Brácha sociál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 11:53
Brácha sociál

Ahoj holky. Mám bratra, který má se svou přítelkyní 9letou dcerku. Problém je ten, že brácha celý život sice do práce chodí, ale moc nevyděláva a na brigádu se mu nechce atd… Má přítelkyni, která je uplně to samé. Často nemají peníze ani na to aby zaplatili dceři obědy ve škole. A taťkovi, který dělá učitele, je to trapně tak chodí a veškeré věci za ně platí, protože je jim dcerky líto. Je mi to všechno strašně líto, protože jsme si s bratrem vždycky moc rozuměli. Ale tahle jejich věčná situaci nás rozděluje. Protože my si třeba koupíme nové auto a oni tak jako prohodí, že nemají ani na technickou. Nebo mi třeba napíše že je to hrozné, že už ani nemají na jídlo. Mě je to líto, tak jim třeba dám aspoň tisícovku na jídlo pro dítě. Nebo jim naši udělají nákup. Když jim cokoliv řeknu ať už se postaví pořádně na nohy najdou si lepší práci atd… tak mi okamžitě brácha vynadá ať se starám o sebe a neřešim jeho situaci pořád.. Momentálně jsme na tom tak že se spolu nebavíme :( A mě to je strašně líto. Jak byste to dělaly vy? Bavily byste se s tim že byste jejich situaci vůbec neřešily? Nebo byste radši bavení se omezily jako jsem to udělala já? :,(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 03.10.14 12:00

Vykašlala bych se na ně.. řešit to mají sami. A evidentně jen spoléhají na to, že za ně někdo něco udělá, zaplatí atd.. kdyby se snažil, tak ho podpořim, takhle ale ne..

pikola
Generální žvanilka 20224 příspěvků 03.10.14 12:00

Kouri? Ja bych takovym lidem pracky urazila. Ja bych se s nim bavila, nabidla pomoc, ale nedavala penize, treba jen koupila veci pro malou. Myslim, ze dens je spousta moznosti a kdo chce nemusi drit bidu.

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 03.10.14 12:02

Pokud se mu nechce na brigádu (nebo jí) aby si přivydělali a měli se líp, tak jim to tak asi vyhovuje…

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 03.10.14 12:04

Pokud jim chceš pomáhat, tak kupuj věci malé, ta to ocení :-)

Deníííí
Echt Kelišová 9867 příspěvků 03.10.14 12:05

A platově nestačí..myslím tím, že částka za měsíc nepokryje výdaje a nebo nechtějí, aby stačila..utrácí tak nějak nesmyslně a pak se před výplatou diví 8o :roll: :D

nevím, nepomáhat asi né, když je tam tvá neteřinka :nevim:..nevím, asi má depku a rezignoval..nevím jaké á vzdělání, pomoct najít lepší práci, bydlení za menší peníz..zkusit na směrovat, poradit :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 12:06

@pikola Kouří. Nejhorší je že jsme jim brigádu třeba i sehnali atd.. a oni prostě odmítli, že tohle dělat nebudou. Vždy si najdou práci jenom tak, že jí maji, ale nic neušetří. Večně neplatí té malé obědy, a takový ty fondy ve škole až jako poslední. Mě to je tak líto, jsou to totiž jinak docela fajn lidi a samozřejmě je mám ráda. Jenže já to prostě neumím neřešit, tak že se s nima moc bavit nemůžu. Končí to hádkou :-(

pikola
Generální žvanilka 20224 příspěvků 03.10.14 12:08

Hulit a neplatit diteti obedy ze nemam.. Fakt nafackovat. Kaslala bych na ne, spis asi bude problem ze jim smrdi prace a neumi udrzet korunu, nez ze by na tom byli opravdu zle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 12:09
Cokoliv poradim brigádu atd.. všechno je špatně a nejdou tam. Mám se starat o sebe. Maj obří hypotéku, kterou bych si nedovolila ani s mnohem vyššímy příjmy. :-( Tý se teda snaží zbavit, ale zatim cálujou jak můžou.
@Deníííí píše:
A platově nestačí..myslím tím, že částka za měsíc nepokryje výdaje a nebo nechtějí, aby stačila..utrácí tak nějak nesmyslně a pak se před výplatou diví 8o :roll: :Dnevím, nepomáhat asi né, když je tam tvá neteřinka :nevim:..nevím, asi má depku a rezignoval..nevím jaké á vzdělání, pomoct najít lepší práci, bydlení za menší peníz..zkusit na směrovat, poradit :nevim:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 12:11

Byly byste schopné se s takovým bratrem normálně bavit a ignorovat věty typu. „No to my bysme tam sváma nemohly máme 100 do výplaty.“?

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 03.10.14 12:11

ASi si na to zvykli, že to jde i bez toho aniž by se nějak přemáhali, od výplaty k výplatě, od tátovy podpory k podpoře, dal jednou dá i podruhý…

NaimaCloudy
Kecalka 326 příspěvků 03.10.14 12:12
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Mám bratra, který má se svou přítelkyní 9letou dcerku. Problém je ten, že brácha celý život sice do práce chodí, ale moc nevyděláva a na brigádu se mu nechce atd… Má přítelkyni, která je uplně to samé. Často nemají peníze ani na to aby zaplatili dceři obědy ve škole. A taťkovi, který dělá učitele, je to trapně tak chodí a veškeré věci za ně platí, protože je jim dcerky líto. Je mi to všechno strašně líto, protože jsme si s bratrem vždycky moc rozuměli. Ale tahle jejich věčná situaci nás rozděluje. Protože my si třeba koupíme nové auto a oni tak jako prohodí, že nemají ani na technickou. Nebo mi třeba napíše že je to hrozné, že už ani nemají na jídlo. Mě je to líto, tak jim třeba dám aspoň tisícovku na jídlo pro dítě. Nebo jim naši udělají nákup. Když jim cokoliv řeknu ať už se postaví pořádně na nohy najdou si lepší práci atd… tak mi okamžitě brácha vynadá ať se starám o sebe a neřešim jeho situaci pořád.. Momentálně jsme na tom tak že se spolu nebavíme :( A mě to je strašně líto. Jak byste to dělaly vy? Bavily byste se s tim že byste jejich situaci vůbec neřešily? Nebo byste radši bavení se omezily jako jsem to udělala já? :,(

Bratr ti vlastně odpověděl a měla bys jeho přání respektovat, byť se ti zdá jeho situace zlá. Starej se o sebe :nevim:
Jak už jsem psala v diskuzi o promluvení si s bratrem - neplést se do vztahů a soukromí druhých, přesto, že se jedná o vlastního bratra.
A pokud ho rodiče stále dotují a tzv. mu „utírají zadek“, ať se nediví, že se o sebe neumí sám postarat.

L92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 12:13
@Anonymní píše:
@pikola Kouří. Nejhorší je že jsme jim brigádu třeba i sehnali atd.. a oni prostě odmítli, že tohle dělat nebudou. Vždy si najdou práci jenom tak, že jí maji, ale nic neušetří. Večně neplatí té malé obědy, a takový ty fondy ve škole až jako poslední. Mě to je tak líto, jsou to totiž jinak docela fajn lidi a samozřejmě je mám ráda. Jenže já to prostě neumím neřešit, tak že se s nima moc bavit nemůžu. Končí to hádkou :-(

Takovým lidem není pomoci. Kdo chce, práci si najde. Jasně a když jim něco seženete, tak to dělat nebudou, tak to je pak marnej boj :nevim:
Peníze bych jim taky nedávala, když chceš pomoci, tak jedině té malé (jim dvou není pomoci). Jestli je ta možnost (a ta chuť) zkuste se holce věnovat, ať vidí jak to funguje v normální rodině a má normální vzor do života. Protože v 9 letech už si dítě leccos domyslí. A když vidí mámu s tátou, co kouřej, peníze nemají na nic, ale brigádu nene, i když mezitím nemají ani jí na obědy, tak si myslím, že jí to fakt nic moc dobrýho nedá..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 12:14

Já radši anonymně. Bývalého rodiče si před 40 pořídili dvě děti. Teď jim je 8 a 9. Děti věčně chodili v jednom oblečení, neměli taky na nic pro ně. Snažili jsme se jim pomáhat, do té doby než přišli, že si koupili motorku skoro za sto tisíc:-( na nějaký úvěr:-/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.14 12:14

@svituska Právě no, jenže to je strašně těžký, když potkáš dítě které má být na obědě jak sedí u jídelny :( To prostě jdeš a obědy zaplatíš. A brácha si ještě řekně proč by ne, vždyť jsou to prarodiče, ať se taky připojí. Vůbec mu nedojde, že naši taky nemaj na rozhazování a každý měsíc jim pomáhat nemůžou.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >