Bojím se mít dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.03.18 11:02
Bojím se mít dítě.

Ráda bych věděla, jestli tyto pocity zažívají i ostatní ženy. Je mi 33 a bojím se mít dítě. Když se třeba podívám na facebook kolegyně o 10 let mladší, která má dvouleté dítě, tak na jednu stranu ji obdivuji a na druhou stranu nechápu. Byla jsem těhotná, ale plod mi umřel a já ho v 6 měsíci musela porodit. Další těhotenství skončilo v 8 týdnu, zamlkly plod a třetí těhotenství odešlo s menstruací. Mám tři mladší sourozence. Moje matka tvrdí, že každá mateřská pro ni byla peklo. Prosím anonym nebo smazat.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10520 příspěvků 05.03.18 11:04
@Anonymní píše:
Ráda bych věděla, jestli tyto pocity zažívají i ostatní ženy. Je mi 33 a bojím se mít dítě. Když se třeba podívám na facebook kolegyně o 10 let mladší, která má dvouleté dítě, tak na jednu stranu ji obdivuji a na druhou stranu nechápu. Byla jsem těhotná, ale plod mi umřel a já ho v 6 měsíci musela porodit. Další těhotenství skončilo v 8 týdnu, zamlkly plod a třetí těhotenství odešlo s menstruací. Mám tři mladší sourozence. Moje matka tvrdí, že každá mateřská pro ni byla peklo. Prosím anonym nebo smazat.

a proč matka měla 4 děti, když to bylo takový peklo? :lol: :lol: :lol: :lol:

pe-terka
Extra třída :D 14425 příspěvků 05.03.18 11:10

Čeho konkrétně se bojíš? Nezdaru v těhotenství, porodu, výchovy dítěte, ztráty svobody? Pojmenuj si to a zkus najít klíč ko tomu, proč to tak je.
Btw. tvoje maminka neměla pravdu. Mateřství je náročné, ale peklo to rozhodně není :kytka:

elibro
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 05.03.18 11:12
@Anonymní píše:

Proč peklo? Čím tě matka vyděsila?

Mít dvouleté dítě není žádný zásadní výkon hodný obdivu. Teda je to fajn a práce, ale není to Mount Everest:). Zdá se, že máš poněkud zveličené hrůzostrašné představy o mateřské:).

Ale nedivila bych se, kdybys po své historii už měla strach otěhotnět. Já bych to teda asi určitě měla. Je mi líto, co tě potkalo, patří to k mým největším nočním můrám:(.

Anonymní  05.03.18 11:12

@iiiv Protože chtěla velkou rodinu. A peklo bylo pro ní být s dítětem doma a nemožnost chodit aspoň na půl úvazku do práce. Takže první tři roky vždy.

rena621
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.03.18 11:15
@Anonymní píše:

Ahoj kazda se toho boji i kdyz to nereknou. To co se Ti stalo je smutne. Tvoje mamka to vnimala ze materska je peklo ale ver mi ze kdyby sel vratit cas nemenila by to. Pece o dite je narocna a kazda se trapila. No ver mi stoji to za to. Kdyz se na Tebe to male stvoreni usmeje pochopis :srdce: Proc umrelo to prve detatko? 6 mesicu je dost dlouho. Ptam se proto ze ci nahodou tam neni treba nejaka geneticka vada nebo neco podobne.

Anonymní  05.03.18 11:16

@pe-terka Bojím se všeho, co jsi napsala. Jedna žena napsala, že je to pro ni moc velký a zodpovědný úkol, na který nemá. Tak to cítím i já. Na druhou stranu mě to mrzí no.

elibro
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 05.03.18 11:18
@Anonymní píše:
@iiiv Protože chtěla velkou rodinu. A peklo bylo pro ní být s dítětem doma a nemožnost chodit aspoň na půl úvazku do práce. Takže první tři roky vždy.

Tak to máš v suchu, s dnešní vícerychlostní rodičovskou a možností z toho pracovat. A jesličkami, chůvami, partami maminek v rodinných centrech i scházejících se na výletech… Dneska už vážně nejsi odsouzená k plotně a sídlištnímu pískovišti.

Jinak nikde není psáno, že s dítětem nebudeš doma na 100% ráda. To žádná neví předem, jak moc bude potřebovat kombinovat s prací a jak moc bude doma spokojená…

iiiv
Extra třída :D 10520 příspěvků 05.03.18 11:20
@Anonymní píše:
@iiiv Protože chtěla velkou rodinu. A peklo bylo pro ní být s dítětem doma a nemožnost chodit aspoň na půl úvazku do práce. Takže první tři roky vždy.

tak to nevím, kdy tvoje matka rodila, ale moje máma chodila od roka do práce a já do jeslí. Takže, každý to má tak jaké se to udělá.

Anonymní  05.03.18 11:20

@elibro No ona špatně snášela všechno. Když jsme byli nemocní, když jsem dostala pětku. Je společenská, doma na mateřské ji to ubijelo. To jsi napsala hezky. Mount Everest to není, ale zase máš zodpovědnost za druhého. Věřím, ze se nezdareneho těhotenství bojí. No já v tom 6 měsíci rodila dvojčata. Myslím, ze jsem se po tom zatvrdila.

elibro
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 05.03.18 11:21
@Anonymní píše:
@pe-terka Bojím se všeho, co jsi napsala. Jedna žena napsala, že je to pro ni moc velký a zodpovědný úkol, na který nemá. Tak to cítím i já. Na druhou stranu mě to mrzí no.

Dokážeš (pro sebe, ne pro nás) pojmenovat, proč bys na to neměla mít? Co ti schází a jiné to mají? Co ti brání si dost věřit na to, abys zvládla dítě? A když tě to trápí, jakou pomoc bys potřebovala?

Anonymní  05.03.18 11:23

@rena621 To jsi napsala pěkně. Péče o děti je náročná, ale Ty to třeba zvládáš. Ale nevím, jestli si troufnu. Nebyla genetická vada. Čekala jsem dvojčata, měli transfúzní syndrom.

pe-terka
Extra třída :D 14425 příspěvků 05.03.18 11:25
@Anonymní píše:
@pe-terka Bojím se všeho, co jsi napsala. Jedna žena napsala, že je to pro ni moc velký a zodpovědný úkol, na který nemá. Tak to cítím i já. Na druhou stranu mě to mrzí no.

ale vždyt jsi to ani nezkusila! Tak proč hned ta rezignace!

Anonymní  05.03.18 11:29
@elibro píše:
Dokážeš (pro sebe, ne pro nás) pojmenovat, proč bys na to neměla mít? Co ti schází a jiné to mají? Co ti brání si dost věřit na to, abys zvládla dítě? A když tě to trápí, jakou pomoc bys potřebovala?

Asi si obecně věřím málo v životě. Už je to ale hodně lepší než dříve. Brání mi moje povaha. Nebo si nechci přiznat, že dítě vlastně nechci a kamufluji to strachem? A jakou pomoc bych potřebovala? Asi chůvu. :oops: A porod sám o sobě. Jak jsem rodila, jediná moje starost byla, ať mě nenastrihnou. :oops:

pe-terka
Extra třída :D 14425 příspěvků 05.03.18 11:29
@Anonymní píše:
@rena621 To jsi napsala pěkně. Péče o děti je náročná, ale Ty to třeba zvládáš. Ale nevím, jestli si troufnu. Nebyla genetická vada. Čekala jsem dvojčata, měli transfúzní syndrom.

jak je to dlouho od potratu? nemůže ti být psychický následek té bolesti? To je velká rána, přijít o dvě děti v tomto stádiu těhot.:hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Kemra s Hrušínským rozkmotřila milenka. Vše ukončila facka a nakonec rakovina

Šestadevadesáti let by se 22. června dožil klasik české herecké školy,... číst dále >

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

K dítěti nepotřebujete téměř nic, říká herečka Andrea Růžičková

Když se herečce Andree Růžičkové loni v srpnu narodil syn Tobiáš, čekala, že... číst dále >

Příběh Lindy: Neumím být věrná

První láska mi zlomila srdce a já od té doby mužům příliš nevěřím. Současný... číst dále >

Reklama