Bolestivá prsa a mlezivo

Anonymni
10.11.08 10:05

Bolestivá prsa a mlezivo

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti. Snažíme se o miminko cca 2 měsíce. Nyní nastupuji do nové práce a nějak jsem to přestala řešit, ale cca týden mne šíleně bolí prsa a při zmáčknutí vytéká vždy kapička mleziva. Minulý měsíc byla normální menstr. a teď by měla být cca za týden. Mohlo by to být těhu? máte s tím některá zkušenosti?? Díky za Vaše postřehy:-).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
10.11.08 11:20

Ahoj,

ja takhle tehu vzdy poznala cca 3 dny pred ocekavanou MS, takze by to mohlo byt ono. Hlavne to mlezivo bys asi jinak nemela.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.11.08 11:59

Ahoj Teru, díky moc za odpověď, tak to by bylo moc fajn:-).

• Nahlásit
  • Citovat
18639
10.11.08 16:10

no mít mlezivo mimo těhu je nesmysl, pokud už si někdy nekojila!!!! Pokud už máš doma alespoň jedno dítě, tak můžeš mít před MS klidně nalitá prsa a vymáčknout trochu mlíka. Já mám mlíko pořád a to už rok nekojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.11.08 21:10

Tak mě mlezivo vytékalo, i když jsem nekojila a nerodila. Měla jsem rozhozený jakýsi hormon a musela na to brát léky. Byli pěkně hnusný a dali mi zabrat.
Marta

• Nahlásit
  • Citovat
13996
11.11.08 00:49

Nechápu, kde berete takovéto info. V případě zvýšeného prolaktinu může mít mlezivo kdokoli (např. já ještě před prvním těhotenstvím). Špatná zpráva je, že zvýšení prolaktin má antikoncepční účinek, dobrá zpráva je, že někomu se i s ním podaří otěhotnět jak nic (opět já).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3103
2.12.08 19:58

Ahoj, tenhle problém jsem měla taky, mohla za to vysoká hladina prolaktinu ;) Doporučuju zajít na gyndu. Pošle tě na odběr krve a pokud se prokáže prolaktin, požene tě na endokrinologii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
17.9.13 17:10

Ahoj holky jsem ve 24 tt chci se zeptat jestli je normální když přesně poznám že mi teče mlezivo? Mlezivo mi teče od 15 tt pokaždné cítím takové zabolení v prsech a pak to začné téct je to takhle normální? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20694
17.9.13 17:13

@Kančík jo.. Počkej až budeš kojit, zezačátku mě prsa úplně vibrovala a přesně jsem věděla, kdy se mlíko spouští.. Časem se to upraví ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
17.9.13 17:53

@Sibyla0 mě brní prsa při kojení pořád, hlavně v noci, to malej (8m) saje jako drak

• Nahlásit
  • Citovat
14033
17.9.13 18:22

Z jednoho kojím a to druhé brní - pne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5407
4.5.16 07:04

Druhy den bych nic nedávala, pokud dítě nějak vyloženě nejeví známky dehydratace. A vzhledem k tomu, že mléko se běžně dělá nejdřív 48 hodin po porodu, tak jsou ti novorozenci na to od přírody nějak nastavení. V porodnici asi nebudou příliš kompetentní osoby, co se kojení týče. Mám vpáčené bradavky a mladšího kojím už skoro 3,5 roku. Pokud se dítě chytá, tak si hlavně nenech vnutit kloboučky. U staršího k tomu došlo a na tom taky kojení po třech měsících dojelo (to byl taky důvod ambulantního porodu v případě mladšího). Koj podle potřeby, deset minut je nesmysl. Novorozenec má právo být na prsu prakticky nonstop. Však on si ty bradavky vytáhne. Jen pozor na správnou techniku, ať ti nedorasuje bradavky - záklon hlavy dítěte, maximálně otevřená pusinka a bradička zabořená co nejhlouběji, nos volný (i tohle mi tenkrát říkali blbě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57357
4.5.16 07:11

@Vlachajda Ty jsi matka, Ty rozhoduješ. Sama bych nedala - u nás až 3.den, kdy fakt nechtěl sát, dostal 10 ml, pak už to najednou šlo.. přikládej, ono fakt trvá, než se to mléko začne tvořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4356
4.5.16 07:15

Neznám nic, kromě mléka, pro novorozence. Nedej se a zkoušej kojit, ono to půjde. Je to náročné psychicky o to víc, když nemáš očividně podporu od sester, ale vydrž.
Byla jsem v podobné situaci, kdy mi nešlo po císaři se rozkojit. Sestry to vzali jako hotovou věc bez sebemenší snahy pomoci a mě to do dneška štve. Sice mi přinesli klobouček, ale to bylo vše a jak jsem nevěděla co a jak, tak jsme odjížděli z porodnice s umělým mlíkem.
Ať ti dají odsávačku, třeba to pomůže. Moc držím palce :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
4.5.16 07:29

@Vlachajda Čajík se nedává. Když je nejhůř a dítě řve hlady, pořád ubírá, mléko v prsou žádné není, tak se může podat dokrm UM. Ale zatím je to zbytečný. Teď naposledy se mi mléko začalo tvořit v noci ze 2. na 3. den. 2. den byl krizový, tak jsem ho alespoň pořád přikládala ( když neměl prso v puse, tak řval ). U prsa jsem ho měla skoro pořád. Pozor na techniku sání, aby ti nepoškodil bradavky. Dobře přisáté dítě bradavky neničí a může se kojit dlouho.
Mně taky u prvního dítěte sestry tvrdily, že ho mám kojit max. 10 min. z jednoho prsa a pak z druhého, že budu mít jinak popraskané bradavky…Jela jsem si podle potřeb dítěte a bradavky jsem nikdy poničené neměla.
A podle popisu, že cumlá, tak jste na dobré cestě. Jen dávej pozor, zda skutečně saje, otevřená pusinka doširoka, v puse má celý dvorec a hýbe se brada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama