Reklama

bez vajíček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Simčaa
Kecalka 124 příspěvků 06.01.09 12:47
bez vajíček

ahoj včera jsem byla u lekaře a ten mi oznámil že nemam žádná vajíčka a to jsem brala clostilbegyt 3měsíce, tak mě poslal do centra pro neplodné páry, ale nevím co mě čeká tak sem se chtěla zeptat zda bystemi někdo nemohl pomoci a trochu mě přiblížit co mě čeká. Děkuji za odpovědi Simčaa

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.09 13:24

Ahoj Simčo,

a ty teď chodíš do nějakého caru?

penny

Simčaa
Kecalka 124 příspěvků 06.01.09 13:42
bez vajíček

ahoj nechodim, doktor mě teprve ted poslal do tohocentra pro neplodné páry.

Strelecka
Ukecaná baba ;) 2330 příspěvků 06.01.09 13:58

Ahoj Simčo, pravděpodobně máš syndrom polycystických vaječníků (PCO), ale to uvidíš, až z výsledků testů, které ti udělají v tom reprodukčním centrum.
Jestli potřebuješ více informací, tak jdi do této diskuse: https://www.emimino.cz/modules.php?… , je tam spousta holek se stejným nebo podobným problémem a hodně si tam pomáháme.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 06.01.09 14:57

Ahoj, v CAR ti pomůžou, když se netvoří po clostylu, při stimulaci na IVF se to obvykle podaří. v úplně nejhorším případě bys musela vzít zavděk vajíčky od dárkyně. čeká tě řada vyšetření, mynžela spermiogram, tebe krev a ultrazvuky. ničeho se neboj, v CAR jeednajíi velmi slušně a budou tě brát vážně.

Simčaa
Kecalka 124 příspěvků 06.01.09 15:07
bez vajíček

ahoj moc vám děkuji holky za radi a za informace, jsem tam obědnaná na 20 ledna tak pak napíšu pocity. :)

kamiŠ
Generální žvanilka 23781 příspěvků 06.01.09 21:32

Neboj, v centru ti pomohou a hlavně zjistí, kde je problém. Napoprvé ti stejně udělí jen UZV a budou si povídat… Pak až objednají na další vyšetření…

Mě se taky vajíčka netvoří, musí mě hoodně nastimulovat, ale jde to!!!!!!!! :-)

Hodně štěstí :-)

Simčaa
Kecalka 124 příspěvků 06.01.09 22:49
bez vajíček

a to ti dávají náké léky nebo inekce. a jak dlouho tam docházíš,??

kamiŠ
Generální žvanilka 23781 příspěvků 07.01.09 11:45

Stimulace je injekčí. Buď v předplněném peru za doplatek, to se píchá do špeku na břiše nebo si to musíš namíchat a to se píchá do svalu na zadku.

Od začátku stimulace(2 DC) do ET asi 10-14 dní. Podle oby trvání stimulace. Jsou různé délky. Tvůj dr. ti pro tebe vybere tu nejlepší. Podle horm. hladiny, atd…

Simčaa
Kecalka 124 příspěvků 07.01.09 20:53
bez vajíček

ahoj kamiš, mohu se zeptat co to je to 2DC a ET??? a kolik se doplácí injekce.???

Simčaa
Kecalka 124 příspěvků 07.01.09 20:55

ahoj pudloslavo. ti IVF je umělé opl???? moc nerozumim těm skratkám :(

kamiŠ
Generální žvanilka 23781 příspěvků 07.01.09 22:21

IVF-in vitro fertilizace-umělé oplodnění
2DC- druhý den cyklu
ET- embryo transfer- přenesení embrya do dělohy

Doplácíš podle toho, co máš za léky a kolik potřebuješ. To má každá jinak. Nedá se takhle říct, kolik budeš platit…

Tady máš okopčených pár zkratek, co používáme my holky neplodky :-)

1. MS - menstruace (hnus hnus hnus) nebo taky „Tetka z vložkovic u tampónova"

2. DC - den cyklu

3. BT - bazální teplota - s tou se tady blbne dost, teploměr s námi spí v naší manželské posteli

4. TT - bohužel v našem deníčku znamená „těhotenský test", ale brzy snad bude fungovat jako „týden těhotenství"

5. TP - termín porodu - to je pro nás zatím v celku neznámé - uvádím taky kvůli holkám pod čarou - jsme na jedné lodi :-)

6. SPG - spermiogram - jediné vyšetření, které chlap musí podstoupit, užije si a ještě k tomu má nějaký kecy

7. UTZ - ultrazvuk

8. CAR - Centrum asistované reprodukce - spásné místo pro nás, skoro všechny tam jednou skončíme :-(

9. PCO - syndrom polycystických ovarií - diagnoza, kterou bohužel máme některé z nás

10. IUI - inseminace aneb jak udělat ze sebe chovnou krávu a z manžela (partnera) chovného býka

11. IVF - in vitro fertilizace - umělé oplodnění - pro některé z nás poslední naděje

12. OVU - ovulace, šťastné dny pro naše (některé) manžely (partnery) aneb „happy days"

13. folík - folikul - vysněný puchýřek, v kterém snad je vysněné vajíčko

14. utrouš - zaběhlá zkratka pro Utrogestan - více popisovat nemusím, mnohé z nás s ním spí J takže je to důvěrný přítel

15. klosťák - nyní vymyšlená zkratka pro Clostilbegyt - pilulky na vysněnou ovulaci

16. stimulace - umělé navozování bodu č.12 aneb zkouška toho co ještě vydržíme

17. pregnyl - injekce, která umožní prasknutí bodu č.13

18. gyndař - doktor, který nás poslal do bodu č.8 s tím, že už neví co s námi má dělat

19. neplodnice - my všechny - zatím holky zatím

Simčaa
Kecalka 124 příspěvků 07.01.09 22:53

ahoj a moooc děkuji za všechny zkratky. no na penězích nezáleží moc si přejeme s manželem miminkko a uděláme proto vše. ještě jednou děkuju

Simčaa
Kecalka 124 příspěvků 08.01.09 20:21

Ahoj chtěla jsem se ještě zeptat co znamená ovariální faktor infertility.

kamiŠ
Generální žvanilka 23781 příspěvků 08.01.09 20:35

Celkem logicky - ovarialní- ženský- faktor- problém-infertility-neplodnosti- Prostě že nefungují vaječníky…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kristelová si během soudu s Řepkou změnila jméno! Neuměla ale vysvětlit proč

Osm let natvrdo. Až na tak dlouho si může Tomáš Řepka jít sednout za... číst dále >

StarDance afterparty? Po prvním tanci se šlo do baru!

Včerejším večerem odstartovala devátá řada StarDance, kde se nám poprvé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >