Domácí bezlepkové pečivo pro malého?

92
17.3.05 18:20

Bezlepkové pečivo

Ahoj holky, nemá některá z vás tip na nějaké doma poměrně snadno uklohňatelné bezlepkové pečivo (nejlíp chleba)? Janek se poslední dobou sápe po mé snídani a já mu zatím normální chleba nechci dát kvůli mé hraniční snášenlivosti lepku. Dívala jsem se ve zdravé výživě na bezlepkové pečivo, ale je v něm spousta pří:,–(, které se mi nezdají moc vhodné včetně nějakých těch emulgátorů.
Předem dík za tipy.
Klára + Janek (9 měs.9

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
17.3.05 18:42

Ahoj, přidávám odkazy na stránky. Nemám zkušenosti, tak víc pomoci nemůžu.
http://www.bezlepkovadieta.cz/kucharka/?…
http://sweb.cz/xvodva00/
anet

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
17.3.05 18:44

http://sweb.cz/xvodva00/
na této adrese se musíš proklikat přes recepty, zapomněla jsem to uvést :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
2304
17.3.05 19:23

Doporučuji www.hellweb.info a taky máme bezlepku, ještě s vyloučením mléka, caseinu a vajec. A asi toho bude i víc :-).
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
17.3.05 19:42

Stefinko,
můžu se zeptat, proč nemůžete vejce? Jestli na něj máte alergii, tak jak se projevuje?
Díky
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
18.3.05 09:10

Ahoj, můj manžel má nemoc, při které bohužel musí dodržovat bezlepkovou dietu. Občas mu pečeme bezlepkový chleba ze směsi na bezl. chléb, kterou kupujeme v obchodech se zdravou výživou (např. na Masaryk. nádraží mají velký výběr všeho možnýho bezlepkového). Většinou do toho přidáš jen vodu, příp. olej a vejce. Nevím ale jak je to s emulgátory a vhodností pro malé děti..:-(. Možná by ti poradili přímo v obchodě.
Terus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
18.3.05 13:36

Alergie na vajíčko (Pepča má na ovoalbumin to bude asi jenom bílek, pro jistotu mu je nedávám celé) nám vyšla v testech, na které jsme šli kvůli alergii na pšenici. No a tam se ukázalo, že je toho víc. Mívá při porušení diety ekzém a poruchy chování (je autista tak ve smyslu zhoršení těch projevů).
K pečení pro malé dítě bych raději volila koupit směs a upéct doma. Víte co v tom je. Potom je lepší asi dát to do teflonových mističek, my spíše používáme jako houstičky nebo koláčky. Líp se s tím pracuje a líp se to skladuje. To pečivo nebo chlebík musí být v igelitovém sáčku a nevydrží víc jak tři dny, tak pozor na to kolik si toho napečeš. Třetí den už je to obvykle hnusné nebo dokonce plesnivé.
Ve velkých městech není problém kupovat pečivo a chleba hotové. Dá se i při tak přísné dietě co má náš kluk (ani droždí nesmí), kamarádka v ostravě kupuje svému synkovi chleba. V menším městě nebo na vesnici se musí spíše péct, ale je to jen o zvyk a cvik, není to nic složitého ani pracného.
Navíc, nevím, ale mám pocit, že se kluk stravuje podstatně zdravěji než většina jeho spolužáků. No tak, musím se pochválit a najít na tom něco veeeelmi pozitivního, nejen to, že je to lék na nemoc :-) a po pravdě trochu komplikací to do života přináší.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
18.3.05 18:12

Stefinko,
díky za info. Dvakrát za sebou nám totiž malá zvracela, když jsem jí přidala do zeleniny vařený žloutek. Doktorka nám ho doporučila na měsíc vynechat. Trochu se ale bojím, aby na vejce neměla alergii. :(
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
19.3.05 20:04

Díky moc za pomoc holky, ještě jsem se jen chtěla zeptat, od kdy jste chleba začaly dávat? Je v devíti měsících brzy? Nerada bych mu ublížila, ale zas mi přijde, že by rád něco na žužlání do ruky.
Klára+ Janek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1187
19.3.05 21:18

Ahoj Klárko,

na žužlání do ruky jsem dávala Leničce kukuřičné křupky. Ve zdravé výživě se dají koupit bez soli i bez oleje.
Já jsem lepek zařadila v roce kvůli těžkému atopickému ekzému. Ve cvičení nám teď říkali, že prý po novu se má dát v 8 měs něco s lepkem (stačí málo), aby se zjistila případná alergie, prý to později jde hůř poznat. Ale je to zatím z jednoho zdroje, nemám to jinde ověřené. Víte o tom někdo něco??? Nerada bych zbytečně vydráždila ekzém.

AJKA, Lenička 2,5 roku a Lukášek skoro 7 měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
24.3.05 21:52

Taky jsem o tom četla. Jsou dva názory lékařů - jedni tvrdí dávat lepek co nejpozději (v roce), druzí zase co nejdřív, že se to snáz zjišťuje.

Já jsem začala dávat Julince (11 měs) chleba a piškoty až minulý týden a v podstatě od té doby má průjem. Tak jsem jí to zase vy:,–(ila, jestli se jí to nespraví. Doufám, že se mé podezření nepotvrdí, už má alergii na mléko a starší syn na žloutek a já nebudu mít za chvilku z čeho vařit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
31.3.05 15:35

Ty jo, holky, to je síla, ty bezlepkový diety apod. Já jsme myslela, že je to spíš dost vzácný onemocnění nebo alergie.........
Takže pokud do mě hučí příbuzní, že to s výživou pro Barču (6,5m) přeháním, že jí mám klidně dávát piškoty s jablíčkem a na žužlání chleba, tak se můžu - jak vidím- dál držet svýho.
Dívají se na mě vždycky, jak na nemocnou, že jedu moc přesně podle knížek a doktorů, že my jsme taky vyrostli.......... a to si myslím, že si plno věcí odmocňuju.
Budu dál bojovat. A s tím pečivem teda určitě počkáme.

Vaječný žloutek nám Dr. doporučil už od 6m 2× týdně. Barča teda žádný problém neměla.

Veronika s Barčou 6,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
17.3.14 17:14

Ahoj, dá se koupit bezlepkový chléb Penam v Kauflandu nebo v Tescu, prosím? nebo jine bezlepkové pečivo? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20080
17.3.14 17:25

V Tescu nevím, ale v Kaufu se dá něco hotového (ale v obale) koupit. Značku nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9330
17.3.14 17:27

@evulkanov v kauflandu kupuju bezlepkové výrobky běžně, ale nevím, co to je přesně za značku :think: :think: většinu mají vakuově balenou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama