Z čeho se žije, když vám nevezmou dítě do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 09:31
Blbý dotaz

Z čeho se žije, když vám nevezmou dítě do školky?
Vím, blbej dotaz…ale já to Fakt nevím a přemýšlím nad tím.
Dítě půjdu v půlce Dubna zapsat do školky, ale nejspíš mi ho nevezmou, protože v září mu ještě nebudou 3 a navíc mají přednost jiné děti.
Takže s nim budu dál doma :( a teď co? Jasné, rodičák se dá prodloužit do 4 let, ale to bych ze zbytku měla tak 1500/měsíc. Z čeho se fakt vyžít neda. Přivydělat si není jak, když není nikdo kdo by mi v té době hlídal dítě. Pak je snad něco jako péče o dítě do 6ti let, ale předpokládám, že je to prašť jako uhoď. Otec s náma nežije a platí jen bydlení. Což je pořád víc, než kdybych to řešila soudně a dostala na dítě velký prd, takže bych na tom byla v závěru ještě hůř.
Kamarádka říká: taky nevím, ale zeptej se na emiminu, tam je tolik lidí, že aspoň jeden z nich bude vědět. Tak to zkouším :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 6963 příspěvků 27.03.19 09:34
@Anonymní píše:
Dítě půjdu v půlce Dubna zapsat do školky, ale nejspíš mi ho nevezmou, protože v září mu ještě nebudou 3 a navíc mají přednost jiné děti.
Takže s nim budu dál doma :( a teď co? Jasné, rodičák se dá prodloužit do 4 let, ale to bych ze zbytku měla tak 1500/měsíc. Z čeho se fakt vyžít neda. Přivydělat si není jak, když není nikdo kdo by mi v té době hlídal dítě. Pak je snad něco jako péče o dítě do 6ti let, ale předpokládám, že je to prašť jako uhoď. Otec s náma nežije a platí jen bydlení. Což je pořád víc, než kdybych to řešila soudně a dostala na dítě velký prd, takže bych na tom byla v závěru ještě hůř.
Kamarádka říká: taky nevím, ale zeptej se na emiminu, tam je tolik lidí, že aspoň jeden z nich bude vědět. Tak to zkouším :lol:

No, je to naprd. Můžeš zkusit dítě zapsat do více školek, třeba někde to místo bude. Odkud jsi? Pokud by to neklaplo, pak pohledej soukromé školky, ale musíš vybírat pečlivě, abys pak nezaplatila to samé, co vyděláš.

FenekUsaty
Závislačka 4708 příspěvků 27.03.19 09:34

Blba situace :( Premyslim, jak bych to udelala ja ve stejne situaci. U nas funguje Charita a pri ni materska skupina, kam berou deti od roka. Dala bych dite tam a sla do prace. Je to jako skolka, ale nestoji zdaleka tolik, jako soukroma. Neni u vas neco podobneho? U nas neni primo v nasem meste, ale paradoxne v sousedni vesnici a tim padem je tam pomerne volno.

Kokolina29
Kecalka 101 příspěvků 27.03.19 09:38

Ve školce můžeš být v poradniku, nebo se odvolat a pak zkusit dětskou skupinu.

ahhotep
Kecalka 379 příspěvků 27.03.19 09:40

napadá mě jedině nějaká skupina maminek, které si navzájem hlídají děti době, kdy jsou ostatní maminky na brigádě, chce to trochu talent na organizaci, ale dá se to..pak jedině zkusit nějaké sociální dávky, pokud bys na něco měla nárok..

Kriss Tina
Echt Kelišová 9461 příspěvků 27.03.19 09:48

Víc školek, ve druhém kole spousta děti pak vypadne (protože většina se hlásí na víc míst) a je naděje i pro mladší děti. Nebo si hledat práci, kde je k dispozici firemní školka. Nebo do soukromé.

páájaa2
Kecalka 496 příspěvků 27.03.19 09:53

No a nebo se budeš muset nejspíš poohlídnout po partnerovi, který chápe co je to rodina a se kterým se toto období překoná. Tahle doba není pro samotné, tedy většinou. :think:

Tichošlápek
Extra třída :D 13623 příspěvků 27.03.19 09:55

Záleží kolik bys vydělala při návratu do práce? Mne by to třeba vyšlo na soukromou školku a základní potřeby určitě. Takže bych to udělala tak alespoň do doby než by přijali dítě do mš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 09:57

@unuděná zkusím všechny školky co tu jsou,ale kvůli TP jinde budeme vždycky na posledním místě, což chápu. Je jasný,že musí mít přednost děti z města. Soukromá je tu jen jedna a je úplně plná a další děti čekají. A okolo jsou 2 ale příliš drahé jen v základu a k tomu ještě plavání a nějaký kroužky a jsou to další 2-3 tisíce navrch. S tím,že to nejde odmítnout, protože je to prostě v rámci školky a nikdo mi tam nebude hlídat dítě, když všichni budou na bazénu. Tak mi to sdelila ředitelka školky. jo je to logické.
No budu se muset modlit,aby někde zůstalo to poslední místečko. Uuuuuuffff, děkuji za rady

unuděná
Kelišová 6963 příspěvků 27.03.19 09:58
@páájaa2 píše:
No a nebo se budeš muset nejspíš poohlídnout po partnerovi, který chápe co je to rodina a se kterým se toto období překoná. Tahle doba není pro samotné, tedy většinou. :think:

Jakože má narychlo sehnat chlapa, kterej jí a její dítě finančně zaštítí po dobu příštího více než roku? 8o Určitě bude mít zájemců deset na každém prstě.. To vážně někdo takhle uvažuje? 8o :pankac:

unuděná
Kelišová 6963 příspěvků 27.03.19 09:59
@Anonymní píše:
@unuděná zkusím všechny školky co tu jsou,ale kvůli TP jinde budeme vždycky na posledním místě, což chápu. Je jasný,že musí mít přednost děti z města. Soukromá je tu jen jedna a je úplně plná a další děti čekají. A okolo jsou 2 ale příliš drahé jen v základu a k tomu ještě plavání a nějaký kroužky a jsou to další 2-3 tisíce navrch. S tím,že to nejde odmítnout, protože je to prostě v rámci školky a nikdo mi tam nebude hlídat dítě, když všichni budou na bazénu. Tak mi to sdelila ředitelka školky. jo je to logické.
No budu se muset modlit,aby někde zůstalo to poslední místečko. Uuuuuuffff, děkuji za rady

A přihlásit si trvalý pobyt tam, kde bydlíte, nelze? Případně jít bydlet tam, kde máte hlášen TP?

kruel
Kecalka 411 příspěvků 27.03.19 10:00

Záleží jakou bys měla výplatu a zda by byla možnost platit soukromou školku, nebo dětskou skupinu. Já platím za dětskou skupinu 3500,– měsíčně + stravné. Výdělek v práci toto pokryje jakž takž…Na daních se mi pak něco vrátí.
Počítám s tím, že práci máš???

Janli
Echt Kelišová 8168 příspěvků 27.03.19 10:05

Kamarádka se, jako samoživitelka, domluvila v kojeneckém ústavu. Vyšli jí vstříc a na dopoledne tam mohla dítě umístit. Jinak si můžeš založit dětskou skupinu a hlídat děti dalším maminkám. Taky celkem funguje práce na doma. Nesmíš ji ovšem hledat na internetu, ale oběhnout firmy v okolí, které něco vyrábí. Často třeba lisovny dávají dokončování a balení výlisků jako práci domů.

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 27.03.19 10:10
@Anonymní píše:
Kamarádka říká: taky nevím, ale zeptej se na emiminu, tam je tolik lidí, že aspoň jeden z nich bude vědět. Tak to zkouším :lol:

Zije se z toho,ze se da dite so soukrome skolky a chodi se do prace. Ja to takhle delala. Nas by sice uzivil partner,ale 1)neprijde mi fer na nej prenaset celou zodpovednost za uziveni rodiny, aby odchazel rano,vracel se zhuntovany vecer a deti si vubec neuzil a 2)nase tezce spolecenske deti do skolky stejne chodily,i kdyz jsem byla doma,jen v mensim rozsahu. Takze jsem si v praci domluvila zkraceny uvazek,pulku platu dala za skolku, druha mi zustala plus zbytek rodicaku a to uz bylo pekne a na pohodlne vyziti dostatecne.

pocker
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 27.03.19 10:11
@Anonymní píše:

Mě to přesně tohle čeká přístí rok, mladší půjde k zápisu ve 2,5 letech a v září ještě nebude mít 3 roky. Taky mám jít do práce, ale co když ho nevezmou a budou mít přednost starší děti..Doma být bez peněz nemůžu, neutáhli bysme to a hlídání taky nemáme.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama