Reklama

Blinká, prdí a pláče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aandreaaL
Stálice 79 příspěvků 04.01.17 22:47
Blinka,prdi a place

Maminky mala ma mesic jsme na UM. Kdyz jsem kojina 14 dni :lol: a to bxl jeste pak dokrm :,( tak jsem to vzdala u prvni jsem mela taky JM tak jsrm automaticka dala znacku BEBA ale blinka mi ji pri koheni mi taky pak blinkala presla jsem na nutrilon mam mam teprve jedno baleni ale neustale blinka :zed: tim padem co vypije 90 -120ml tak jde polovina do 15 min ven no a za cca hodinu ma hlad takze znovu ji dam jist pac je tady rev jak kdybych ji tyrala :( ale bez problemu prdi-kaka pres den je to kolik tolik fajn ale vecer mela otoceny den a noc uz jsem myslela ze je to za nama az prislo tohle blinkani :( kope nozickama prdi place :( :( nechce byt v kocaru nechce abych ji sezela na rukou pomalu nic takze lecu po byte ruky vytahane zada odvarene a naspane nic :D poradite mi cim to je? Proc blinka? Proc tak place? Kdyz je napapana prebalena vyspinkana a vyprdena? Holky diiiky :potlesk:

Reklama

Reakce:

_saloome_
Kecalka 270 příspěvků 04.01.17 22:51

Zkusit kapky na bříško a změnit UM, já vyzkoušela asi 5 druhů kým to bylo v pohodě.

DomísH
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 04.01.17 23:00

Zkusila bych vyrourkovat, malej to mel po bebě normálně kakal ale mel tam úplně zátku a nemohl to sám dostat ven.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 04.01.17 23:32

Té mojí cácorce na prdy pomohl babycalm :palec: je přírodní a celkově upravuje trávení, ne jenom ty prdy. Zvracet a i ty bolesti bříška může mít právě kvůli nepravidelnosti. V žaludku je natrávené mléko, do toho čerstvé, pobije se to tam a pak se pob… no a ve střevech to samé, v podstatě to tam hnije, protože je tam špatně natrávené mléko. Zkusila bych jednou vydržet a nechat fakt vyhladovět ty 3h od posledního krmení, další dávku bych rozdělila na 2-3 části a vždy nechala odříhnout a teprve potom pokračovala v krmení, po jídle 20 min v klidu ve zvýšené poloze. Takhle vydržet 5 dnů, pokud se nezlepší, konzultovala bych s dr, jestli změnit mléko nebo nasadit Nutriton nebo mléko AR.

Michaela2495
Kecalka 196 příspěvků 04.01.17 23:34

To že prdí ještě neznamená, že bříško nebolí :) takže zkusit kapičky, blinkat může buď z toho jak tlačí, nebo jí nesedí mlíčko, zkusila bych to antirefluxní.. Pokud nepomůže, změna UM ani pomoc s bříškem, poradila bych se raději s dr a co nejdřív, aby malá nezačala hubnout, nebo aby to nebylo něco jinýho ;) držím pěsti ať je brzo dobře :)

aandreaaL
Stálice 79 příspěvků 04.01.17 23:51

Holky diky :) zitra mam v planu zajed k dr tak snad mi neco da no ona nakmile usne tak spinka i 3 hodky nekdy se napapa spi dal nebo je v klidu dnes mi zacala blinkat az od 16 hod od vecera no… tam ja nevim kdyby si tak umela rict co ji je chuderce

jeep
Stálice 71 příspěvků 05.01.17 07:09

Ono konzultovat mléko s dr nemusí být nutně to pravé. Dost často o tom vědí úplné prd a přitom se tváří, že předávají moudra. Náš zákazník tady řediteloval zastoupení Nutrilonu a ty dr učili, co a jak. No zjevně to všude neuspělo. Takže osobní zkušenosti a rady od něj (byli na několikaměsíčním školení v Německu a vše taky testovali na sobě).
Běžná mlíka nic moc. Rozhodně kupovat v Německu, pořád jsme rozdělený trh na východ a západ (platí pro Nutrilon, Hipp a Beba). Sunar pro změnu dělá nesmyslné poměry přidaných a podpůrných látek. Hipp a Nutrilon, tam třeba dají poměr složek přidaných dle minima v normě, příkladně 18:22, nebo 19:22. Ony ty přídavné látky jsou pekelně drahé. A sunar tam dá třeba poměr 19:300. Jenže to je právě ještě větší průšvih.
Pro lepší trávení a eliminaci blinkání jsou mlíka Comfort.
Když blinká, tak antireflux.
Alergenní, AR, hypoalergenní jsou pro alergiky, ale jen ty slabší. My našeho prvního tímto krmili 8 měsíců a bez efektu, pořád byl obsypaný. Už jen proto, že neměl na obličeji atopický eksem, ale kvasinku (opakovaně špatné stěry, či neudělané stěry u doktorů, pak jim věřte).
No a my skončili i v extrémním případě, který se jmenuje Neocate. Neptej se ani kolik stojí bez receptu, stejně bez receptu jej neprodají. Dřív se platil i s receptem (1800 Kč piksla 400ml na cca 2-3 dny). To je totálně rozštěpené mlíko, je hořké, i když náš malej ho v noci ve spánku prostě vypil. Normální člověk se z něj ploblinká. Po 2 měsících Nutrilonu většina kvasinky záhadně zmizela. Jenže obvoďačka to prostě nenapíše, protože nemá fondy a dostala by z VZP (od jiných většinou ne) pokutu. Klidně čtvrt milionu, takže proto se bojí, „zkouší“ jiné postupy, nebo vyženou na alergologii. Nám to psala imunoložka, ale taky měla popotahování se zdravotní pojišťovnou. Tak snad to bude lepší a dostalo se i nějaké povzbudivé informace.
A jen pro info AR, HA a další alergenní mlíka stojí v Germánii 9,8 EUR v Kauflandu, v DM cca 10,5-12 EUR. A hlídají si, kolik toho prodají, často je cedule, že max 3 ks na nákup a ori jistotu poloprazdny regal. Jenže úspora oproti ČR 20-30%…

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 08:19

@aandreaaL nějak jsem nepochopila ten začátek. proč jsi vzdala tak brzy kojení?
jinak já jako dokrmy používala sunar a nebyl žádný problém. Ale naštěstí jsem zabojovala a rozkojila se.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 08:22

Ještě je nějaká zahuštěná varianta toho nutrilonku. Miminko tolik neblinká, ale zase se hůřeji může kakat. Moje obě děti taky docela dost ublinkávaly i déle po jídle. Ale prospívaly a byly spokojené. Když pláče, je to určitě hlad? Zkusila jsi dudlíka a zavinout a chovat? :hug: :hug:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 08:26

@jeep Na ty „novorozenecké akné“ se dává bactroban. Je to z reakce na bakterie z běžného prostředí. Pokožka si teprve buduje ochranu a reaguje na vnější bakterie vyrážkou. Bactroban okamžitě zklidňuje a hojí. Moje zkušenost s oběma dětmi.

aandreaaL
Stálice 79 příspěvků 05.01.17 10:49
@kdochcekam píše:
@aandreaaL nějak jsem nepochopila ten začátek. proč jsi vzdala tak brzy kojení?
jinak já jako dokrmy používala sunar a nebyl žádný problém. Ale naštěstí jsem zabojovala a rozkojila se.

No nejspis nemam vlohx na tonkojebi pri prvni jsem nemela vuubec zadne mleko ani se prsa nenalevala a tec jsem davala prasa ale i tak chtela pak dokr 90ml si dala po kojeni kdyz jsem si odstrkmala zjustila ze tam mam prd… a tl jsem mela bakoupene pres caje a vse mozne

aandreaaL
Stálice 79 příspěvků 05.01.17 10:51
@kdochcekam píše:
Ještě je nějaká zahuštěná varianta toho nutrilonku. Miminko tolik neblinká, ale zase se hůřeji může kakat. Moje obě děti taky docela dost ublinkávaly i déle po jídle. Ale prospívaly a byly spokojené. Když pláče, je to určitě hlad? Zkusila jsi dudlíka a zavinout a chovat? :hug: :hug:

Dudle mame uz tri :lol: zabalena je pomalu porad v necem a pochovat??? :lol: :lol: mam rukx tak vytahane jam nikdy :roll: :nevim:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 11:58

@aandreaaL Někdy se tělo déle vypořádává s porodem a laktace chvilku trvá. měsíc je opravdu krátká doba na rozkojení. Já jsem bojovala půl roku. Narodil se mi skoro pětikilový kluk, který byl věčně hladový a já si odstříkala sotva dvě tři kapky. Ale je to tvoje rozhodnutí samozřejmě. Zkus ten hustější nutrilon.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama