Vyšetření vajíček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lola123
Kecalka 142 příspěvků 03.03.18 20:16
Vyšetření vajíček

Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou poprosit o radu.Jsem matka 9tilete dcery.Mam 35let a partner 45let. A já bych strašně ráda měla ještě jedno dítě. Jenze problém je v tom, že se nám dcera narodila s rozštěpem. A partner se boji, že by se nám i to druhé dítě mohlo narodit nemocne. Proto jsem se Vás chtěla zeptat zda nevíte kam se obrátit v případě, že by jsme se chtěli s partnerem vyšetřit, jestly by se nám to druhé dítě narodilo zdravé.?Jestly existuje nějaká klinika nebo zda stačí jít za gynekologem a jestly je tu taková možnost? Děkuji moc za rady

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 43130 příspěvků 03.03.18 20:31

Vajíčka ti nikdo nevyšetří, to technicky nejde. Můžou buď geneticky vyšetřit vás oba (tam by měl stačit gynekolog, který by vypsal žádanku a doporučení na příslušné pracviště). Nebo v případě potřeby lze podstoupit umělé oplodnění, kde předem geneticky vyšetří embrya a zavedou jen ta zdravá. Netuším ale, jak moc je geneticky podmíněn rozštěp a zda to lze odhalit už ve stádiu párbuněčého embrya nebo náhodnou mutací vzniká později. Ale ano, obrátila bych se na gynekologa a popovídala si o tom s genetikem.

Lenka_Hal
Kelišová 5369 příspěvků 03.03.18 21:55

Hm, ja mam takovy pocit, ze na rozstep je sice gen dispozice, ale preventivnim opatrenim je kys listova, pokud mozno jeste pred otehotnenim :think: Ale na genetiku jsem byla objednavana pres gynekologii.

lola123
Kecalka 142 příspěvků 04.03.18 07:55

Děkuji moc za rady. Takze za gynekologem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >