Bolest hýždí až do nohy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
513
8.9.14 20:24

bolest hýždí až do nohy

Pěkný večer, jsem tu opět s problémem se zády. Již dvakrát jsem byla na rehabce, ale ted v sobotu jsem tahala malýho a od té doby mě dost bolí zadek, více pravá str., zejména při zvednutí ze sedu, ohybu atd. Trochu mě to bolí ale i v leže a prostě vklidu. Nebo při stoji. Jde mi to také mírně do obou noh, více do té pravé. Záda mě bolí od porodu pořád, ale už jsem si zvykla a nikdy mě při pohybu výrazně neomezovaly, jen ted je to blbý. Teda můžu chodit vpohodě, ale cítím bolest. No, proč píšu. Mám totiž hrůzu z výhřezu plotének, tak jsem se vlastně chtěla zeptat, jestli máte někdo podobnou zkušenost a jakou jste měli diagnozu. Zítra jdu na další sezení s fyzioterapeutem, tak mě asi nepochválí. :zed: :) Děkuju za příspěvky, pokud nějaké budou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33135
8.9.14 20:50

@Happy Hippo tak já mám něco podobného, ale u mně to vypadá spíše na kyčel. :roll: mám to už skoro 2 roky od porodu. Ale neporadím, u lékaře jsem ještě nebyla :oops:
Ale myslím, že snad ploténky bolí o hodně víc. :think: Švagr měl a nemohl se hnout.
Každopádně držím pěsti. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
8.9.14 22:11

@Happy Hippo kdybys měla vyhřezlou plotýnku, tak by ses nemohla skoro hnout - měla to moje máma a museli ji odvézt sanitkou :( já bych řekla, že jde spíš o kyčel nebo bloklej nerv. Možná bude jistější se objednat i k ortopedovi. Držim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
8.9.14 22:35

@Happy Hippo - Dobrý večer
To co máte vy jsem měla také před pěti lety. Jako krejčová jsem měla problémy se zády již dříve. V době těhotenství s druhým synem mě občas záda pobolívala. Když se pak malý narodil, nosila jsem ho v šátku. V té době začal chodit první syn do školy a cesty školním autobusem byly náročný a tak mi šátek přišel jako dobrá varianta. Po měsíci mě začala bolet záda. Šla jsem ke svému obvodnímu lékaři a nechala si dát opichy. Cca jeden týden bylo vše v pohodě, ale pak mě začala bolet levá půlka hýždě. Myslela jsem si, že jsem někde špatně stoupla. Bolesti ale nabíraly na intenzitě a jednoho dne, když jsem ráno vstávala z postele, jsem se skácela na zem jak podťatá. Následovala neurologie, kapačky… Diagnoza- Výhřez ploténky 1,5 cm, paresa levé končetiny (necítila jsem na té noze ani to, když mi jí náš pesan olíznul) a do toho ještě v té noze byla tromba. Takže s měsíčním miminkem se ze mě stal ležák. Díky tomu že jsem měla prcka mě doktorka z neurologie protlačila na operaci v Ústí n/L. Pak už jen rehabilitace a makat na tom abych znovu chodila. Dnes už chodím, mám třetího chlapečka, ale částečné ochrnutí mi zůstalo. Čert vem, že nemůžu nosit podpatky, ale už nikdy nebudu lítat s klukama a to co jsem milovala, procházky, procházky a procházky už jsou také minulostí. No radila bych navštívit rovnou neurologa a chtít rentgen a pokud by to šlo tak i magnetickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
932
8.9.14 22:35

Já jsem měla něco podobného od porodu se mě to drželo naštěstí jen 14 dní, nemohla jsem skoro chodit, asi skříplý nerv z těhotenství nebo porodu. Byla jsem s tím i u neurologa, později mě totiž přešla bolest, ale měla jsem pro změnu jakoby brnění jednoho stehna zvnějšku. No dr mi chtěla dát nějakou velkou dávku vitamínů, ale protože jsem kojila, tak mi to nedala, že by mlíko nechutnalo. Doporučuju dojít k odborníkovi, když už to trvá tak dlouho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
863
9.9.14 06:57

Holky, pokud se tyto potíže nenechají moc dlouho, lze to velmi dobře léčit, ale chce to začít zavčasu domácí samoléčbu. Ono se to totiž musí 2× deně uvolňovat, což lze opravdu jen doma. Každému rád ukážu jak na nato, je to totiž víc než snadné pro každého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
9.9.14 09:08

Všem moc děkuji za reakce. Tak uvidíme, pokud se to nezlepší za pár dní, vyrazím někam za ortopedem. At je Vám všem brzy dobře a těm, co je už dobře, necht je tomu tak na pořád. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
513
9.9.14 09:12

@vlocka73 Mrzi mě, co se Vám stalo. Třeba to bude ještě dobré. Budu držet pěsti!!! Bez pricházek a výletů si taky život nedovedu představit. A u Vás jde o to, že Vás to ještě pořád bolí? A nevydržíte dlouho? Někam třeba na rotoped nebo eliptical do posilovny taky nemůžete aspon na chvilku? Abyste se udržovala fit? nebo vůbec nic? :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
9.9.14 09:59

@Happy Hippo Jééé díky za podporu, už jsem se s tím poprala. Dobrý to už nebude, nervová zakončení která pomáhají vlastně při chůzi odumřely a tak už je to natrvalo. Záda jako taková bolí občas a do hýždí to také pobolívá, ale pokaždé uberu, protože se bojím abych neskončila znovu tam kde jsem byla. Změnil se i stereotyp chůze a tak funkční noha dostává zabrat v kyčli a ta chromá zase v kotníku který je jakoby vybočený do vnitřní strany a noha bývá dříve „unavená“. Párkrát jsem sebou flákla, když jsem třeba spěchala a ta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90

@Happy Hippo Jééé díky za podporu, už jsem se s tím poprala. Dobrý to už nebude, nervová zakončení která pomáhají vlastně při chůzi odumřely a tak už je to natrvalo. Záda jako taková bolí občas a do hýždí to také pobolívá, ale pokaždé uberu, protože se bojím abych neskončila znovu tam kde jsem byla. Změnil se i stereotyp chůze a tak funkční noha dostává zabrat v kyčli a ta chromá zase v kotníku který je jakoby vybočený do vnitřní strany a noha bývá dříve „unavená“. Párkrát jsem sebou flákla, když jsem třeba spěchala a ta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90

„@Happy Hippo“
Jééé díky za podporu, už jsem se s tím poprala. Dobrý to už nebude, nervová zakončení která pomáhají vlastně při chůzi odumřely a tak už je to natrvalo. Záda jako taková bolí občas a do hýždí to také pobolívá, ale pokaždé uberu, protože se bojím abych neskončila znovu tam kde jsem byla. Změnil se i stereotyp chůze a tak funkční noha dostává zabrat v kyčli a ta chromá zase v kotníku který je jakoby vybočený do vnitřní strany a noha bývá dříve „unavená“. Párkrát jsem sebou flákla, když jsem třeba spěchala a ta noha to prostě už nedávala :D. Rotoped je dobrá volba a byl mi doporučen po rehabilitacích, ale nevím jak to je při momentální bolesti zad, tam šlo hlavně o to rozpohybovat tu levou nohu a to druhé, nemůžu motá se mi pak hlava. Na cvičení nechodím, zatím jsem ráda že při malém zvládám fungovat kolem domečku, ale přes léto je to zahrada, kolo i procházky, jen pak doma odpadnu dřív jak děti :). A v zimě odhazování sněhu a tahání dřeva na topení. Prostě každému radím být co se týče zad být opatrný za takový konec to nestojí, ikdyž i s tím se dá žít ;). V posilce se poraďte s trenérem, pokud je fakt dobrý poradí co může člověk při takových problémech cvičit a co radši ne. Já si myslela že se naučím na snowboardu a v půjčovně mi ho odmítli půjčit, když jsem řekla že mám po operaci zad. Nezlobila jsem se protože radši budu fungovat kolem synů, než zase skončit někde jako lazar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
9.9.14 10:23

Jsem si odskočila od pc a koukám jak mi to tu malej odklikal :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.18 20:50

Dobrý večer.
Chtela bychbych se se zeptat, cca pred 2 hodinama me zaclo neskutecne pichat jakoby mezi,,zadkem,, a kycli, pri chuzi to boli jak cert i pri sezeni a doslapu. Bolest jde do cele nohy.
Nevite jak treba rozcvicit nebo rozmasirovat??
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat