbec nevím…

Pleteš dohromady rodičovskou dovolenou a rodičovský příspěvek. Při čerpání příspěvku můžeš pracovat, tzn. i čerpat nemocenskou nebo OČR. Rodičovská dovolená = volno v práci, neuniká příjem, není nárok na nemocenskou a OČR.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mag
12870
6.10.20 10:55

@vulpes ale nebyla si na rodicovske dovolene.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
115
6.10.20 11:22

@j.a.n.i1 a muzu se zeptat, když teda žena je na rodicovske dovolené a během ni otěhotni? A i během těch 3 let porodí? Jak to tedy je s případnou neschopenkou či PPM?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
mag
12870
6.10.20 11:30

Pokud je stále zaměstnana, ale nechodi do prace, nema na neschopenku narok. Narok na Ppm ma.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7876
6.10.20 11:48
@Lendeš píše:
Pleteš dohromady rodičovskou dovolenou a rodičovský příspěvek. Při čerpání příspěvku můžeš pracovat, tzn. i čerpat nemocenskou nebo OČR. Rodičovská dovolená = volno v práci, neuniká příjem, není nárok na nemocenskou a OČR.

aha, rozumím, to jsem opravdu smotala dohromady :oops: Takže ano, pobírala jsem ještě příspěvek, ale už jsem nečerpala v práci rod. dovolenou. Tak tím se to vyjasnilo i mně :-)
(ovšem kdybych byla na RD doma, tak mě nějak ani nenapadne něco jako OČR nebo nemocenskou řešit…)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4062
6.10.20 11:59
@Helene7 píše:
@j.a.n.i1 a muzu se zeptat, když teda žena je na rodicovske dovolené a během ni otěhotni? A i během těch 3 let porodí? Jak to tedy je s případnou neschopenkou či PPM?

Pokud je opravdu na RD (nevykonává práci, ale trvá jí smlouva a čerpá RD), tak není důvod řešit pracovní neschopnost, nepotřebuje přece dokladovat, že nemůže práci vykonávat ze zdravotních důvodů, když ji tak jako tak nevykonává. Nemocenská se taky nevyplácí, protože neběží žádná mzda, kterou by měla nahrazovat.
Na PPM normálně nárok vzniká a počítá se ze stejného vyměřovavího základu jako na první dítě, pokud na ni nastoupí do 4 let jeho věku.
Takže neschopenku neřeš, doktorovi řekni, že jsi na RD, takže ji nepotřebuješ. Až ke konci těhotenství ho požádej o papír k PPM, který pak odevzdáš v práci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101960
6.10.20 12:29

@Kassy Přesně tak.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat