Bez tatínka

302
12.8.04 15:46

Bez tatínka

Ahojky holky! Doufám,že se všechny máte dobře a že se těšíte ze svých „brambůrek“ stejně jako já . Mám malou holčičku(2,5 měsíce), ale nemáme tatínka, tak je mi trochu smutno. Když jdu ven a všude vidím šťastný taťky, je mi líto,že my žádnýho nemáme. Bylo to mé rozhodnutí, protože jsem otěhotněla náhodou a dotyčný rozhodně nebyl muž do života a je asi lepší nemít žádného než špatného. Pak jsem se chtěla zeptat na vaše zkušenosti s naušničkama. V kolika měsících je to nejlepší? Díky za rady.
Anny a Olivie :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
12.8.04 16:13

Milá Anny,

v první řadě Ti chci říct, že jsi hodně statečná!!! Nechat si miminko a nekoukat napravo ani nalevo :D
V podobné situaci jako Ty, jsem byla také. Ne však tak brzy, ale když bylo malému 1,5 roku, tak jsem zjistila, že je skutečně lepší žádný táta než takový!!! Bydleli jsme sami půl roku a řeknu Ti, že občas to byly krušné chvilky!!! Hlavně z finanční stránky, to jsem pociťovala dost. Stejně, jako Ty píšeš, i mě bylo smutno při pohledu na maminky s kočárkem, které doprovázel tatínek. nejhorší to bylo v létě, jak si na hřišti tatínkové hráli s mrňaty… Pak jsme poznali nového taťku a je tím nejlepším pod sluncem. Malý si ho natolik oblíbil, že dnes mu říká „tati“ a vztah mají skvělý. Už nemusím smutně koukat na tatínky s dětmi, protože to mám i doma. Přeji Ti, abys co nejdřív našla pro svou holčičkou tatínka a sobě přítele, kamaráda, milence a později i manžela v jedné osobě!!!

S náušničkami bohužel zkušenosti nemám, máme zatím jen chlapečka, takže Ti moc neporadím.

Hodně štěstí!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
12.8.04 16:22

Ahoj Anny,

vidis, presne tak som na tom bola ja, pred 4 rokmi. Tri mesiace pred narodenim synceka som sa rozisla s mojim ex s tym, ze som volila tu cestu, ze radsej budem zit s malym sama a budem stastna ako zit s clovekom, s ktorym stastna nie som a s ktorym to neklapalo.
Viem, ake tazke je byt sama, ked som videla mamicky a oteckov s detickami a mne bolo luto, ze mi dvaja s drobcom nemame toho tretieho, toho nasho otecka. Rodina pre mna vela znamena a tuzila som po takom ockovi, ktory bude milovat mojho syna. Takeho som nasla a som s nim velmi stastna, ale to trvalo nejaky ten cas a poviem ti, clovek ho stretne vtedy, ked uz najmenej cakas a ked uz stratis nadej, ze snad niekto na tomto svete je, ktory patri k tebe. Tak to bolo aj u mna. Na zaciatku mi stale hovoril ze otec nie je ten, co len splodi dieta, ale ten ktory mu da aj lasku a uci ho ako kracat zivotom. Teraz cakame babetko, opat chlapec a sme stastni. Mam rodinu, po akej som vzdy tuzila, mam skveleho muza a coskoro uz 2 synov, co ine si mozem priat.
Som vdacna za vsetko, cim som v zivote presla a kazde obdobie malo svoje caro, ja ti drzim palce, verim, ze mozno coskoro aj ty napises, ze to cakanie sa oplatilo a ver mi, cakat sa oplati ale nesmies sa vzdavat, co prist v zivote to pride a ja verim, ze aj k vam pride tatik a partner, ktory vas bude nadovsetko milovat a budete pre neho znamenat viac nez jeho zivot. Zo srdca Ti to zelam
Miska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
12.8.04 17:13

Ahoj holky!
My sice tatínka máme …ale čím dál tím častěji uvažuju o tom, jestli by nám samotným nebylo líp :cry:
Ne, že by se o dceru vyloženě nezajímal …ale taky to není jeho priorita!
Pořád se chová jako svobodnej kluk bez závazků (a to máme kromě dcery ještě velkýho psa, o kterýho se taky starám převážně sama!!!).
On má svoje koníčky (do kterých vráží desetitisíce!!!), svý kamarády a svoje akce (pořád je někde v trapu) a já sedím doma!!!!
te´d máme docela chu´tovku - máme jít na vítání občánků, ale on má tou dobou nějakou akci … no, prosit ho, aby šel se svou dcerou na slavnost, nehodlám!!! často se kvůli tomu hádáme, často brečím …
jeho rodina se v něm vidí a udělají pro něho první poslední a rozhodně mi jeho „převýchovu z rozmzlenýho dítěte na zodpovědného otce“ neusnadňují, spíš naopak.. Kdyby si o půlnoci vzpomněl, že něco chce, tak tchýně nebo tchán vyskočí a půjdou chlapečkovi vyhovět. A to podotýkám, že není malej kluk - je mu 34!!!!!!

No, co se náušnic týká - já to nechám až do doby, kdy si moje slečna sama usmyslí, že by je chtěla…

Baghira a Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
12.8.04 17:21

Baghira,

viem, ze to mas tazke. Ale mna by velmi nahnevalo, keby moj muz uprednostil jeho akcie pred nejakymi prilezitostami, ktore su pre mna alebo deti dolezite. Ja viem, ze taky neni, prave naopak, ma svoje konicky ale teraz poslednu dobu potapanie obmedzuje, lebo ma nechce nechavat samu doma, ja si to velmi vazim a viem, ze taky zodpovedny je aj k detom.

Viem, ake je to zit s muzom, ktory je este dieta. Je to tazke, ale to nehovorim o terajsom partnerovi, inak je rovnako stary ako tvoj… moj ex si uvedomil neskor, ze sa spraval ako dieta a ze nebol zodpovedny ale uvedomil si to, ked uz bolo neskoro, ked nas stratil. Mozno teraz po tych rokoch bude iny, neviem… ja som stastna ze mam takeho partnera akeho mam a velmi si to vazim. Nemenila by som za nic na svete. Cloveka uci zivot a kazdy sa uci na vlastnych chybach.

Drzte sa
Miska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
12.8.04 17:57

Jak to sleduju,tak asi nebude problem nejakého tatínka najít,co?? Ale to sebevědomí hodně pokleslo. Vždycky mě chlapi obletovali, tak si najednou nemohu zvyknout na ty kilča navíc. Když mě někdo pozoruje,tak klopím oči a dělam,že nejsem. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.8.04 18:10

Anny, kilča navíc zmizí, a místo nich se objeví prima partner a určitě i prima táta, tomu věř. Pravdou je, že se tak děje většinou až když člověk rezignuje, takže předtím si projde všemi těmi stavy osamění, sklíčenosti, závisti druhým, atd., atd. Ale pak.......to bude stát zase za to!!!!
A k těm náušničkám - moje sestřenice je nechala dát malé hned jako miminečku, ale měli maličko potíže, asi ji to bolelo, a myslím, že i trochu hnisalo. Takže je na zvážení, jestli to stojí za to. Já bych asi taky počkala, až si o ně řekne sama. Mě píchali uši ještě po staru, takovou velikou jehlou, (jedno dvakrát) když mi bylo asi osm nebo devět, a vydržela jsem to taky. Moderní nastřelování je raz dva a ani to moc nebolí.

• Nahlásit
  • Citovat
2773
12.8.04 18:12

Omlouvám se za nepodepsanou reakci :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
12.8.04 19:17

Naušničky

Ahoj,
nam doktorka doporučila naušničky až po očkovaní tuším na 3-4 měsíci. Nějak si to už nevybavuji přesně kdy to bylo… nějak to strašně letí :(
Takže se domluv se svojí mudr, která vám bude určitě i ouška píchat.
Manžel byl také názoru že je dáme až bude sama chtít, ale já si to vybojovala… a jsem ráda že je má… je to prostě holka a plakala jen chviličku a už si to určitě nepamatuje že jí to bolelo.

A přeji hodně štěstí v hledání hodného tatínka.

Jarča a Kačenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
12.8.04 20:24

Ahoj tehulky,

k tatinkovi nic moc psat nemuzu, protoze s ex. jsem se rozvedla pred dvema a pul lety. Ted cekam dvojcatka a mam toho nejbajecnejsiho muze na svete, co mi maze brisko, porad pozoruje, kdy se zavlni, pomaha mi z vany a z postele:-)

Ale k tem nausnickam / sve dceri jsem davala pichnout ouska v peti mesicich. Bylo to naprosto v pohode, az na to pichani, u ktereho ona „rvala“ a mne tekly slzy jako hrachy:-) Ale zadne komplikace nenastaly, vsechno bylo v pohode.

miminka 23+4 tt a danca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
12.8.04 23:37

Ahoj Baghiro a ostatní holky,
my sice tatínka máme, ale taky mi připadá, jako kdyby jsme ho neměli. Máme dva kluky, jeden z nich je mimčo 4,5 měs., takže je to taky fuška. Náš tatínek stále sedí u počítače a vůbec ho nezajímá, co se děje doma. A to máme taky psa (nebo spíš já, on ho nechtěl), o kterýho se starám sama. Kdyby aspoň někam chodil, ale on neustále sedí doma u počítače. Zájem sice o kluky má, ale vůbec to tak nevypadá. Ven s náma taky nechodí, takže mi je taky smutno, když vidím celé rodinky, a to nemluvím o nějaké pomoci doma, natož o obletování v těhotenství, či vůbec nějakém zájmu o mě nebo o bříško. K našim skoro nejezdí, jen občas, prý co by tam dělal, a to bydlíme ve stejném městě. Ke svým rodičům už jezdí častěji, ale taky to není nic valnýho.
Nejhorší je, že do svatby takovej nebyl, potom si pořídil počítač a už u něj vlastně zůstal. Bohužel si zakládá na tom, že bývalý skaut, ale já už tomu přestávám věřit :roll: . Abych to shrnula, on se chová jako velké malé dítě, dělá si co chce, ale jen to co ho baví, ale slovo povinnost nebo zodpovědnost nezná.
No trošku jsem se tu vykecala, hlavně, že mám dětičky a psa :lol: .
Všem vám přeju lepší partnery, věřím, že takový jsou.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
361
12.8.04 23:56

Ahoj tehulky,

k tatinkovi nic moc psat nemuzu, protoze s ex. jsem se rozvedla pred dvema a pul lety. Ted cekam dvojcatka a mam toho nejbajecnejsiho muze na svete, co mi maze brisko, porad pozoruje, kdy se zavlni, pomaha mi z vany a z postele:-)

Ale k tem nausnickam / sve dceri jsem davala pichnout ouska v peti mesicich. Bylo to naprosto v pohode, az na to pichani, u ktereho ona „rvala“ a mne tekly slzy jako hrachy:-) Ale zadne komplikace nenastaly, vsechno bylo v pohode.

miminka 23+4 tt a danca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
13.8.04 09:10

Ahoj Smokie :D

Mám silný pocit, že můj manžel vede dvojí život - chvíli je se mnou a chvíli s tebou.
Anebo je to nějakej tajnej experiment - vybrali z davu jednoho antiotce, naklonovali ho - a my si je jen vybraly a přivedly domů…

Ne, vážně. Ten můj je to samý, taky je mi smutno, když trávím celé dny jen s Eliškou a s Tomíkem (a na něm si navíc vylejvám zlost, já husa, přitom je to nejhodnější pes na světě!). Taky je mi děsně, když vidím táty, jak si hrají s dětmi a celé rodinky, co chodí na vycházky (ovšem bylo mi vysvětleno, že to jsou ňoumové, co domů přinesou osm čistého a nic nedělají, jen si hrají s dětma - zatímco můj manžel VYDÉLÁVÁ, ABYCHOM SE MĚLI DOBŘE!)

Vždycky mě těma svýma argumentama doslova ubije a vysvětlí mi a zdůvodní, že to, co dělá, je vlastně úplně košér…

No, bylo by to na dlouhý povídání - možná bychom mohly založit vlastní deníček s názvem TÁTOVÉ NA DRAKA, kde bychom se trumfovaly, která doma horšího mužskýho :D

Ačkoliv, když si tak obden balím kufry a demonstrativně odcházím, tak je mi jasný, že jako osamělá matka bych to měla ještě mnohem těžší…

Takže závěr,
LEPŠÍ BLBEJ CHLAP, NEŽ ŽÁDNEJ CHLAP (aspoň pro mě)

Mějte se,

Baghira a Eliška
(dnes 4 měsíce - myslíte, že si na to hrdý otec vzpomene? Ach jo :? )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5636
13.8.04 09:58

Ahojky Anny,

taky patrim k tem maminkam, ktere jsou bez tatinka. Verunce je 1.5roku a ja musim prohlasit, ze jsem totalne stastna maminka a nejak ani nezavidim, vim, ze ne vsechny jsou v partnerskem vztahu stasne a ja bych asi v tom nabizenem se trpela … a muj nazor je, ze radsi budu vychovavat malou sama a budeme stasne, nez s tatinkem a nestasne. Mam celou situaci ulehcenou skvelou babickou, ktera mi od narozeni pomaha a ted u mne i bydli, abych mohla chodit do prace a zabezpecit nas. NEjradeji bych byla s kocickou cele dny, ale bohuzel to nejde a jelikoz mam zavazky v podobe hypoteky, socialni davky by mi nestacily ani na polovinu splatek. Po vice nez roce jsme dokonce zacaly opet komunikovat s otcem Verunky a nakonec jsem jim dvema umoznila, aby se mohli pravidelne vidat a taky konecne dostavam i nejake finance, ale je pravda, ze i bez nich bych to utahla a tak se budu snazit je ukladat na horsi casy ci na studia ci jen tak do zivota. Pravda vsak je, ze tech par mesicu na materske s almuznou od statu by dalo radne zabrat a nebyt uspor, nevim, nevim…
A k partnerovi … pokud dycham, doufam … doufam, ze se nejaky skvely clovicek objevi a bude delat skveleho tatu nejen VErunce, ale taky dalsim ditkum, po kterych touzim. Momentalne tedy nemam cas a ani energii nejakeho hledat, ale i to se snad casem vyvrbi a co se ma stat, tak se stane a pokud se neobjevi, neva, mam sve zlaticko a to mi vse vynahradi.

Kazdopadne neztracej nadeji, uzivej si sveho stesticka a uvidis, ze jednou bude pred tebou stat TEN PRAVY, holky tady jsou zarnym prikladem. A kilca? NEco sleze samo, neco treba nasilim a i kdyz neco zustane, zadna traga, tomu pravemu to bude sumafuk!

Hodne stesticka preje

Sulanek a Niky 1.5R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
13.8.04 11:01

Díky za povzbuzení. Co se zabezpečení týče, tak na tom tak špa´tně nejsem, protože mam prima rodinu(naštěstí). Bydlíme v baráčku a mam ještě 2 sestry(tetičky) a babičku a prababičku( ta s nama nebydlí, stejně už je to babinec), bydlí tu s nama nevlastní tatík(dědeček). Už mu z toho slezli vlasy :lol: !! Ale přece nemužu pořad viset na krku rodičům, je mi 23. Můj biologicky tatínek chtěl, abych jí adoptovala :evil: !! Mama ani já jsme o tom nechtěli ani slyšet, snad to zvládnu, ne?

Anny a Olivie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama