Bolest zubu po čištění kanálků a vložce

Anonymní
6.11.22 12:18

Bolest zubu po čištění kanálků a vložce

Před cca 20 dny jsem byla u zubařky s akutní bolestí horní sedmičky. Zkoušela kanálky, jeden při čištění nebolel, další 2 ano. Dostala jsem do zubu vložku a o zubu jsem vůbec nevěděla, byl krásně v klidu. Teď ve čtvrtek jsem tam byla znovu, ale kanálky byly stále bolestivé, takže jsem dostala další vložku a zub byl provizorně uzavřen. Na další návštěvu mám jít za týden. Od té druhé návštěvy ale zub není v klidu. Cítím, že se tam něco děje, i bez doteku, ale po skousnutí spodními zuby nebo při doteku zub bolí, jakoby v něm píchá. K tomu mám dost citlivou a červenou dáseň okolo něj. V noci je to dobré, bolest mě nebudí, na prášek to přes den není. Jen mě pořád nutí si na zub skousávat spodními zuby a poté to vždy chvíli bolí.
Je to na návštěvu zubařky dříve než v domluvený termín? Dá se to vydržet a nechci do zubu pořád „zbytečně“ vrtat, na druhou stranu bych nerada něco zanedbala a ještě zhoršila.
Děkuji za vaše zkušenosti. :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
965
6.11.22 14:18
@Anonymní píše:
Před cca 20 dny jsem byla u zubařky s akutní bolestí horní sedmičky. Zkoušela kanálky, jeden při čištění nebolel, další 2 ano. Dostala jsem do zubu vložku a o zubu jsem vůbec nevěděla, byl krásně v klidu. Teď ve čtvrtek jsem tam byla znovu, ale kanálky byly stále bolestivé, takže jsem dostala další vložku a zub byl provizorně uzavřen. Na další návštěvu mám jít za týden. Od té druhé návštěvy ale zub není v klidu. Cítím, že se tam něco děje, i bez doteku, ale po skousnutí spodními zuby nebo při doteku zub bolí, jakoby v něm píchá. K tomu mám dost citlivou a červenou dáseň okolo něj. V noci je to dobré, bolest mě nebudí, na prášek to přes den není. Jen mě pořád nutí si na zub skousávat spodními zuby a poté to vždy chvíli bolí.
Je to na návštěvu zubařky dříve než v domluvený termín? Dá se to vydržet a nechci do zubu pořád „zbytečně“ vrtat, na druhou stranu bych nerada něco zanedbala a ještě zhoršila.
Děkuji za vaše zkušenosti. :kytka:

Je to normální, tělo bojuje se zánětem a proto ta bolest.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna dentální hygienistky

Ikona - Pavla Pilneyová

Pavla Pilneyová DiS.