Hledat či nehledat své dvojče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 20:31
Hledat,nehledat a kdyz ano tak jak?

Ahoj, rada bych znala vas názor. Jsem adoptovaná, vim to už od svých šesti let. Nikdy jsem nneměla potřebu hledat ssvé biologické rodiče, ale když jsem kdysi nahlédla do své zzdravotní karty, zjistila jsem ze jsem mela ještě dvojce a to bych nasla rada, už proto ze jsem jjedináček. A tady je problém, vůbec nevímjestli to vvůbecbude nnějak mmožnéjestli mi nněkde můžou dat nějaké informace nebo si myslíte ze nemám moc šanci ho najít? vim jen jak jsem se dřív jmenovala, mela jsem jiné jménoi ppříjmení. Svých současných rodičů se ptát nnemůžu. A ještě otázka, hledali by jste nebo ne? Dekuju za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34165 příspěvků 1 inzerát 25.09.14 20:33

Jestli hledat nebo ne, to si musíš rozhodnout ty sama, jak to cítíš. Jinak hledání - evidence obyvatel, matrika a v dnešní době i FB a jiné

rsisa
Kecalka 492 příspěvků 25.09.14 20:34

Hledala, ale nevím jak…třeba tak, že bych se ptala v tavýchto diskuzích, jinak mě nic nenapadá..nebo nějak přes sociálku…?

Petra1606
Kecalka 321 příspěvků 25.09.14 20:36

Ahojky. Rodice bych asi nehledala, ale dvojce urcite jo. A to i za cenu, ze bych na fcb sdilela svou fotku. Preji hodne stesti.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 25.09.14 20:44

Facebook není samospasitelný, spousta lidí na něm není. Co se týká evidence občanů, tak existují tři databáze, které nejsou vzájemně propojené - z nich pro tvoje potřeby bude asi nejzajímavější Centrální evidence obyvatel (CEO). Vstup do ní je přísně prověřovaný a hlídaný, povolení ke vstupu do ní dostává určitý vymezený okruh osob. Pro tebe je podstatné, že tato databáze existuje a že jsou lidi oprávnění do ní nahlížet.
Na tvém místě bych napsal na Ministerstvo vnitra a popsal jim svou situaci - s tím, že chci najít svého biologického sourozence, protože ho vlastně neznám, pouze vím o jeho existenci a že si toto přání chceš splnit. Vzhledem k tomu, že je to státní instituce, měla bys odpověď dostat v zákonem stanovené lhůtě max. 30 dnů.
(Jestli k tomu můžu osobní poznámku, po bio rodičích bych na tvém místě pátral jen v případě, že bych na tom byl dobře po pschické stránce. Je velice pravděpodobné, že se dozvíš něco hodně nepříjemného… :oops: Obvykle se děti do adpoce nedávají jen tak pro nic za nic.)

elinka90
Závislačka 2636 příspěvků 1 inzerát 25.09.14 20:44

Hledala jsem své sourozence, které jsem tedy našla, ale žádný vztahy s nimi nemám a znovu bych je už nehledal a.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 20:44

@Tiger-lily Děkuji,ta evidence obyvatel je dobrý nápad, zkusim.

elinka90
Závislačka 2636 příspěvků 1 inzerát 25.09.14 20:46

Do centrální evidence vám přístup nedají a ani Vám informace o druhé osobě nepodaji.

Eloušek
Stálice 77 příspěvků 25.09.14 20:46

A co Pošta pro tebe?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 20:47

@Petra1606 Dekuju,no fotku se mi nikde dávat moc nechce a na Facebooku nejsem ani prihlasena. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 20:51

@Jura007 děkuji.ale těžko říct jestli se tím ti papalasi nahoře budou zabývat. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 20:53

@elinka90 No tak za zkoušku nic nedam, ale třeba dopadnu stejně. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 20:55

@Eloušek Upřímně? do televize bych nesla asi by to byla ta úplně poslední varianta. :?:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 25.09.14 20:56
@Anonymní píše:
@Jura007 děkuji.ale těžko říct jestli se tím ti papalasi nahoře budou zabývat. :roll:

Můžeš to zkusit. V nejhorším případě se může stát jenom to, že nic nezjistíš. Na druhé straně se může najít někdo, kdo ti pomůže. Díky takovým ochotným lidem ve státní správě si dneska lidi můžou např. sestavovat vlastní rodokmeny, sledovat život selských rodů (zapsaný v matrikách a kostelních knihách) na jednom gruntě apod.

kaja00
Extra třída :D 13532 příspěvků 25.09.14 20:56

Ja na tvem miste byh asi hledala, ale ty sama se musis rozhodnout ;) Zkus fb, nebo postu pro tebe ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >