boule nad pupíkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 01.07.09 20:52
boule nad pupíkem

Ahoj holky,
mám bouli nad pupkem,je asi velká jako tenisák,jsem v 27.týdnu a už to tam mám cca 5 dní,vůbec nevím,co to je,jestli kýla nebo hlavička nebo zadeček prcka,ale to by asi nebylo pořád na stejným místě..........
Na kontrolu jdu až 16.7.,tak nevím,jestli počkat nebo začít panikařit.

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34280 příspěvků 01.07.09 23:06

To bude dite, rekla bych.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 01.07.09 23:10

to mi nepřipadá vtipný Pudlinko.

Munz
Stálice 86 příspěvků 02.07.09 01:59

Ahoj. To bude diastáza- rozostup brušných svalov. Urobilo sa to aj mne pri druhom tehu nad pupkom, síce menšia asi 4 cm. Tehu to neohrozuje, tak nepanikár. No a nedá sa s tým urobiť nič, možno po pôrode nejké to cvičenie, alebo čo som vyčítala s diskusií, tak sa to rieši potom operačne plastikou. Mne ostala po pôrode taká vypuklinka cca 3cm, ktorá sa dá nahmatať.
Ak by z toho bola kýla, tak potom je operácia nevyhnutná aby nedošlo k zaškrteniu čreva. Ale momentálne tam tlačí maternica, takže črevo sa tam nedostane.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34280 příspěvků 02.07.09 07:25

Já nevtipkuji, já si to fakt myslím, přesně ve 27 týdnu jsem poprvé jela do porodky kvůli pocitu chybějících pohybů. Nad pupíkem ale trošku doprava jsem taky měla tenisák - hlavičku. V porodce mi to potvrdili UZ. Kostěj tak vydržel asi tejden a pak se slušně otočil zase hlavou dolů.
Jsem to včera napsala stručně, protože už se mi děsně chtělo spát.

samozřejmě hlavička a zadek jsou tvrdé, kýla či diastáza jsou měkké. Každopáýdně obojí není důvod k panice.
Ani kýla není jednoznačný důvod k operaci - komu nevadí, ten si ji může klidně nechat a nechat se operovat až v případě potíží. Případné zaškrcení střeva se pozná snadno a brzo, prošvihnout se to nedá (ledaže bys jela zrovinka na měsíc do amazonie). Jinak čím větší kýla, tím menší nebezpečí.

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 02.07.09 08:40

ahoj holky,děkuji za odpovědi,
ta boule je trvdá a nahmatám ji pouze,když stojím,tak uvidíme,nebudu plašit a počkám až do kontroly toho 16.7. a zeptám se doktorky.
 H.

šarkacinova
Nováček 3 příspěvky 17.01.17 21:50
8o

Příspěvek upraven 17.01.17 v 21:56

šarkacinova
Nováček 3 příspěvky 17.01.17 21:52
@šarkacinova píše:
Dobrý večer Holuša chci se zeptat co to bylo za bouli nad punkem taki sem bila těhotný a po porodu se mi udělala boule nad ppunkem tak se chci zeptat co ví jak se dopadla u lékaře děkují :,(

šarkacinova
Nováček 3 příspěvky 17.01.17 21:53
@šarkacinova píše:
Dobrý večer Heluša chci se zeptat co to bylo za bouli nad punkem tak i sem bila těhotný a po porodu se mi udělala no u lwnad ppunkem tak se chci zeptat co ví jak se dopadla u lékaře děkují :,(
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >