Brát si hypo nebo poslechnout rodinu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 19:50

Brát si hypo nebo poslechnout rodinu?

Ahoj, prosím anonym, citlivé téma.

S přítelem nám je přes 30, plánujeme rodinu. Chceme ale před tím koupit být, ve městě mimo Prahu, tu totiž nezaplatíme. Máme vše promyšlené a případně se přizpůsobíme situaci, ale rozhodně nechci řešit dojíždění, logistiku apod. Jde mi spíš o to, že nás zrazuje rodina. Že teď jsou ty ceny šílené, že to budeme splácet mraky let atd…ted bydlíme v Praze v nájmu v bytě, který vlastní firma, ve které pracuje jeden člen naší rodiny a je velká šance, že by nás tam nechali x let za rozumné peníze. Nicméně napsané to nikde není a trh s nájemními byty je šílený. Zároveň nás jedno u asi nějaké dědictví čeká, ale u přítele za dlouhou dobu a já ještě potřebuju zaopatřit alespoň malým bytem svoji mámu…takže s těma penězma pro sebe výhledově počítat nemůžu. Takže nam z toho všeho vychází nejrozumneji teď vlastní bydlení na hypo a pak se uvidí, co bude. Ale zároveň mě láme ta rodina.
Nevím, co mám dělat, vím, že ty ceny jsou strašné, ale bojím se, že to jen tak dolů nepůjde a bojím se být závislá na tržním nájmu…co byste dělali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7271
27.10.21 19:55

Já si myslím, že levnější nic nebude. Takže čekat není na co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1443
27.10.21 19:57

Šla bych do hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65149
27.10.21 20:01

Pokud máte dost našetřeno, šla bych do hypo..byty a domy moc nejsou, nové se téměř nestaví, ty ceny dolů nepůjdou.. spíš bude hůř, co se týče úrokové sazby..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25828
27.10.21 20:02

Pokud to uplatíte jděte do hypo. Není dobré do toho jít a být s penězi šul nul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
27.10.21 20:02

Já bych počkala. Myslím si, že přijde velká krize a lidé nebudou schopni hypotéky splácet. Na trhu se objeví víc bytů a cena půjde dolů. Lidé také budou potřebovat peníze a byty budou nuceni prodávat. V minulé krizi to tak bylo a tentokrát to bude ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2756
27.10.21 20:10

Otázka je, kolik teď platíte. Jestli je to nějaká rozumná suma, při které třeba ještě dokážete šetřit a máte jistotu, že vás jen tak nevyhodí, tak bych nechvátala. Taky si myslím, že přijde krize a lidi se budou bytů zbavovat (bohužel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6290
27.10.21 20:22

Po 30 bych se na rodinu vykašlal. A na byt taky. Vždyť neumíte žít.

Příspěvek upraven 27.10.21 v 20:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 20:26

Když budu na mateřský, hypo nám pravděpodobně nedají, takže nám zlevnění bude k ničemu.

• Citovat
  • Nahlásit
2600
27.10.21 20:26

Ceny o moc dolů nepůjdou, jestli vůbec… To spíš bude tlak na růst mezd.
Jestli zvládnete hypotéku, tak bych nečekala… Vše ostatní je dost nejisté, spoléhat na to nelze…
Koneckonců kupte na hypotéku a pronajimejte. Pokud máte dobré podmínky nájemního bydlení v Praze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
27.10.21 20:30

Na nic bych nečekala. Cena nemovitostí stále roste a dolů nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22461
27.10.21 20:42
@Da12 píše:
Já bych počkala. Myslím si, že přijde velká krize a lidé nebudou schopni hypotéky splácet. Na trhu se objeví víc bytů a cena půjde dolů. Lidé také budou potřebovat peníze a byty budou nuceni prodávat. V minulé krizi to tak bylo a tentokrát to bude ještě horší.

Jj, tohle mi lidi říkali před dvaceti lety, když jsem kupovala byt :lol: dneska má víc, než dvojnásobnou hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 20:46
@terien píše:
Jj, tohle mi lidi říkali před dvaceti lety, když jsem kupovala byt :lol: dneska má víc, než dvojnásobnou hodnotu.

Kupovali jsme byt před 5 lety. Dneska bysme ho prodali 3× dráž.
Kde bysme ale asi tak bydleli, že jo? :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 20:49
@terien píše:

Třeba já takhle koupila byt při krizi, cena byla ve 2011 o 20 procent nižší než v roce 2008…ale bylo to krajské město postižené krizí, ne Praha.

• Citovat
  • Nahlásit
2367
27.10.21 20:50
@Da12 píše:
Já bych počkala. Myslím si, že přijde velká krize a lidé nebudou schopni hypotéky splácet. Na trhu se objeví víc bytů a cena půjde dolů. Lidé také budou potřebovat peníze a byty budou nuceni prodávat. V minulé krizi to tak bylo a tentokrát to bude ještě horší.

Naivní představa. Dnes je problém ten, že vlády zaplavily trhy penězi, za které není co koupit, proto jsou ceny takové, jaké jsou. Rozbíhá se velmi nepříjemná inflace, za těchto okolností očekávat pokles cen, když je přebytek peněz a nedostatek toho, co za ně koupit, je opravdu velká naivita. Ta krize, co přijde, ale bude opravdu ještě horší - protože sice přijde stagnace, ale inflace zůstane. Doplatí na to ten kdo spoří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat