Blastocysta 5BB po PGS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reaskiller
Kelišová 5382 příspěvků 31.10.18 10:40
Blastocysta 5BB po PGS

Ahoj holky :)

vim, ze nemate kristalovou kouli, nicmene zeptam se vzhledem k zkusenostem ktere mate. Chystame se v pondeli na KET blastocysty kvality 5 BB po PGS (geneticky v poradku)..5BB - hatchujici blastocysta akorat Ta kvalita je malinko nizsi. Povedlo se nekomu otehotnet i s „beckovou“ blastocystou po PGS? Jako, geneticky je v poradku akorat me trosku zarazi Ta kvalita. Pred tremi mesici jsme meli zavedeneho bratricka ktery byl kvality A, diagnostikovane biochemicke tehotenstvi a pak dorazila menstruace. Navstivila jsem MuDr. Malickovou v Praze ktera mi prisla na zvysene hodnoty NK bunek (18,85%), mirne zvysenou tvorbu embryotoxickeho pusobku po stimulaci spermiemi a trofoblastem. Jsou to prej hranicni hodnoty ktere by se mohly spolupodilet na neuspechu tehotenstvi (aplikuji mi injekce Dexamed na snizeni imunity, celkove trpim na Crohnovu nemoc). Vim, ze mam vseobecne nizsi kvalitu vajicek ale snad.. co rikate? Upinat se na to samozrejme nebudu, do prace normalne chodit budu, vychazkovat taky.. tvorit svoje dila a tak :)

Dekuji za odpoved a preji hezky den :)

Rea

Reakce:

Helca83
Kecalka 210 příspěvků 31.10.18 10:48

@Reaskiller ahojky, s timto sice zkusenost nemam, ale moc Vam drzim palce, psaly jsme si ohledne MUDr. Malickove. :hug:

Reaskiller
Kelišová 5382 příspěvků 31.10.18 12:10

@Helca83 Jojoooo pamatuji si :) jsi moc hodna a dekuji :) pani doktorka byla moc moc fajn a moc rada s ni budu spolupracovat dal.. :) nechapu jak nekdo muze byt tak klidny a hodny a mit tak hekticky zivot.. vcera mi okamzite odpovedela na mail ohledne davkovani a to rikala, ze odpovida casto az vecer kdy si k mailum sedne a probira je..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 12:12

Ta kvalita nehraje podle me moc roli.ja byla ted 3× na ketu blasty A kvality s pgs a nechytla se ani jednou. Pri predchozim tehu se chytila B blasta a mam z ni chlapečka :srdce:

Reaskiller
Kelišová 5382 příspěvků 31.10.18 12:18
@Anonymní píše:
Ta kvalita nehraje podle me moc roli.ja byla ted 3× na ketu blasty A kvality s pgs a nechytla se ani jednou. Pri predchozim tehu se chytila B blasta a mam z ni chlapečka :srdce:

To gratuluji moc moc ! :) Doufam, ze se nam nase holcicka povede.. meli jsme kloucka Ackove kvality a nechytl se..respektive asi chytl ale semlela ho zrejme moje imunita.. ted kdyz beru kortikoidy tak bych relativne mohla donosit.. Dekuji za povzbuzeni :) je to vzdy takova jiskricka nadeje..

Helca83
Kecalka 210 příspěvků 31.10.18 13:09

@Reaskiller pevne verim ze vam to tentokrat vyjde :hug:

Reaskiller
Kelišová 5382 příspěvků 31.10.18 13:50

@Helca83 Dekuji mockrat ! :) snad joooo.. uz by bylo nacase.. hlavne aby uz tchyne prestala prudit..

Celina
Závislačka 3325 příspěvků 31.10.18 14:14

@Reaskiller s takovou hodnotou NK buněk bych nikdy do KET nešla a docela se divím, že tě do něj Malíčková pouští :nevim:
Mám s ní ty nejlepší zkušenosti, jen díky ní čekáme vytoužené miminko a problém byl imunita

Reaskiller
Kelišová 5382 příspěvků 31.10.18 14:24

@Celina Pichaji mi Dexamed na snizeni aktivity imunity a pani doktorka sama rekla, ze ty hodnoty nejsou nikterak vysoke, spis hranicne :) napsala vyslovene tady toto "Ve funkčních testech bílých krvinek (lymfocytů) vyšly hraničně vyšší hodnoty u zabíječské aktivity NK buněk a mírně vyšší tvorba embryotoxického působku (cytokinu) IL-17 po stimulaci spermiemi i trofoblastem. Jsou to hraniční nálezy, které by se mohly na neúspěších spolupodílet, avšak nejspíše nejsou jedinou či hlavní příčinou problému. S ohledem na dg. Crohnovy nemoci (byť v remisi) navrhuji k nadcházejícímu KETu přidat injekční depotní kortikoid - dexamethason. Jeho výhodou je, že působí rychle, účinně, bez závažných vedlejších reakcí. " ..Budu ji tedy verit, ze vi co dela :) Jsem ale rada za pozitivni zkusenost s pani doktorkou, jestli se muzu zeptat, snazili jste se dlouho?

Helca83
Kecalka 210 příspěvků 31.10.18 14:33

@Reaskiller ach tchyne, ony to asi zamysli dobre, ale je to s nimi nekdy komplikovane, ze? :) vyprdni se ted na vse, starej se jen o sebe, manzela a o blasticku :hug:

PS: pani doktorce take verim!

Reaskiller
Kelišová 5382 příspěvků 31.10.18 14:44

@Helca83 No.. jako..snazim se na ni prdet ale ted je svagrova tehotna a to se ani poradne nesnazili, dokonce mam dojem, ze o to dite ani moc nestoji (aspon to je muj pocit).. a tchyne mi porad vola kdy pujdeme na KET, co my a ze nemam byt nestastna, ze mam nechat svagrovou tesit se z miminka a ze chape, ze se na ni nemuzu ani podivat a takove reci, proste.. vcera jsem ji uz slusne poslala do haje a rekla „Hele nezlob se ale ja se o tom nechci bavit, ani nepotrebuji chlacholit protoze mi to nedela dobre“..a ona jela fuuurt jak verkl :D :D proste nedokaze pochopit, ze nepotrebuji utesovat ani se nikomu vybrecet na rameni (maximalne doma muzi) .. potrebuji jen aby se me kazdej blbe neptal a nepripominal mou neplodnost.. :mrgreen: :mrgreen: ale jinak je tchyne naprosto v pohode.. moc hodna a vse..ale vseho moc skodi ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >