Bojím se otěhotnět

Anonymní
18.1.21 12:44

Bojím se otěhotnět

Ahoj holky, prosím neukamenujte mě, ale potřebuji poradit a podpořit.
Je mi 27 let, mám po VŠ, fajn práci, skvělého manžela, zařízené bydlení a tak. Manžel už naznačuje, že bych chtěl dítě, ale nijak netlačí. Já jsem ve fázi, kdy nevím. Hrozně se bojím. Bojím se finanční situace (na RD bych měla o cca 15 tis měsíčně méně) a chci být zodpovědná a „pořídit“ si dítě tak, aby mu nic nechybělo a ani nám. Nechci, aby na manžela byl ten velký tlak, že musí dřít, aby nás uživil. Hlídání mít nebudeme, naši rodiče chodí do práce a nebo bydlí daleko, takže brigáda moc nebude připadat v úvahu. Já vím, že si lidé pořizují děti i když na ně nemají, ale já nechci žít z ruky do pusy. Manžel mě uklidňuje, že něco ještě našetříme a že to v pohodě zvládneme, ale já se pořád hodně bojím. Máte pro mě nějakou radu? Já vím, že většina matek je ráda za svoje děti a píší vždy tu vždy, že do dítěte rozhodně jít, ale spíš bych chtěla názor od někoho, kdo byl třeba taky na vážkách a nevěděl (z jakéhokoliv důvodu). Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3527
18.1.21 12:56

Myslim, ze bys nemela na nic cekat. Ono taky muze trvat jeste kdovi jak dlouho, nez vubec otehotnis. Pokud mate slusne bydleni a praci, tak do toho. To se uplne vzdycky najde nejaky duvod proc jeste ne a,,az" něco..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 13:00

Já si taky jako uživatelka přede mnou myslím že bys do toho rozhodně jí to měla. Protože ono se opravdu může čekat dlouho než otěhotníš. Vem si někdo do toho vlítne hned a někdo čeká třeba i tři čtyři roky než se mimi podaří. Z toho co píšeš mi přijde že mimi bezvadně utáhnete úplně v pohodě i po finanční stránce. Děti si pořizují i lidi kteří jsou na tom finančně podstatně hůře než vy a vždycky se to prostě dá nějak zpytlíkovat nebo pořídit věci z druhé ruky. Ale to rozhodně nebude váš případ z toho co píšeš mi přijde že to bude v pohodě 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
18.1.21 13:05

Ostatní mne asi ukamenují, ale co tak tady čtu, jsi jedna z mála zodpovědných ( všem zodpovědným se omlouvám!), ale nic se nemá přehánět. Je pravda, že se ti nemusí povést hned otěhotnět a do té doby se dá něco našetřit. Já na tom byla stejně jako ty a pomohlo mi žít jako s příjmy po porodu, takže jestliže víš, že budeš mít o 15 000 Kč méně, tak si je dávej na stranu už teď. Sama pak uvidíš jaký by to bylo a jak to budete zvládat ( a taky našetríte)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
18.1.21 13:09

Ja jsem nikdy nebyla posedla detma, tehotnenim a hledanim carek na testu, dnes uz dite mam takze myslim ze ti muzu dat obektivni nazor. Podle toho co pises, na dite zatim pripravena nejsi. To je uplne v poradku, kazdy jsme jiny, nektere by tehotnely hned v 18ti, nektere pred porizenim deti premysleji jestli na to maji. Ja se vzdy priklanela k te druhe skupine, rodicovstvi neni sranda, a lide kteri se rozhodnou mit deti by je nejdriv meli zajistit. Takze z materialneho hlediska buch ti doporucila jeste nasetrit, proste abys nebyla na materske ve stresu jestli si muzes dovolit tohle nebo tohle. Financni situce ma velky vliv i na psychiku takze bych se nejdric postarala o to.
Dalsi otazka je jestli jsi psychicky pripravena na materstvi. Pokud mas pocit ze ne, ze si chces jeste chvili uzit zivot bez deti tak do ditete nespechej. Je ti 27, coz znamena ze jeste mas cas, uzivej si svobody, udelej neco hezkeho pro sebe a pritele, ten kovidovy chaos brzy skonci takze byste mohli i nekam odcestovat. Proste delejte to co s ditetem nebude mozne. Vim ze se tady hned objevi nekdo kdo napise ze si i s ditetem lze uzit zivot, ano jde to ale bez ditete je to lepsi :mrgreen:
Takze moje rada zni: pockej jeste chvili, nenech se do tehotenstvi dotlacit, jelikoz pripravna asi jeste nejsi, nasetrite kolik myslite ze potrebujete, uzijte si jeste bezdetny zivot a potom, az budete pripraveni zacnite se snazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
18.1.21 13:12

Já myslím, že máš zodpovědný přístup a tvoje obavy jen naznačují, že budeš zodpovědná dobrá máma :kytka: Za mě, je ti 27, proč třeba ještě rok nepočkat? Za ten rok si třeba budeš jistější, budeš se na to lépe cítit a budeš pořád mladá. Není ti 35,aby tě tlačil čas :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10422
18.1.21 13:12

Proč by tě měl někdo kamenovat? Je dobře, že přemýšlíš. Ve vaší situaci bych se toho ale zas tolik nebála. Kde je psáno, že otěhotníš hned? Tak zkus dávat každý měsíc 15tisíc stranou a vyzkoušíte si jaké by te bylo když tahle částka ubyde z rozpočtu. Zárovenˇsi i našetříš, takže budete mít rezervu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
434
18.1.21 13:14

Taky jsem měla z finanční stránky strach. A jak radí výše, začněte si dávat těch 15000 (nebo třeba 18000, abyste počítali s rezervou, že s dítětem náklady o něco vzrostou). I kdybys hned otěhotněla, za těhotenství a pak dobu na mateřské našetříš 14×15000, to není špatná rezerva :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
18.1.21 13:19

Chtělo by to ukládat si část peněz stranou. Taky to tak dělám, protože bych jednou chtěla druhé dítko. Ale chci mít případně na dobu na rodičáku finanční rezervu. Klidně na tvém místě bych do toho šla a šetřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10045
18.1.21 13:25

Zalezi, jak moc naknop byste to meli :nevim:.

Jinak i idealni situace se muze behem chvilky zvrtnout, jistotu nebudes mit nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3527
18.1.21 13:33

Taky jsem se pred prvnim ditetem bala, jak to zvladnu s polovičním prijmem, ze si na rodicaku nebudu moct koupit ani oblibenou kosmetiku.. A nakonec to neni vubec tak zle. Samozřejmě to neni na to, aby jsme brali deti kazdy rok na dovolene v Karibiku, ale ze bych musela obracet kazdou stovku, nebo musela přemýšlet, jestli muzu detem koupit boty, to fakt ne. I na zabavu a dovolene nam zbývá. Nejaka rezerva je urcite na místě, ale statisice na dite vazne nepotrebujes. Taky manzelovi zbyde více z vyplaty.. Na deti a na manzelku na rodicovske jsou velke danove ulevy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
18.1.21 13:48

Já bych taky asi moc neodkladala. Aby to pak šlo… My začali s dětmi poměrně brzy. Ve 24 první a 27 druhé. Ale jsem za to zpětně moc ráda. Někde jsem četla trefnou myšlenku, že člověk děti pořád oddaluje, ale až ve chvíli, kdy je má, si uvědomí, že si nejvíc na světě přeje vidět co nejdelší čast jejich života :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 13:49

Bojím se otěhotnět

Dobrý den, dnes jsem si našla tuhle diskuzi a asi bych se chtěla trochu vypovídat možná si přečíst nějaký názor na mé,, starosti,,
Jsem rozvedená, z manželství jsem si odnesla psychickou ataku. 11 lety syn a nový přítel se kterým jsem už tři roky mi dali sílu s tím bojovat a dostat se do stavu kdy už můžu být konečně šťastná. Mám jen jedno dítě a přítel žádné nemá, před několika měsíci přišla otázka na druhé dítě je mi 37 let, stále beru AD. Lékaři mě ujistili že jsem jinak zdravá a antidepresiva otěhotnět nebrání. Ale nějak mě trápí strach a velký věkový rozdíl mezi dětmi. A kdo prožil ataku tak ví co je to za stavy. Mám strach jestli to zvládnu, zase začít s miminkem od začátku, přece jenom už jsem si dost zvykla na to že syn je tak trochu už samostatný. Prožil nebo prožívá někdo z Vás takové pocity? Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6477
18.1.21 14:06

28 týdnů budeš mít mateřskou, ta je cca stejná jako jsi měla vyplatu. Pak budeš mít teda rodicak, ale dá se to. Taky jsem si říkala jak to bude, ale úplně v pohodě. On si pak až člověk uvědomí co kolikrat kupoval za blbosti. Manzel bude mit kazdy mesic slevu na daních za dítě. Pak si může uplatnit tebe jako manželku až budeš na rodicaku, to je taky pěkná částka (pokud manžel teda nějak průměrné vydělává aby to vyslo) atd. Já jsem si před dětma taky udělala slušnou rezervu. Něco málo už jsem z vyčerpala, ale pořád mám dostatek peněz kdyby cokoliv. Věcí na dítě se dají sehnat za pár peněz, dneska už toho má každej tolik, že se dají sehnat i pěkný věci za pár korun. Takže vůbec se toho neboj a směle do toho. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
18.1.21 14:11

Spousta lidi si děti neporizuje ale proste je má :D Chlapa a zázemí mas, věk taky, muže to trvat třeba rok a víc než se vůbec podaří otěhotnět. Já bych to zbytečně nekalkulovala a šla do toho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat