Boláčky na zadečku u miminka

563
13.5.16 07:51

Boláčky na zadečku u miminka

Ahoj, mám 4,5měsíčního chlapečka a asi od 2měsíců má na zadečku u řitního otvoru takové boláčky, které se plní hnisem. Dáváme na to „višňák“. Ten to vytáhne a na pár dní je pokoj. Pak se mu to zase objeví a pořád dokola. Doktoři tvrdí, že je to nějakým zanášením kanálků, že se to do 6měsíce spraví. Nepoužíváme ubrousky ani jednorazovky. Kadí 1×/den a často větráme takže prtku má ukázkovou, nikdy žádná opruzenina bo jen zčervenání. Jeden dojtor říká dávejte višňák a vymačkávejte hnis při nalití, druhý je proti vymačkávání, třetí by rovnou řezal :? Nesetkala ste se s tím některá? Už mě to nebaví. Jinak Toník je veselý, usměvavý, dobře baští. Na UM je od 3 měsíců.
Díky J.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6665
13.5.16 08:10

@podaji Nesetkala jsem se s tím u miminka ale u manžela, říká se tomu píštěl. Jsou to buď neuzavřené kanály (u zadku od tvoření míchy) z prenatálního vývoje nebo můžou vzniknout dlouhodobým tlakem a teplem (často to mají řidiči). Manžel měl kombinaci obou příčin. Naštěstí jsem ho k doktorovi dohnala v čas a píštěl mu odoperovali a už má klid. Nevím jak je to u malých dětí, ale u dospělého když se v čas neoperuje, tak se ty kanálky rozrůstají hlouběji do těla až je to pak neřešitelné. U manžela to byl malý zákrok (45minut v narkóze), ale rekonvalescence byla nepříjemná 14 dní musel ležet jen na bocích a nesměl se moc hýbat a měsíc nesměl klasicky sedět (takže v práci u počítače chudák klečel) teď je 3 roky od operace a má klid. Jinak než jsem ho s tím dohnala k doktorovi tak se mu co týden dělala boulička plná hnisu a když se nevymáčkla, tak to hrozně bolelo a neustále se zvětšovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat