Bolest v pravém podbřišku, je to jen neškodná cysta?

15
24.2.24 13:55

Bolestv pravém podbřišku, je to jen neškodná cysta?

Ahoj, je mi 17 a beru hormonalni antikoncepci, uz nekolik dni citim bolest v pravem podbřišku v oblasti vaječníků. Na dotek to nebolí, ale něco cítím😅 vratila ksem se z kurzu a zítra jedu za rodiči na dovču. Takže se na gyndu nedostanu dřív než příští pondělí. Nemáte nějakou podobnou zkušenost, možná cysta :( 😅

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
601
24.2.24 14:19

Ja mam teď něco podobného. Taková zvláštní bolest, pichnuti.. a potom klid. V podbříšku. Občas cítím i při dosednuti. Mam 4dny po MS, nevím, jak poznat, zda jde o střeva nebo nějaký gyn problém?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1261
24.2.24 14:39

Jestli bereš kombinovanou antikoncepci (s estrogenem), tak ta snižuje riziko vzniku cyst. Navíc cysty, i hodně veliké, jsou často naprosto bezbolestné.
Takže pravděpodobnější jsou prdy nebo něco jiného střevního. Bez ultrazvuku je ale nemožné cystu vyloučit, takže by ses měla stavit na gynde.

A ještě k tomu nadpisu „neškodná cysta“ - jednak cysta může být rakovina, a i když není, tak kvůli ní můžeš skončit na operaci a třeba i jako já přijít o vaječník. Takže ten nadpis moc nechápu, jak jsi přišla k nějaké neškodnosti cyst.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15
24.2.24 14:58
@AnoNe píše:
Jestli bereš kombinovanou antikoncepci (s estrogenem), tak ta snižuje riziko vzniku cyst. Navíc cysty, i hodně veliké, jsou často naprosto bezbolestné.
Takže pravděpodobnější jsou prdy nebo něco jiného střevního. Bez ultrazvuku je ale nemožné cystu vyloučit, takže by ses měla stavit na gynde.A ještě k tomu nadpisu „neškodná cysta“ - jednak cysta může být rakovina, a i když není, tak kvůli ní můžeš skončit na operaci a třeba i jako já přijít o vaječník. Takže ten nadpis moc nechápu, jak jsi přišla k nějaké neškodnosti cyst.

Bylo to myšleno jako cysta, která není rakovinoveho puvodu nebo jak to říct. U které nehrozí prasknutí a která po nějaké době sma zmizí. Nijak to neznevažuji. Třeba máma měla velkou a sama zmizela, takže takhle tk bylo myšleno. Jinak je mi lito, co se Vám přihodilo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Intimní balzám INTIMISS

  • (4.7) + 30 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty