Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli něco podobného znáte.. Syn je strašně citlivý na dotek horní části hlavy. Trvá to už dlouho. Samotné pohlazení a auká. Nevíte o co by mohlo jít?
Moc děkuji za případné odpovědi.
Dobře, u miminek to je normální, část si pamatuje porod a sahání na hlavičku pro ně není příjemné. Ale u devítiletého bych si udělala kolečko po doktorech. Prvně neurologii, když nic nezjistí, tak ortopedii, jestli to není od páteře a klidně i oční, ze špatného zraku může taky pěkně bolet hlava. Ale prvně bych šla na neurologii, protože třeba u migrény je silná bolest a zhoršuje ji dotek. Na migrény trpím. To by se asi dalo domluvit s lékařem na nějakém léku na předpis pro takové stavy pokud by nezabíral brufen apod…
A má to po celé té hlavě? třeba syn říká(8let) že když mu na jeden kousek. hlavy víc přitlačim tak ho to zaboly, ale jen teda ten jeden kousek, prý se o tom bavili ve skole a má to tak více dětí. A když si sáhnu a zatlacim po hlavě já, tak mám taky citlivější jedno místo. Ale jestli má cely vršek hlavy tak je to trochu zvláštní..asi bych se také přikláněla k ortopedii, a nebo tedy neurologie. Syn měl v 5 letech syndrom Alenky v říši divů, takže jsme i byly dvakrát na EEG a měl ho naštěstí v pořádku…