Braní Utrogestanu

588
29.10.19 20:29

Braní Utrogestanu

Zdravím všechny. Dne 14.9. jsem byla u svého gyndaře s tím, že se nám nedaří otěhotnět a napsal mi Utrogestan, který teď beru od 14 DC do 25 DC formou polykání (1-0-1) i přes to, že jsem mu říkala, že ovulaci mám až v rozmezí 16-19 DC. Teď ho teda beru tak jak mi řekl doktor, ale myslím si, že po jeho vysazení mi ms normálně přijde.. Mám příští cyklus ho brát tak jak mi bylo řečeno nebo ho nasadit dýl? Co jsem četla, tak se hodně píše, že ovulaci blokuje, ale můj doktor mi říkal, že to takový vliv nemá.. Bojím se, že kdyžbych ho nasadila až po tý ovulaci, abych si cyklus nerozhodila, mám ho pravidelný.. Jsem z toho celá zmatená.. Díky za každou radu a zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14009
29.10.19 20:38

Utrogestan jsem dostavala po ovulaci, aby narostla pořádně děložní sliznice, brala jsem do data menstruace, otestovala a pokud test byl negativní, přestala jsem brát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
29.10.19 20:39

@Katulik29 ja ho brala po ovulaci a 2. mesic jsem otehotnela. Taky jsem to resila a davala si bacha, abych ho nenasadila, nez ovulace probehne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52496
29.10.19 20:41

No a dal ti ho konkrétně proč? Jenom proto, že se nedaří déle otěhotnět nebo máš prokázaný nedostatek progesteronu, krátkou luteální fázi, špiníš před MS nebo ještě něco jiného? Oni se doktoři neshodnou, ale proč to pokoušet, pokud je jediný problém, že se vám nedaří otěhotnět, šla bych za doktorama, kteří řeší poruchy plodnosti. Osobně bych ho prostě před ovulací nebrala, všichni mí doktoři si dávali hodně pozor, aby nasazovali až po ovulaci, taky kvůli správnému zrání sliznice ve správnou dobu, prostě před ovulací zvýšený progesteron v těle nemá co dělat.
Na druhou stranu jdeš k doktorovi a pak hledáš na netu anonymní rady, zda tě léčí dobře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 14:06

Zdravím, mám otázku. Doktorka mi předepsala Utrogestan na případnou podporu uhnizdeni. Měla jsem nasadit 28.10. ale dle teplot jsem si OVU nebyla jistá a tak jsem nasadila až 29.10. v noci, v ten samy den dle BT proběhla i ovulace. Doktorka ji pak zpětne potvrdila dle ultrazvukem. Dnes jsem 12 DPO, TT negativní, teplota pořad nahoře, ale od 11 DPO spinim, takový hnědý výtok, nic silného, pouze po návštěvě wc. Mám to dostat 14.12. takže mám ještě 3 dny čas :) ale jde mi spis o zkušenosti, zda je to po Uteogestanu normální, nebo muže jít o uhnizdeni… normálně jsem před M/S nesplnila.
Moc dekuji za rady a hlavně zkušenosti. Moc bych si přála aby to tentokrat klaplo :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat