Brečí jen u mě (u matky)

2.4.17 10:10

Brečí jen u mě (u matky)

Zdravím,
mám doma 25-denní miminko. V porodnici nebyl problém. Skoro vůbec neplakal. Ale od té doby co je se mnou doma tak pořád jen brečí a brečí. Takže ho neustále chovám v náručí. Ale jakmile ho mám u sebe, tak začne hysterický pláč. Daleko horší, než kdybych ho nechala v postýlce řvát. Je to řev jak kdyby se ho snažil někdo zabít. Úplně se zalyká a někdy z toho křiku i začne vykonávat potřebu. Když ho však vezme kdokoliv jiný (má matka, můj přítel, nebo nějaká návštěva), řev okamžitě ustává. Je z něj hodné dítě. U mě je jenom klidný, když ho kojím anebo přikládám k prsu (to mě využívá jako dudlík). Jinak by mi prořval díru do hlavy. Jsem z toho psychicky na dně. Snažím se však smýšlet pozitivně, protože vím, že to ten můj mrňous vycítí. Nicméně mě trápí už několik dní jedna myšlenka.
Co, když mě nemá rád?
Ještě dodám další poznatek. Bydlíme přechodně u mých rodičů. Náš byt zrovna renovujeme. A moje matka mi mého synka pořád tahá a neustále ho chová. A dělá to dříve, než k němu doběhnu já. Nebo mi vždy řekne, nech ho plakat a pak si pro něj sama dojde. Dost mě to vytáčí. Hlavně to, že je u ní můj malý tak v klidu. Ona ho pak chová a celou dobu opakuje: „No vidíš to, babička to umí. Maminka se to bude muset ještě naučit.“ Hrozně moc mě to trápí. Mám strach, abych z těch depresí nepřišla o mléko.

Proto jsem si sem přišla pro radu nebo alespoň pro nějaké uklidnění. Je někdo, kdo to tak měl se svým prckem podobně? Je to jen přechodné? Přestane u mě někdy plakat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2077
2.4.17 10:29

Určitě je to jen přechodné neboj. Nicméně může být i konkrétní příčiny, že mu třeba vadí nějaká tovje kosmetika, co z tebe cítí (šampon, krém, cokoliv), tak zkus toho co nejvíc vyřadit. Mámě řekni, ať to nedělá a ať si ty řeči odpustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10319
2.4.17 10:30

Napadaji me dve veci-prvni, ze ma rustovy spurt a citi z tebe mleko, proto place-ze chce k prsu. A druha, mene pravdepodobna, ze nejak vycitit tvoji nejistotu a nervozitu.
Prvne ale srovnej babicku-dej ji durazne najevo, ze tohle chovani a reci ti vadi. Jinak se to bude stupnovat.
Za me tedy-hodne koj a ver si-tve dite te miluje a mama jsi jen ty-pro nej ta nejlepsi!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3580
2.4.17 10:36

Meli jsme to podobne. On z tebe citi napeti, nervozitu. Na me se treba dlouho nesmal a na ostatni jo. Preslo to, jak jsem nabyvala jistotu. Jsi matka, bude te milovat nejvic na svete, ted je to pro nej jeste slozite obdobi. Vydrz :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
2.4.17 10:37

Presne, jen te citi, chce prso.Jsi pro nej uklidneni i jidlo. Ostatni prso nemaji, tak nerve. Urcite to prejde.Co je vetsi problem, ze se musis prosadit jako matka.Je to hodne tezke.Ale ty rozhodujes, kdy co se bude s ditetem dit.Je to hnusne, ze te mama ponizuje kecama, ze neumis chovat, je to holy nesmysl.Na jak dlouho tam jste? Nemuzes s malym nekam vypadnout? Je maly, staci mu jen byt s tebou a kojit se, nepotrebuje frmol, babicku a dalsi veci.Ted se mate szivat, mas byt naladena jen na nej a jeho potreby a ne se nervovat s matkou.Ja si to takto nechala kazit a dodnes toho lituji, ze misti abych si uzivala malou a plne se na ni soustredila, tak se jen resila moje matka a jeji uzurpatorske tendence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 10:45

Souziti v cizi domacnosti, tal brzo po porodu je asi fakt narocne - obdivuju Te, ja bych to nedala. Napadaji me taky ty veci o mleku, jak pisi holky, ze u ostatnich mleko neocekava, tak u nich neplace. ( Do me mimochodem tchyne valila, ze driv nez po trech hodinach nemuze mit dite hlad, a to je nesmysl.) Jestli se chce kojit, tak ho koj, my jsme ve 5tydnech zrovna meli rustoby spurt a to mi prislo ze se koji skoro bez prestani. Az jsem tehdy zarlila na vlastni prsa, protoze mi prislo, ze je to jediny, co ho na me zajima :D Hodne sil a co nejdrivejsi stehovani domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 11:34

Ujasni si s maminkou hranice, je to Tvoje dítě a ty vše řídíš, pokud si maminka před Tebou něco takhle dokazuje, ani to tak nemusí myslet, Tebe tím ještě víc zneklidni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 11:50

U nás to bylo stejné. U mě plakal, u přítele nikdy. I já jsem kvůli tomu plakala, že mě prcek nemá rád.???? Neboj, přejde to. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
2.4.17 12:15

Ono to přejde. Vím, že je to strašný pocit. Já to měla podobne. Teda jen chvilku, ale měla. A co jsem se nařvala po večerech když spal. Že mě nemá vlastní dítě rádo. Snažila jsem se být pozitivní, ale asi ze mě stejně cítil napětí a stres. A do toho vždycky přišla máma a u ní se choval mnohem klidneji. Kolikrát si i položil hlavičku a něco si broukal. Připadala jsem si neschopná a nakonec jsem se ještě s mámou pohádala, že se o své dítě dokážu postarat a že mi ho rozmazluje, když k němu letí jen co pipne. Ve stresu jsem stále a nervy mám na dranc, ale s malým se to ustálilo a naopak nechce být teď moc u nikoho než u mě. Takže aspoň nějaké pozitivum. Neboj, hlavu vzhůru, ono to přejde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6057
2.4.17 12:16

Pokud je klidný u prsa, tak bych s ním asi zalezla do postele a byla s ním jako dudel.
Někdo zmiňovala spurt, i to může být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12068
2.4.17 12:28

S prvnim to bylo podobne asi mesic po narozeni. Trvalo to chvilku. Chtel k prsu a to mu zustalo jako miminku, pil proste rad, o to vic, kdyz rostl. Nauci se chvili vydrzet i bez, neboj. Jen tu babicku srovnej, jak muze takovy komenty vubec vypustit z pusy??? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26712
2.4.17 12:29
@unuděná píše:
Napadaji me dve veci-prvni, ze ma rustovy spurt a citi z tebe mleko, proto place-ze chce k prsu. A druha, mene pravdepodobna, ze nejak vycitit tvoji nejistotu a nervozitu.
Prvne ale srovnej babicku-dej ji durazne najevo, ze tohle chovani a reci ti vadi. Jinak se to bude stupnovat.
Za me tedy-hodne koj a ver si-tve dite te miluje a mama jsi jen ty-pro nej ta nejlepsi!! :hug:
Úplně přesně totéž jsem se chystala napsat :potlesk:
Naše malá šla z jednoho spurtu do druhého, začala ve třetím týdnu a skončila ve třech měsících :lol: Mě teda nevadilo dát prs a chovat, nosit v nosítku, nebo se s ní natáhnout, takže neřvala. Naopak jako bonus se často ududala ke spánku :dance:
Co se týká babičky, je třeba si nastavit pravidla, jinak to bude horší a horší :zed:
Pevný nervy, bude líp :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
2.4.17 13:19

Naše mamky, novopečené babičky, mají občas potřebu se předvést. Vedlejším produktem tohoto úsilí je, že někdy necitlivým vměšováním podkopávají sebedůvěru svých dcer v jejich nové roli-matky.

Naše mimi mělo ve dvou měsících problémy s hlenem ve stolici a křečemi v bříšku.
To u nás bylo „vem si rolák, nastydne ti mléko, to z toho ho bolí bříško“, nebo když poplakávalo. „ono má určitě žízeň“(plně kojené co dvě hod, ve dvou měsících mu máma koupila první plastovou lahvičku a čaj :zed: ). Nebo „že můžu mít taky slabé mléko“.
Mamka mi své rady doslova vnucovala, třeba i přes to, že jsem její tip po tři dny zkoušela a neosvědčil se. Pak mi spílala, co ona by prý dala za to, kdyby jí někdo radil, když nás měla (ona prvomatkou v 18, já ve 30 letech :mrgreen: )
Nakonec to zabila tvrzením, že jí je toho drobka líto a tím mě totálně (asi neúmyslně) rozložila.

Teď s odstupem roku vím, že vše, co jsem dělala, bylo správně, jediné chyby, které jsem se dopustila byly ty, kdy jsem nedala na svou vlastní mateřskou intuici, ale místo toho poslechla rady „zkušenějších ženských rodu“. Naštěstí mě to tedy nestálo žádnou újmu, jen časovou a ty nervy :lol:
Hlen ve stolici se ukázal být způsoben ABKM, což jsem tušila, ale tak strašně jsem si díky mamce nevěřila, že to musela odhalit a říct mi to až pediatrička :zed:

Takže věř si, věř své intuici. Opatruj své duševní blaho. Maminku si nepouštěj tak pod kůži, snaží se jen svým způsobem pomoci, třeba jí řekni, že se cítíš pod psa, když to slyšíš od ní. Užij si, když jí to tak jde :mrgreen: svou chvilku klidu ;)

A ten pláč v tvém náručí bude jak píšou holky, že chce být prostě u prsu. To si musíš doladit, vcítit se, ale nebude to určitě trvat věčně, neboj :hug: třeba je to první spurt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.17 20:08

Abych byla upřímná, tak mám také pocit, že chce ze všeho nejvíce jen moje prso. Jinak řve a řve. A jakmile slyší cvaknout podprsenku tak už hledá, kde je ta mňamka na kterou je tak zvyklý. Navíc po celou dobu přisátí se sem tam i napije, jinak mě z větší části jen cucá a dumlá.

@tini S malým nikam utíkat zatím nemůžeme. Budeme tu ještě asi do konce měsíce. Nemůžu se dočkat až půjdeme pryč. Jen je těžké si u mé matky něco prosadit. Je to velmi dominantní žena, která si nenechá vzít své názory a nápady.

@bublinek Nejčastěji mě právě používá jako dudlík. Jinak pláče. Jenže maminka mi do toho pořád mluví a tvrdí, že bych ho to neměla učit. Že ho to pak neodnaučím a nebudu dělat nic jiného, než jen s ním sedět a nechat se ocucávat. A pak prý doma ani nic nestihnu. Tak je pravda, že když mě pořád olizuje tak opravdu nic nestíhám. A teď ke všemu ještě látkuji na čtvercovkách a málokdy stihnu i vyprat a vyžehlit. Malý by totiž pořád jen cucal, když jsem u našich doma sama. :,(

@Misheli Moje maminka si přivezla asi týden po porodu ještě svou další sestru. Obě za mnou pořád chodily, malého mi neustále braly z ruky a pořád ho chovaly. Když jsem pak malého přebalovala a on řval, začaly se nad ním naklánět a pořád měly průpovídky typu: „Ona tě maminka trápí, že jo? No ano… počůrej za to maminku, když tě takhle trápí. Jen jí zařvi do ucha.“ To jsem trpěla snad ještě daleko více, když takhle na něj mluvily. A ke všemu na něj šišlají. To mě můžou fakt omejt, když spustí tu svou šišlavištinu.

Ale děkuji všem moc za uklidnění. Snad se to zlepší :) zatím z toho ale mám pořád trochu obavy. Snad ze mě opravdu ty nervy a strest necítí. Třeba se to zlepší až se odstěhujeme a nikdo do mě nebude šít takovéhle pytloviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2077
2.4.17 20:29

@Tulačka22 Mně když něco podobného udělala jednou moje teta (syn už byl starší, rozumněl), tak jsem jí na rovinu řekla, že jí takové věci zakazuju říkat. Nedej se, no a měsíc to vydržíš. A klidně mu to prso dej, neboj, začnou ho za chvilku zajímat i jiné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama