Bolest na duši

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 22:06
Bolest na duši

Už nevím jak dál. Mám dvě děti ( dceru a syna). Dceru jsem porodila ve věku 20 let. Porod byl šílený, 12 hodin v bolestech, který zakončily císařem.. V porodnici jsem malou odmítala, necítila jsem k ní žádné pouto a první den, kdy jsem ji mohla mít konečně u sebe celou noc, jsem jí odnesla sestrám a sesypala se ve sprše. Šestinedělí byl horor, na který ani nechci vzpomínat. Vlastne s odstupem času si uvědomuji, že nešlo jen o šestinedělí, ale stavy deprese mě doprovázejí doteď..nyní mám 4 měsíčního syna, ikdyz jsem věděla, že druhé dítě nechci, přítel se bez mého svědomí začal snažit dál. Neúspěšně.. Časem mě touha po druhém dítěti popadla a máme tohohle chlapáka, na kterého jsme se těšili. Porod byl nesrovnatelný s prvním, avšak stavy, které jsem měla u dcery, mě dohnaly opět. Začalo to neúspěšným kojením, které jsem po týdnu vzdala. Dcera mě začala odmitat, vše se totiž točilo kolem syna, ze kterého se vyklubal uplakánek. Po měsíci, kdy jsem se dokopala k lekarce, jsem vyfasovala AD. Které však působí hlavně na spaní a tudíž jsem kolem malého nedokázala fungovat. Ad jsem zkusila vysadit.. První dva dny se zdálo vše v pořádku, ale třetí den mě vše opět dohnalo. Začaly mi po nich padat šíleně vlasy, nemám ale možnost zajít k lékařce, aby je změnila, proto jsem je vysadila…Tim, že je malý uřvané miminko, ho nechce nikdo hlídat a brát ho do čekárny mezi nemocné nechci. Ad mi totiž predepsal obvodní lékař. V podstatě jsem celé těhotenství seděla doma, byla jen s dcerou a teď opět se synem. Nevím už jak dál, jak tenhke začarovaný kruh skončit. V noci nespím, malý je každou chvíli vzhůru a přítel nepomůže. Chodí do práce ( pochopitelně) tudíž tato starost je pouze na mě.. Ráno vstávám automaticky naštvaná, unavená. Malou vypravuji do školky a ikdyz malý pláče, přítel raději pije kávu a čeká.. Vlastně jen poslouchám, co vše dělám špatně a jak blbě jsem si děti naučila ( dcera neusne jinak, než že u ní musí někdo ležet dokud neusne a syna na míči, jelikož na řvoucího nic jiného nezabíralo).. Nemám už na nic energii, nic mě nebaví a chodím jak tělo bez duše.. S přáteli jsem nebyla ani nepamatuji posedět. Celé dny jsem doma jen se řvoucíma dětma a začíná mi vše padat na hlavu. Každý den začíná stejně a taky stejně končí.. Tak ráda bych si zašla aspoň sama nakoupit, ale nejde to. Ikdyz bydlíme u mých rodičů a opravujeme dům, nikdo nepohlida. Přítel se k tomu nemá. Matka má dvě práce. Otec už své roky a z práce chodí unavený a sedřený, tchýně ta si vezme radši dceru. A sestry mají co dělat se svými potomky.. Zuby mám v katastrofálním stavu, ale k zubari se nemám šanci dostat. A vlastně ani nemohu skrz finance..Začala jsem mít šílené mindráky a nesnáším sama sebe a svůj život. Občas lituji, že jsem nešla do práce a chtěla druhé dítě ☹️. Přítel po večerech chodí na pivo a počítá s tím, že děti ke spánku uložím a obstaram já, popřípadě pomůže má matka. Nemám nikoho, kdo by mě pochopil, vyslechl.. věčně jsem já ta, která plní něčí očekávání a už si připadám na vše sama a všechno tohle jsem začala zapíjet. Hned když děti usnout tak utíkám ke flašce a takhle to je už měsíc kuse. Potřebuji radu. Možná se jen z toho všeho vypsat. :nevim:

Přečtěte si článek: Poporodní deprese, její příznaky a léčba

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 08.12.18 22:14

Přítel je idiot. Neptala bych se jestli bude hlídat, ale oznámila mu, ze ve středu večer jdu ke kadernici a on se stará. K lékaři bych šla i s dítětem, objednej se na určitou hodinu - mé děti se mnou také k lékaři chodí a to i k zubari, nikdo neměl problém.

terien
Echt Kelišová 8463 příspěvků 08.12.18 22:15

A přítel je natvrdlý, že nepomůže i když nejsi zdravotně v pořádku?? Na pivo má a ty na zuby ne? Mluvili jste o tom nebo jenom jedeš jako fretka a držíš pusu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 22:24
@terien píše:
A přítel je natvrdlý, že nepomůže i když nejsi zdravotně v pořádku?? Na pivo má a ty na zuby ne? Mluvili jste o tom nebo jenom jedeš jako fretka a držíš pusu?
Říkám mu o tom pořád, že bych potřebovala aspoň hodinu pro sebe. Aspoň si obejít to nejzákladnější a hlavně doktory. Brání AD odsuzuje, ať to nejím a vše si komplikuji vlastně sama. Vím, že i on je unavený, ale čas na to pivo, kde si odpočine a vypustí páru, si vždy udělá. Já tohle ale zřejmě nepotřebuji a většinou má řešení, že někam vyrazíme spolu. Já ale potřebují změnu, vypadnout ven a řešit něco jiného než jeho hlad, potřeby a povinnosti kolem dětí. K doktorovi bych samozřejmě šla i s dětmi, ale jsou to strašní uřvánci.
terien
Echt Kelišová 8463 příspěvků 08.12.18 22:26

No tak mu děti nech a jdi! On snad není tvůj vychovatel aby jsi skákala podle něj, je to tvůj partner. Jenom mi prosím tě řekni, jak tě napadlo mít další dítě když jsi v takovém stavu?? Holky to nemáte žádný pud sebezáchovy nebo co?

xsaleen
Echt Kelišová 9209 příspěvků 08.12.18 22:27

Neříkej, konej. Az budes neco potřebovat, prostě mu dítě dej a jdi… Co ja vim treba do sprchy. Ideálně, pokud je dite najedene, prebalene a tak… Aby hned nevriskalo

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25263 příspěvků 08.12.18 22:29

Vezmi dítě a jdi k psychiatrovi. Je nesmysl, že s dítětem tam jít nemůžeš. Očividně jsi nebo brzy budeš závislá na alkoholu.

sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 08.12.18 22:34

Chudáci děti :,( Na chlast peníze máte, ale na zubaře už ne. Hledáte jen výmluvy, proč něco nejde, místo vymýšlení možností, jak by to šlo.

evva.elza
Nováček 6 příspěvků 08.12.18 22:36

To je mi tak moc líto. Moc ráda bych Vás potěšila, ale nemohu najít žádná dobrá slova. Jenom, že jsem s Vámi a že bych Vám přála lásku a odpočinek a novou radost.

Anonymka.D.
Kecalka 114 příspěvků 08.12.18 22:43

Objednejte se k psychiatrovi, už včera bylo pozdě! A jak píší holky výše, přítele se neptejte a prostě mu oznamte, že potřebujete chvilku pro sebe a ať děti pohlídá. Jsou to přece taky jeho děti, tak by vám měl místo sezení v hospodě pomáhat! A s tím alkoholem taky pozor, nutně potřebujete sezení u psychologa a psychiatra, od obvodního si léky nenechte předepisovat, je spousta druhů AD a to, které budou sedět vám, posoudí jedině odborník, tedy psychiatr.

Lalelale
Závislačka 2702 příspěvků 08.12.18 22:44
@Tichošlápek píše:
Přítel je idiot. Neptala bych se jestli bude hlídat, ale oznámila mu, ze ve středu večer jdu ke kadernici a on se stará. K lékaři bych šla i s dítětem, objednej se na určitou hodinu - mé děti se mnou také k lékaři chodí a to i k zubari, nikdo neměl problém.

Velice slušně řečeno. Hlavně okamžitě k lékaři, vysadit AD jen tak není úplně koser, zvlášť v tomhle stavu. Do ktereho ji ten blb dost pomohl

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 08.12.18 22:47
@Anonymní píše: Říkám mu o tom pořád, že bych potřebovala aspoň hodinu pro sebe.

„Neříkej mu to pořád“, to on vnímá jen jako stěžování, co si odmrmláš, abys dala pokoj.

ŘEkni konkrétně tehdy a tehdy jdu k zubaři (ke kadeřnici atd.) a zvedni se a fakt odejdi. Nečekej na svolení. Prostě jdi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 23:04

Nenapadlo by mě, že by se to takhle vygradovalo. Tyto stavy jsem měla i u dcery, ale myslela jsem si, že to je prostě pro mě velká změna. V 19 otěhotnět a stát se maminkou, celé těhotenství s ní jsem prospala a po porodu to byl šok. Když jí byl cca rok, šlo už dat malou na hlídání a já mohla jít občas ven, věnovat se něčemu, co mě odreagovala, tak se to vše zlepšilo. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna u mě by mohlo jít o stav deprese. Možná podvědomě jsem cítila, že něco není v pořádku, ale nechtěla jsem si to připustit. Vím,že když se sestra o mě situaci po porodu zmínila švagrové, tak ta se v podstatě vysmála, co budu dělat v období vzdoru. . Druhé dítě jsem chtěla, už i z důvodu, aby měla dcera sourozence.. Ikdyz jsem nechtěla , časem jsem touhu po druhém měla. Děti moc miluji, jsou to nejcennější, co mám. Jen mě tohle všechno doslova vycucává. Nemám žádné koníčky. Mám kamaradku, která po pár neúspěšných pokusech zajít večer na víno a posedět, snahu vzdala. Jediný s kým si občas popovídáme jsou sestry, které ale spíš chodí pro radu ke mě, protože řeší své partnerské problémy.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 08.12.18 23:40

Buď ráda, že si tchýně vezme aspoň malou, taky by se na tebe mohla vyprdnout. Nám nehlídá nikdo, ale manžel je naštěstí normální. Ženský, když vy si to děláte samy, tak mu prostě děti nech a jdi s kámoškou na kafe. Však on se postará. Zvlášť když nekojis, co mu brání?

podaji
Kecalka 462 příspěvků 08.12.18 23:46

A odkud jsi? Nechceš si třeba že začátku psát. Já jsem z Prahy. Něco o těchto stavech vím taky jsem byla po prvním porodu císařem rok na ad.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >