bolavé prso při kojení ?!?! Pomozte !

4039
30.6.05 06:18

bolavé prso při kojení ?!?! Pomozte !

Ahoj holky, snad mi poradíte.
V noci se mi udělal v prsu bolestivá zatvrdlina, později to i pálilo. Mimčo mi zatvrdlinu „vycuclo“ naštěstí úspěšně, ale stejně mě půlka prsa v místě té zatvrdliny bolí tak nějak jako kdyby tam byla modřina jak trám.
Teď ráno se cítím, jako bych dostala ránu po hlavě, všechno mě bolí - teplotu jsem si naměřila 37,2. Na pravý zánět to snad nevypadá…
Nestalo se to některé z vás a jak jste to řešili.
Díky moc
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

354
30.6.05 07:36

Ahoj Nikino,
myslím, že tohle měl téměř každý, kdo kojil - aspoň teda v mém okolí. Já jsem u toho sice měla vyšší teploty (přes 38 stupňů), ale taky to nebyl zánět prsu, „jen“ ucpaný mlékovod. Takže hlavně co nejvíc z bolavého prsa kojit, jinak zábaly z tvarohu - krásně to chladí, když začne tvrdnout, tak vyměnit, studené obklady, můžeš zkusit i ledovou sprchu. Taky mi kamarádka poradila na noc dát na vatu silnou domácí slivovici a přiložit na místo zatvrdnutí, a vážně to pomohlo, a pěkně jsem voněla:-) Respektive nevím, co z toho pomohlo, ale za dva dny jsem byla fit. Na teplotu můžeš po čtyřech hodinách paralen. Pamatuju si, že jsem nebyla schopná se ani pohnout, jak to bolelo, naštěstí byl muž doma, tak mi nosil malého jen na kojení, a já zatvarohovaná spala :D

Tak ať jsi brzo fit!!!

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
30.6.05 10:35

Jestli si nebudeš vědět rady, jukni na www.kojeni.cz a najdi číslo Horké linky kojení, kde ti pomohou, nebo si pročti seznam laktačních poradkyň - jestli zrovna nějaká není u vás v bydlišti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6200
30.6.05 20:34

Ahoj, tahle nepříjemná zkušenost mě potkala taky, hned po příjezdu z porodnice. Moje PA mi poradila zábal (na plínku namočenou ve studené vodě nalila trochu lihu (možno i slivovici), přiložila na prsa, dala přesto igelit a převázala další suchou plínkou. Pozor moc neutahovat, aby se mohlo tvořit mlíčko. Zhruba po hodině jsem tenhle zábal nahradila zábalem tvarohovým (studený tvaroh naplácat přímo na kůži, klidně dokola celého prsu, zadělat igelitem a suchou plínkou. Nechat až se tvaroh začne drobit. Většinou mě prso nepřestalo bolet hned, ale do 2 dnů nejpozději to přešlo. Nejde o zánět, ale jen tzv. retenci. Pokud by ale vyskočila příliš teplota a neklesala ani po paralenu nebo ibalginu po 24 hod. je lepší vyhledat lékaře. Pavča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama