Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
@Anonymní píše:
Ahoj,Dnes jsem přišla od zubařky, vrtala sedmičku vlevo dole, dala amalgenovou plombu (bez injekce, nebyl velky kaz, trochu to bolelo ale nic zvlastniho)
Mam to jeste vydrzet? Nebo tohle znaci nejaky problem?
Po 20min me zacal PRISERNE bolet zub 4 vlevo dole; ma jen malou plombu. Byla to pulsujici bolest, ktera se rozsirila az do celisti, a nemohla jsem to nijak zastavit.
Normalne po vrtani kazu ani kanalku me zuby takhle neboli, vetsinou je to jen lehce neprijemne.
Vzala jsem si ibuprofen (neberu ho nikdy krome bolestive menstruce, takze asi jednou za 3 mesice) a ani po 1.5h bolest nemizi. Je trochu slabsi a uz necitim v zubu tep, a jediny zpusov jakym jsem tu bolest zmirnila je, ze jsem si vzala tesnou folii na zuby (tu, co dostanete po sundani rovnatek).
Pani doktorka je sikovna a pecliva, za 20 let cele moji rodine nikdy nic nepokazila.
zavolej zubařce, tady ti asi nikdo nepomůže
Může to být zánět nervu i v tom vrtaném zubu, bolest se může přenášet… zavolala bych zubařce, je možné, že ten kaz byl třeba hlubší a nemuselo se to zdát. Stalo se mi to i u dobré zubařky, že i menší kaz můj zub „nezvládl“.. normálně by stačila jen plomba.. ona ti ho vyzkouší na chlad a bude vědět, který to je 😊 i kdyby to třeba byl jiný..
Bolest může být přenesena z toho vrtaného zubu který může být prostě jen podrážděný…taky se mi to párkrát stalo. Máte u vás lékarnu? Zkus tam zaběhnout a koupit něco silnejsiho na bolest, případně nějaký gel co se dává na zuby miminum…supr je taky hřebíčková tinktura (cca 10ks hřebíčku do malé Alpy a nechat vyluhovat a tím potírat dásně v okolí bolavého zubu) pokud by to do večera nepolevilo zítra zavolej znovu k zubarce…
Ahoj, podráždění od vrtání se může přenést i na jiné místo. Jak to vypadá dnes?
@karlabroth píše:
Ahoj, podráždění od vrtání se může přenést i na jiné místo. Jak to vypadá dnes?
Ahoj, dekuju za nazory.
Nakonec se to pres noc zlepsilo. Kdyz to bolelo, mela zubarka uz po ordinacnich hodinach, tak jsem se rozhodla pockat do dalsiho rana.
Asi to nakonec bylo nejake podrazdeni nervu, dnes me zuby neboli, jen ten opraveny je trochu citlivejsi 😊
Ahoj,
Dnes jsem přišla od zubařky, vrtala sedmičku vlevo dole, dala amalgenovou plombu (bez injekce, nebyl velky kaz, trochu to bolelo ale nic zvlastniho)
Po 20min me zacal PRISERNE bolet zub 4 vlevo dole; ma jen malou plombu. Byla to pulsujici bolest, ktera se rozsirila az do celisti, a nemohla jsem to nijak zastavit.
Normalne po vrtani kazu ani kanalku me zuby takhle neboli, vetsinou je to jen lehce neprijemne.
Vzala jsem si ibuprofen (neberu ho nikdy krome bolestive menstruce, takze asi jednou za 3 mesice) a ani po 1.5h bolest nemizi. Je trochu slabsi a uz necitim v zubu tep, a jediny zpusov jakym jsem tu bolest zmirnila je, ze jsem si vzala tesnou folii na zuby (tu, co dostanete po sundani rovnatek).
Pani doktorka je sikovna a pecliva, za 20 let cele moji rodine nikdy nic nepokazila.
Mam to jeste vydrzet? Nebo tohle znaci nejaky problem?
UPDATE: po prasku na bolest to ustalo, ale po 4 hodinach se bolest vratila, ted je to takova tupa, stala bolest u a okolo vrtaneho zubu. Mam i pocit, ze mi trochu nateka tvar
5 dni po vrtani: volala jsem zubarce a popsala jsem ji problem, rekla ze to byl velky kaz a ze to mam vydrzet jeste 14dni a volat pokud by to bolelo pres noc
Příspěvek upraven 12.02.24 v 08:07